Krośnieńskie kluby sportowe zdobywają kolejne medale

Największe sukcesy w listopadzie zdobyli zawodnicy z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy wywalczyli wicemistrzostwo Polski Juniorów. Sporo medali zdobyli też biegacze z KKB MOSiR, pływacy KS Swim2Win czy judocy z UKS15.
Na zdjęciu Katarzyna Solińska z KKB MOSiR oraz zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate
KKB MOSIR/Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

W dniach 5-6 listopada w Myślenicach odbyły się 19. Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy Karate Kyokushin. Krośnieński klub reprezentowało 15 zawodników, którzy zdobyli cztery medale.

Aleks Łączak zdobył Puchar Europy w kata juniorów. Trzecie miejsca zajęli: Maja Wajda w kumite juniorek, Tomasz Pikuła w kumite Masters oraz Team Kata w składzie: Izabela Mielech, Sandra Adamiak i Maciej Szybiak.

Na 19. Mistrzostwach Europy Open i Pucharze Europy Karate Kyokushin krośnieński klub reprezentowało 15 zawodników
FACEBOOK/Krośnieński Klub Kyokushin Karate

27 listopada odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Katowicach. Wzięło w nich udział 213 zawodników z 78 klubów. Sześcioro zawodników krośnieńskiego klubu indywidualnie zdobyło cztery medale, a drużynowo wywalczyli wicemistrzostwo Polski Juniorów.

Aleks Łączak zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w kata. Alan Bożek w kat. +75 kumite wywalczył srebro. Brąz zdobyły Maja Wajda w kat. -60 kg i Emilia Frankiewicz w kat. -55 kg.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli drużynowo Wicemistrzostwo Polski Juniorów

KKB MOSiR

W Stalowej Woli zorganizowano finał Grand Prix Podkarpacia w Biegach Przełajowych. Zawodnicy KKB MOSiR Krosno Daria Guzior i Jakub Suwaj zdobyli złote medale. Błażej Pobuta zajął IV miejsce, Karol Knurek V, a Faustyna Pobuta VI.

Jakub Suwaj z KKB MOSiR zdobył pierwsze miejsce w finale Grand Prix Podkarpacia w Biegach Przełajowych
KKB MOSIR

Na Mistrzostwach Świata w biegach górskich w Tajlandii Katarzyna Solińska, zawodniczka KKB MOSiR Krosno, pomimo bólu pleców wystartowała na dystansie 80 km i zajęła 22. miejsce indywidualnie.

Katarzyna Solińska na Mistrzostwach Świata w Tajlandii
KKB MOSIR

KS Swim2Win Krosno

Od 19 do 20 listopada odbywały się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego 2022 w pływaniu. Klub Swim2Win Krosno reprezentowało 13 zawodników, którzy łącznie zdobyli 44 medale.

Złote medale wywalczyli: Tymoteusz Strojek (6 złotych medali), Paweł Ginalski (5), Jagoda Miąsik (3), Igor Jaszczor (1) i Kamil Stachowicz (1).

Srebrne medale zdobyli: Mateusz Radziwiński (3 srebrne medale), Ilona Stachowicz (2), Jagoda Miąsik (1), Julia Pokrzywa (1), Kamil Stachowicz (1), Tymoteusz Strojek (1) i Nadia Słabik (1).

Brązowe medale powędrowały do: Sebastiana Pawelca (6 brązowych medali), Ilony Stachowicz (3), Julii Pokrzywy (2), Igora Jaszczora (2), Pawła Ginalskiego (1), Zuzanny Obłój (1), Mateusza Radziwińskiego (1), Kamila Stachowicza (1) i Nadii Słabik (1).

Paweł Ginalski został najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii 14 lat.

Nadia Słabik zajęła drugie miejsce
SWIM2WIN

Klub UKS Piętnastka Krosno

Z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada we Wolbromiu odbył się Otwarty Turniej Dzieci 2022. Klub UKS Piętnastka Krosno zdobył 10 medali.

Złote medale powędrowały do Pawła Drozda, Agnieszki Mercik, Liudmyly Nozdratenko, Natalii Repeckiej i Pawła Szydło. Srebrne zdobyli Jarosław Repecki (debiutant) i Bartosz Uram, zaś brązowe – Alexander Makoś, Liliana Prajsnar i Maja Staszewska.

Paweł Szydło zdobył w Wolbromiu złoty medal
FACEBOOK/UKS15 Krosno

Zawodnicy UKS Piętnastka Krosno zdobyli 15 medali na Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Judo zorganizowanym 3 grudnia przez Klub Judo Mosir Jasło.

Złote medale wywalczyli: Agnieszka Mercik, Liliana Prajsnar, Natalia Repecka, Maja Staszewska, Paweł Szydło i Bartosz Uram.

Srebrne medale zdobyli: Hanna Borkowska, Paweł Drozd, Tymoteusz Jasiński, Alex Makoś, Liudmyla Nozdratenko i Mariia Nozdratenko.

Brązowe medale otrzymali: Izabela Fic, Tymoteusz Koszelnik i Jarosław Repecki.

Na Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Judo judocy krośnieńskiego klubu zdobyli 15 medali