Miniony rok zakończyli sukcesami. Krośnianie znowu najlepsi

Krośnieński Klub Biegacza i KS Swim2Win Krosno zakończyły 2021 rok zdobyciem licznych medali i miejsc na podium. Dziewczyny z drużyny Beniaminek Profbud Krosno awansowały do Centralnej Ligi Juniorek U-15, zaś Michał Słyś i Justyna Gądek, modelarze z Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie zdobyli Puchar Polski w dwóch różnych klasach.
Miniony rok dla modelarzy z Krosna był bardzo udany. Czterech krośnian zakwalifikowało się do tegorocznej Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających w Macedonii
AEROKLUB PODKARPACKI W KROŚNIE

Krośnieński Klub Biegacza

Młodzi zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Biegacza zdobyli trzy brązowe medale w Finale Grand Prix w biegach przełajowych w Stalowej Woli.

Na ostatnim miejscu podium stanęli Hubert Prajsnar w kategorii juniorów, Jakub Suwaj (chłopcy) oraz Kinga Lorenc (juniorki). Błażej Pobuta (chłopcy) i Weronika Blicharczyk (junorki) zajęli czwarte miejsca.

W Finale Grand Prix w biegach przełajowych w Stalowej Woli brązowy medal w kategorii juniorzy zdobył Hubert Prajsner
KKB

Bardzo dobrze młodzi zawodnicy KKB wypadli również na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Biegach Przełajowych w Krakowie. Hubert Prajsner zdobył srebrny medal. Poza podium znaleźli się Karol Knurek (szóste miejsce), Krystian Szmyd (siódme) oraz Klaudia Mikołajczyk (czternaste).

KS Swim2Win Krosno

Zawodnicy KS Swim2Win Krosno w wieku 10-11 lat uczestniczyli 6 listopada 2021 roku w Podkarpackiej Lidze Pływackiej w Tarnobrzegu. W zawodach wzięło udział ponad 220 zawodników z 19 klubów województwa podkarpackiego.

W kategorii 11 lat Sebastian Pawelec zajął 1. miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 2. miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym. Natomiast Emilia Pokrzywa również w kategorii 11 lat zajęła 3. miejsca na dystansach: 100 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem motylkowym.

Emilia Pokrzywa i Sebastian Pawelec na Podkarpackiej Lidze Pływackiej Dzieci

Zawodnicy KS Swim2Win Krosno wzięli też udział w pierwszej edycji Feniks Pool Party, która była organizowana od 20 do 21 listopada ub.r. w Dębicy. Uczestnictwo zaowocowało zdobyciem 26 medali, co dało 6. miejsce klubowi w klasyfikacji łącznej. W zawodach wzięło udział ok. 360 zawodników z 32 klubów z całej Polski.

W kategorii 13 lat Paweł Ginalski zdobył 3 złote medale i 1 brązowy oraz 1. miejsce wśród najlepszych zawodników w tym wieku. Czasy osiągane przez Pawła w stylu klasycznym plasują go na 2. miejscu w Polsce w tej grupie wiekowej. W tej samej kategorii, ale wśród dziewczyn, złoty i 2 srebrne medale zdobyła Jagoda Miąsik.

W kategorii 12 lat Mateusz Radziwiński zdobył złoty medal, srebrny i 2 brązowe oraz zajął 2. miejsce wśród najlepszych zawodników w tym wieku. W tej samej kategorii osiągnięcia miał także Tymoteusz Strojek. Chłopiec zdobył złoty medal, 2 srebrne i brązowy oraz uplasował się na 3. miejscu wśród najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej. Tymoteusz pobił rekord Okręgu Podkarpackiego 12-latków na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Sebastian Pawelec w kategorii 11 lat i młodsi zdobył złoty, srebrny i brązowy medal. W kategorii 16 lat i starsi sukcesy odnieśli: Ilona Stachowicz (złoty i 2 brązowe medale), Michał Ginalski (srebrny i brązowy), Kamil Stachowicz (2 brązowe) oraz Mikołaj Strojek (srebrny).

Beniaminek Profbud Krosno

Drużyna dziewcząt z Beniaminka Profbud Krosno wygrała Podkarpacką Ligę Trampkarek i awansowała do Centralnej Ligi Juniorek U-15. Decydujący mecz rozegrał się 10 listopada ub.r. Zawodniczki z Krosna zmierzyły się z Resovią Rzeszów. Mimo iż pojedynek okazał się przegrany – 2:1, to jednak trafienie do siatki Kingi Klimczak zapewniło drużynie Beniaminka lepszy bilans bezpośrednich spotkań. A to oznaczało zwycięstwo.

Zwycięski skład drużyny Beniaminek Girls

- Wspierani fantastycznym dopingiem rodziców ruszyliśmy po gola, który dał Beniaminkowi pierwszy historyczny awans do ligi centralnej. Żeby to zrobić, zespół musiał pokazać kawał charakteru w tak trudnym momencie meczu. Radość po spotkaniu była ogromna – mówił po meczu Łukasz Porcek, trener Beniaminek Girls.

Skład zwycięskiej drużyny: Maja Antonik, Nikola Bogusz, Amelia Futyra, Julia Gałuszka, Tatiana Głód, Aleksandra Helińska, Martyna Jasłowska, Julia Jurasz, Martyna Kaczkowska, Kinga Klimczak, Zuzanna Knap, Olga Kosiek, Maja Krychta, Nadia Łuksa, Kinga Marszał, Olga Płaza, Nikola Rak, Jagoda Wajs. Trenerzy: Łukasz Porcek, Jakub Kozner.

Modelarze lotniczy

Miniony rok zakończył się sukcesami także dla modelarzy lotniczych z Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie. W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski krośnianie zdeklasowali inne kluby w klasie szybowców F1A i zajęli wszystkie miejsca na podium.

Puchar Polski powędrował do Michała Słysia, drugie miejsce zajął Henryk Krupa, a trzecie Michał Śliwiński. W klasie modeli F1A Standard Puchar Polski zdobyła krośnieńska zawodniczka - Justyna Gądek.

Aeroklub Podkarpacki w składzie Henryk Krupa, Michał Słyś, Michał Śliwiński zajął pierwsze miejsce jako drużyna na Mistrzostwach Polski
Aeroklub PodkarpackI w Krośnie

Krośnianie ciężko zapracowali na te osiągnięcia. W minionym roku na 86. Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w Kietrzu drużyna Aeroklubu Podkarpackiego w składzie: Michał Słyś, Michał Śliwiński i Henryk Krupa zdobyła złoty medal. W klasyfikacji indywidualnej Michał Słyś został II Wicemistrzem Polski.

Natomiast w trakcie 3. Mistrzostw Polski modeli F1A Standard w Czaplinku drużyna Aeroklubu w składzie Justyna Gądek, Henryk Krupa, Roksana Gądek zdobyła brązowy medal, a Justyna Gądek indywidualnie zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Justyna Gądek zdobyła Puchar Polski w klasie modeli F1A Standard

Krośnieńscy zawodnicy wzięli udział w 6 imprezach w tegorocznym Pucharze Świata (w Czechach, na Słowacji i w Polsce). Finalnie Michał Śliwiński uplasował się na 22. pozycji, a Michał Słyś na 23. na 223 zawodników. Jest to najlepszy rezultat wśród jakichkolwiek Polskich zawodników od 2012 roku!

Czworo krośnian zakwalifikowało się do tegorocznej Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających w Macedonii - Henryk Krupa, Michał Śliwiński, Michał Słyś oraz Roksana Gądek w kategorii kobiet.