Krośnianie odnoszą sukcesy i zdobywają mistrzostwa w sporcie

Paweł Ginalski z Swim2Win pobił dwa rekordy Polski w pływaniu stylem klasycznym. Tomasz Wojtowicz wychodził Mistrzostwo Świata w nordic walkingu, a tancerki z grupy Salart wytańczyły czołowe miejsca na turnieju w Wielkiej Brytanii. Poznajcie kolejne sukcesy krośnian.
Od lewej: trener Piotr Haręzga, Paweł Ginalski, Tomasz Wojtowicz i grupa Salart
Swim2Win/tysol.pl/archiwum

Podwójny mistrz Polski i rekordzista w pływaniu

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu zostały zorganizowane od 7 do 10 lipca w Olsztynie. W zawodach wzięło udział prawie 600 zawodników ze 177 klubów.

Ogromny sukces odniósł 14-letni Paweł Ginalski z Swim2 Win Krosno, który jest zawodnikiem klubu od 2017 roku. Wywalczył 3 medale Mistrzostw Polski i pobił 2 rekordy. Złote medale zdobył na dystansie 100 i 50 m stylem klasycznym.

Paweł Ginalski (w środku) zdobył podwójny tytuł Mistrza Polski i pobił dwa rekordy
SWIM2WIN

W wyścigu na 100 m poprawił 15-letni rekord i jako pierwszy w historii naszego kraju złamał barierę jednej minuty i siedmiu sekund w tej kategorii wiekowej. Jego czas to 1:06:89. Natomiast na dystansie 50 m osiągnął czas 30:33 i tym samym pobił 13-letni rekord. Brązowy medal zdobył na dystansie 200 m.

W nieoficjalnych rankingach Paweł w stylach klasycznych na dystansie 50 i 100 m plasuje się na drugim miejscu w Europie w 2022 roku w tej kategorii wiekowej. Krośnianin to wielokrotny mistrz okręgu podkarpackiego oraz członek kadry wojewódzkiej i narodowej.

Oprócz Pawła krośnieński klub reprezentowali: Nadia Słabik, Jagoda Miąsik, Zuzanna Obłój, Julia Pokrzywa, Gabriel Kuroń, Igor Jaszczor i Filip Gajecki. Trenerem grupy jest Piotr Haręzga.

Brązowy medal w triathlonie

Krośnianka Nadia Słabik, zawodniczka SwimTri Rzeszów i Swim2Win Krosno zdobyła brązowy medal w Klubowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie Młodzików sztafet MIX na dystansie supersprint, które zorganizowano w dniach 30-31 lipca w Krakowie-Niepołomicach. W zawodach wzięło udział 500 zawodników.

Nadia Słabik (trzecia na podium) zdobyła brązowy medal
SWIM2WIN

Mistrz Świata w marszu z kijkami

32-letni Tomasz Wojtowicz z Widacza, członek K.B. Athletic Zręcin/NSZZ „Solidarność” w Goodrich Aerospace Poland Krosno wywalczył Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Świata w Nordic Walking World Championship w Choczewie (18-19.09). W finale dystansu 5 km startował z 23. pozycji. Uzyskał czas 28:43, co dało mu tytuł wicemistrza Świata OPEN oraz tytuł Mistrza w kategorii wiekowej 30-39 lat. Do złota zabrakło mu 3 sekund.

Tomasz Wojtowicz (w środku) został mistrzem świata w nordic walking w kategorii wiekowej 30-39 lat. Na zdjęciu z Robertem Korzeniowskim
tysol.pl

W zawodach na dystansie 5 km wzięła też udział Erwina Wilusz z Iwonicza-Zdroju, która zajęła 3. miejsce w kwalifikacjach i również awansowała do finału. Zdobyła 2. miejsce z czasem 30:59. Erwina wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Świata oraz złoty medal w swojej kategorii wiekowej K30+.

Tomasz oraz Erwina zwyciężyli również w konkurencji drużynowej.

Mistrzostwa były największą imprezą w historii tej dyscypliny sportu. Uczestniczyło w nich blisko 700 zawodników z 14 krajów z całego świata.

Sukcesy KKB MOSiR Krosno

Marcin Michalec, zawodnik KKB MOSiR Krosno odniósł sukcesy w cyklu zawodów Enea Polish Nordic Walking. Zdobył pierwsze miejsca OPEN na dystansie 10 km w Sędziszowie Małopolskim (30.07) oraz Latoszynie (31.07). Osiągnięcia zaowocowały tym, że Marcin otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Szklarskiej Porębie.

Marcin Michalec zdobył pierwsze miejsca na zawodach Enea Polish Nordic Walking
KKB MOSIR KROSNO

Natomiast Jakub Kościelniak zwyciężył w Ogólnopolskim Mityngu lekkoatletycznym rozegranym w Stalowej Woli w biegu na dystansie 100 m.

Jakub Kościelniak zajął najwyższe miejsce na podium
KKB MOSIR Krosno

Osiągnięcia w minisiatkówce

Zawodnicy Karpaty MOSiR Krosno wzięli udział w zmaganiach o puchar Kinder Joy of moving w Gliwicach. W zawodach minisiatkówki startowały łącznie 192 zespoły z całego kraju. Drużyny krośnieńskiego klubu zajęły następujące miejsca:

• 5 miejsce - "2" dziewcząt (Joanna Stareńczak, Aleksandra Janusz i Klaudia Glazar) - trener Grzegorz Stareńczak;
  • 20 miejsce - "4" chłopców (Jakub Kustroń, Jan Wierdak, Filip Gazda, Aleksander Pelczar i Miłosz Zych) - trener Katarzyna Kustroń;
  • 22 miejsce - "2" chłopców (Hubert Zięba, Marcel Karprzycki, Daniel Szczurek i Olgierd Kaszuba) - trener Jaromir Marszałek;
  • 27 miejsce - "4" dziewcząt (Jagoda Staroń, Maja Pelczar, Magdalena Konop, Izabela Gazda, Zosia Skóra i Dorota Zatorska) - trener Beata Wosiewicz.
Zawodnicy Karpat MOSiR Krosno na zawodach minisiatkówki Kinder Joy of moving w Gliwicach
KARPATY MOSIR KROSNO

Tancerki z pucharami

W lipcu 2022 roku w Cheltenham (hrabstwo Gloucestershire) odbył się Turniej tańca Wielkiej Brytanii (The Ultimate UK Dance Competition). Wzięło w nim udział 6 tancerek z krośnieńskiego zespołu Salart.

Amelia Kaszkowska zajęła 1. miejsce w lirycal dance teen elite oraz 2. w contemporary dance elite. Zdobyła też główną nagrodę - tytuł GRAND PRIX (Title winner) całych zawodów - MISS UK teen+senior.

Tancerki z Krosna odniosły sukces w Wielkiej Brytanii
SALART

Julia Kobiałka wywalczyła 1. miejsca w modern/jazz dance adult stars oraz contemporary dance adult elite. Zofia Kotłowska zdobyła 1. miejsce w modern/jazz dance teen stars, zaś Jagoda Rymarz oraz Oliwia Furtek 2. miejsce w modern/jazz dance junior elite.

- Niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie. Naprawdę czułam się jak w jednym z amerykańskich programów tanecznych – mówi Julia Kobiałka, najstarsza tancerka Salartu.

Trener Paulina Nowacka-Sałata otrzymała tytuł dla najlepszej choreografii zawodów - Teachers choreography awards. - To było olbrzymie wyzwanie – tłumaczy. – Ten wyjazd przyniósł nam wielki bagaż doświadczeń, chwile wzruszeń, ale również bezradności i ogromu zmęczenia.

Tenisiści stołowi na czołowych miejscach

Na turnieju w Nowej Sarzynie (27.08) zawodnicy krośnieńskiego klubu tenisa stołowego KSTS Karpaty MOSiR Krosno, po zaciętej walce zdobyli czołowe miejsca. Szymon Sporek zdobył 3. miejsce w grach pojedynczych mężczyzn. Poza podium znaleźli się Jakub Chmielowski (4. miejsce) i Michał Jurczak (5. miejsce). W ostatecznej klasyfikacji Maciej Kołek zajął 9-12 miejsce, a Piotr Krukar 13 -16.

Krośnieńscy tenisiści stołowi z dyplomami
KSTS Karpaty MOSiR Krosno

W grach pojedynczych kobiet Klaudia Broda uplasowała się na 4. miejscu, Maja Krukar zajęła 7., a  Emilia Skiba zakończyła turniej na 9.