Sport, projekt domu, fotografia i wino. Kolejne sukcesy "naszych"

Medale i wysokie miejsca na podium zdobyli krośnieńscy biegacze i tenisiści. Ostatnie tygodnie to jednak nie tylko sukcesy sportowców. Ogólnopolskimi i międzynarodowymi wyróżnieniami mogą się pochwalić także: architekt Katarzyna Gazda, fotograf Tomasz Okoniewski i Winnice Czajkowski.
Winnice Czajkowski zdobyły złoty medal na międzynarodowym konkursie winiarskim. Daria Guzior (pierwsza z lewej) wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w Stalowej Woli. Tomasz Okoniewski został wyróżniony tytułem Wybitnego Artysty
FACEBOOK/CZAJOWSKI WINNICE/ KBB MOSIR KROSNO/TOMASZ OKONIEWSKI

KKB MOSiR Krosno

Najmłodsza grupa z KKB MOSiR Krosno zdobyła sześć medali w Halowych Mistrzostwach LA w Rzeszowie. Złoty medal wywalczyła Daria Guzior, która tym samym ustanowiła nowy życiowy rekord na 1000 m.

Srebrne medale powędrowały do Aleksandry Kościelniak (bieg 60 m przez płotki i 60 m na płaskim dystansie), Kajetana Paszkowskiego (skok w dal) i Leona Rasia (bieg na 600 m). Brązowy medal zdobyła Faustyna Pobuta (bieg na 300 m).

Daria Guzior zdobyła złoty medal i ustanowiła swój nowy życiowy rekord. Na zdjęciu z trenerem Tomaszem Sochą
KKB MOSIR KROSNO

Natomiast na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w Stalowej Woli Daria Guzior zdobyła srebrny medal wśród młodziczek. Jakub Suwaj był czwarty. Wśród dzieci czwarte miejsce zajął Błażej Pobuta, zaś w juniorach Karol Knurek był szósty.

KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno

Zawodnik tenisa stołowego Jakub Musiał zdobył wicemistrzostwo Podkarpacia w 3. Grand Prix Podkarpacia Skrzatów w Dukli. Uległ tylko triumfatorowi turnieju, a w pozostałych spotkaniach nie stracił nawet seta. Jest to jego pierwsze miejsce na podium, jeśli chodzi o turnieje Grand Prix. Młodego zawodnika trenują Hubert Kopczyk i Mariusz Sporek.

Katarzyna Gazda – architekt

Architekt Katarzyna Gazda została laureatką konkursu na najlepszy projekt architektoniczny domów do 70 m kw. o wysokich walorach funkcjonalnych, ekologicznych, oszczędnych i estetycznych, przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Konkurs został zorganizowany przez  Ministerstwo Rozwoju i Technologii przy współpracy z Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.

Dom zaprojektowany przez krośnieńską architektkę Katarzynę Gazdę
FACEBOOK/INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KROSNO

Nagrodą jest 5 000 zł oraz zaproszenie do wykonania pełnego projektu budowlanego o wartości 150 000 zł brutto, który będzie udostępniony bezpłatnie inwestorom.

Katarzyna Gazda na co dzień zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych minimalizujących zużycie energii w Inkubatorze Przedsiębiorczości Krosno.

Tomasz Okoniewski – fotograf Fotoklubu RCKP Krosno

Tomasz Okoniewski z Fotoklubu RCKP Krosno otrzymał tytuł Wybitnego Artysty FIAP Excellence Platinum (EFIAP/p). Tytuł nadaje Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Luksemburgu. Fotograf jest drugim Polakiem w historii i pierwszym na Podkarpaciu, który został nim wyróżniony.

Tomasz Okoniewski jest z wykształcenia historykiem i dziennikarzem, a z zamiłowania pasjonatem i promotorem fotografii. W swoim dotychczasowym dorobku ma wiele wyróżnień, nagród i tytułów fotograficznych. Łącznie zdobył ponad 1200 nagród w międzynarodowych konkursach. Jego fotografie były nagradzane w 68 krajach świata, a na arenie międzynarodowej prezentowane w 84.

Fotografia starówki Krosna wykonana przez Tomasza Okoniewskiego
TOMASZ OKONIEWSKI

- Uwielbiam wyłapywać ulotność chwili w kadrze - zmieniający się krajobraz najbliższej okolicy, ukazywać fragmenty otaczającej codzienności, a przede wszystkim człowieka i jego emocje w ujęciu reporterskim i dokumentalnym – mówi wyróżniony autor.

Winnice Czajkowski

Winnice Czajkowski zdobyły złoty medal na konkursie winiarskim Wine Award International 2022 w Niemczech. Ich wino Regent – No. 32 Reserva zdobyło 95 punktów na 100.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze polskie wino po raz kolejny, stając w szranki  z najlepszymi winami z całego świata, znów pokazało swoją klasę – informują zwycięzcy.

Winnice Czajkowski mają swoją siedzibę w Miejscu Piastowym, ale uprawy winorośli posiada m.in. w Łękach Dukielskich i Podniebylu. Ich właścicielem jest Tomasz Czajkowski z Krosna.