Krośnianie z sukcesami w lekkoatletyce i konkursach muzycznych

Styczeń i luty to sukcesy krośnian w sporcie i konkursach muzycznych. Zawodnicy KKB MOSiR Krosno zdobyli aż sześć medali, krośnianka Aleksandra Szmyd zajęła 2. miejsce w międzynarodowym konkursie dla wokalistów opery włoskiej, zaś uczniowie prywatnej szkoły Pro Musica uplasowali się wysoko w dwóch konkursach w Kazachstanie.
Od lewej Jakub Kościelniak, Aleksandra Szmyd i Blanka Wesecka
KKB MOSiR/FACEBOOK

KKB MOSiR Krosno

W nowej hali lekkoatletycznej w Rzeszowie rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce. Zawodnicy KKB MOSiR Krosno, którzy trenują pod okiem Tomasza Sochy, zdobyli sześć medali.

Jakub Kościelniak zdobył złoty medal w biegu na 60 m i uzyskał nowy rekord życiowy – 7,15 s. Monika Moskal wywalczyła dwa srebrne medale w trójskoku i skoku w dal. W biegu na 1000 m srebrny medal uzyskał Hubert Prajsnar. Zawodnicy zdobyli też dwa brązowe medale – jeden Kinga Lorenc za skok w dal i Karol Knurek za bieg na 1000 m.

Jakub Kościelniak ze złotym medalem w biegu na 60 m i Monika Moskal, która zajęła w finale Mistrzostw Polski w trójskoku VII miejsce
kkb mosIr Krosno

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Rzeszów 2022 zawodnikom KKB MOSiR Krosno niewiele zabrakło do zajęcia miejsc na podium. Jakub Kościelniak w finale na 60 m zajął IV miejsce. Do brązu zabrakło mu sekundy. Natomiast Monika Moskal zajęła w finale trójskoku VII miejsce w Polsce.

Aleksandra Szmyd - sopranistka

Sopranistka Aleksandra Szmyd z Krosna zajęła 2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Włoskiej Opery „Competizione dell’Opera 2022”. Krośnianka dostała się do finału spośród ponad 600 uczestników z całego świata. Do finału przeszła z 11 innymi wokalistami. Otrzymała również dwie nagrody specjalne od jury.

Aleksandra Szmyd zajęła 2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Włoskiej Opery
FACEBOOK/ALEKSANDRA SZMYD

Pro Musica

Na IX Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 29 stycznia w Rzeszowie, Zespół wokalno-instrumentalny Pro Musica z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. Pro Musica w Krośnie zdobył brązowy medal.

Spore sukcesy uczniowie szkoły odnieśli w dwóch międzynarodowych konkursach, które odbyły się w Nur-Sultan w Kazachstanie.

Na konkursie „International Multigenre Competition Euro Music” Zuzanna Münzberger-Gąbka i Wiktoria Stefanik, uczennice klasy śpiewu Moniki Fabisz zdobyły Grand Prix. W tym samym konkursie Blanka Wesecka z klasy fletu Doroty Trybus zajęła I miejsce.

Blanka Wesecka z klasy fletu Doroty Trybus zajęła I miejsce w konkursie „International Multigenre Competition Euro Music”
PRO MUSICA/Facebook

W „International Vocal and Instrumental art Competition New Year’s Melodies” Alicja Janas z klasy fortepianu Doroty Münzberger-Gąbki zdobyła II miejsce.