Mistrzowie świata z Krosna. Zwyciężyli w strzelaniu i nordic walking

Krośnianin Wiktor Sajdak zdobył mistrzostwo świata juniorów w strzelaniu, zaś Marcin Michalec w Ultra Nordic Walking. Kacper Krępulec okazał się najlepszym młodym mechanikiem w kraju. Duże sukcesy zaliczyły też siatkarki i jednocześnie studentki KPU oraz krośnieńskie judoczki.
Mistrz świata juniorów w strzelaniu Wiktor Sajdak, mistrz świata w Ultra Nordic Walking Marcin Michalec oraz akademickie mistrzynie Polski z KPU
Archiwum prywatne/KPU

Wiktor Sajdak mistrzem świata juniorów w strzelaniu

W Pucharze Świata Juniorów w niemieckim Suhl Wiktor Sajdak z Krosna w duecie z Julią Piotrowską zdobył złoto w konkurencji karabin pneumatyczny mix na dystansie 10 metrów. Razem wyprzedzili reprezentację Indii.

W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z 50 krajów. Polskę reprezentowało ponad 20 zawodników.

Wiktor Sajdak i Julia Piotrowska wyprzedzili w zawodach reprezentację Indii
ARCHIWUM PRYWATNE

- Julia to doświadczona zawodniczka, chciałem wypaść przed nią jak najlepiej i nie zawieść, bo nam obu bardzo zależało na dobrym wyniku - podsumowuje wspólny start złoty medalista. - Po prostu zrobiłem to, co do mnie należało. Nasz duet okazał się najlepszy.

Wiktor Sajdak jest uczniem krośnieńskiej "Naftówki". Od 3 lat jest członkiem polskiej, strzeleckiej kadry narodowej, a od 7 - trenuje strzelectwo sportowe. Na swoim koncie ma dwa rekordy Polski: w karabinie sportowym 3x20 oraz w karabinie pneumatycznym 50 strzałów. Jest złotym medalistą strzeleckich Mistrzostw Polski Juniorów. - W tym roku idzie mi bardzo dobrze, mam coraz lepsze wyniki - mówi Wiktor i dodaje: - Nie mam zamiaru się zatrzymać.

Marcin Michalec mistrzem świata w Ultra Nordic Walking

Marcin Michalec ustanowił nowy rekord świata o blisko godzinę lepszy niż poprzedni
k. lEWANDOWSKI

Marcin Michalec z KKB Mosir Krosno został mistrzem świata w zawodach Ultra Nordic Walking na dystansie 100 km, które zostały rozegrane 23 kwietnia w Toruniu. Uzyskał wynik 11:52:21 i tym samym ustanowił nowy rekord świata - poprzedni był o blisko godzinę gorszy i należał do Austriaka.

- Marcin pokonał 100 km techniką nordic walking pod czujnym okiem sędziów w takim tempie, że było to dużo trudniejszym wyzwaniem niż przebiegnięcie 100 km nawet w górach - mówi Beata Łopatkiewicz, która wspólnie z mistrzem świata uczestniczy w różnych biegach.

Sukcesy innych biegaczy KKB MOSiR Krosno

W mistrzostwach Przemyśla Jakub Kościelniak na 100 m z czasem 10.94 zdobył złoty medal, zaś Daria Guzior na 600 m z czasem 1.39.20 zdobyła srebrny medal. Wyniki biegaczy są ich rekordami życiowymi wśród juniorów młodszych.

Daria Guzior z KKB MOSiR Krosno zdobyła złoty medal na 1000 m
KKB MOSiR Krosno
W Suchej Beskidzkiej Błażej Pobuta zdobył srebrny medal, zaś Faustyna Pobuta złoty medal

Z kolei w Suchej Beskidzkiej w memoriale Edwarda Szklarczyka w lekkiej atletyce Faustyna Pobuta na 100 m zdobyła złoty medal w kategorii u14, a Kamila Majcher była IV. Błażej Pobuta zdobył srebrny medal w biegu w kategorii u10. Karol Knurek uzyskał rekord życiowy na 800 m, a Łucja Pobuta na 100 m i 400 m.

W Mistrzostwach Województwa Młodzików w Przemyślu  Daria Guzior zdobyła złoty medal na 1000 m.

Nikola Matysik zdobyła złoty medal na dystansie 3 km z przeszkodami

Nikola Matysik, reprezentantka KKB Mosir w Birmingham Alabama, gdzie mieszka i studiuje, zdobyła złoty medal na dystansie 3 km z przeszkodami w Uniwersyteckich Mistrzostwach USA. W sierpniu jako zawodniczka KKB Mosir wystartuje na tym samym dystansie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Akademickie Mistrzynie Polski w Siatkówce

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce, które od 6 do 8 maja rozgrywano w Poznaniu, zakończyły się zwycięstwem siatkarek Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Zespół tworzą zawodniczki pierwszoligowego zespołu Karpatek i jednocześnie studentki KPU.

Drużyna siatkarek KPU
kpu

Męska drużyna siatkarzy z uczelni wywalczyła brązowy medal, przegrywając tylko półfinał z faworytem - drużyną AGH Kraków.

Drużyna siatkarzy KPU
kpu

Mistrz Polski w Trójboju Siłowym

Sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym osiągnął Mateusz Winnicki, student III roku Wychowania fizycznego. Został Akademickim Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym w kategorii do 93 kg.

Mateusz Winnicki został Akademickim Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym w kategorii do 93 kg
KPU

Uczeń ZSM nr 3 najlepszym Młodym Mechanikiem

Kacper Krępulec, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 w Krośnie okazał się najlepszym Młodym Mechanikiem XI Mistrzostw Mechaników rozegranych 7 kwietnia podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Oprócz tego wraz z Michałem Gackiem zajął zespołowo 2. miejsce na tych mistrzostwach. Otrzymał też wyróżnienie od Jakuba Przygońskiego, reprezentanta Polski w wyścigach motocyklowych i samochodowych, który zaprosił go na miesięczny staż do swojego teamu.

Zespół "Mechanika", który brał udział w mistrzostwach
zsm NR 3

To nie jedyne sukcesy Kacpra. 8 kwietnia uplasował się na 1. miejscu w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej w kategorii Technikum. Swoich konkurentów wyprzedził aż o 9 punktów.

Sukcesy krośnieńskich judoczek

Magdalena Wałęga (na 1. miejscu na podium) i Oliwia Ziewalicz
 UKS Skorpion Judo Krosno

Podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku (29-30 kwietnia) Oliwia Ziewalicz, zawodniczka UKS Skorpion Judo Krosno zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych w kategorii +70 kg. Druga judoczka Zofia Eibin zakończyła udział na eliminacjach.

Natomiast Magdalena Wałęga, inna judoczka UKS SKORPION Judo Krosno, wywalczyła złoty medal w kategorii młodzika - 57 kg podczas 35. Budapest Judo Cup na Węgrzech (30.04-01.05). Tegoroczna edycja turnieju zgromadziła 1398 zawodników ze 174 klubów z 21 państw.

Zwycięstwa dziewczyn z Beniaminka

Drużyna Beniaminek GIRLS U-12 wygrała Finał Wojewódzki turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w Stalowej Woli. W finale zwyciężyły z DAP Dębica 6:1. Tym samym dziewczynki zagrają w Finale Ogólnopolskim w Warszawie od 11 do 14 czerwca.
Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Maja Jaracz, a najlepszą zawodniczką została Lena Polek.

Lena Polek została najlepszą zawodniczką turnieju
Beniaminek

- Kapitalny turniej w wykonaniu naszych dziewczyn, które w pełni zasłużyły sobie na ten sukces. Każda zasłużyła na duże brawa. Wierzę, że na finałowych zmaganiach w Warszawie równie dobrze się zaprezentujemy - mówi Jakub Kozner, trener Beniaminek GIRLS.

Sukces odniosły rówież dziewczęta z Beniaminka w kategorii U-15. Zajęły 2. miejsce w rundzie zasadniczej w Centralnej Lidze Juniorek U-15 i awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, gdzie zwyciężyły 1:0 ze Śląskiem Wrocław. Są w najlepszej czwórce drużyn w kraju i w niedzielę (29.05) zmierzą się z GKS Katowice.