Wrzesień pełen sukcesów. Krośnianie znowu stanęli na podium

We wrześniu bardzo dobrze spisali się krośnieńscy judocy i lekkoatleci, którzy zdobyli kolejne medale. Piszemy też o indywidualnych sukcesach nie tylko krośnian, ale też mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Natomiast pasieka z Kobylan zdobyła tytuł Najlepszego Smaku Podkarpacia.
Oto sportowcy, którzy odnieśli sukcesy we wrześniu: (od lewej) Mateusz Winnicki, Marcin Michalec i Daria Guzior
NADESŁANE/KKB MOSIR KROSNO

UKS Skorpion Judo Krosno

W pierwszy weekend września odbył się międzynarodowy turniej Cracow Judo Open 2022, w którym uczestniczyły m.in. ekipy z Polski, Słowacji, Czech, Szwecji, Norwegii, Holandii i Niemiec. Łącznie rywalizowało między sobą 700 zawodników i zawodniczek.

Duże sukcesy odniosły zawodniczki UKS Skorpion Judo Krosno. W sobotę (3.09) Oliwia Ziewalicz wywalczyła złoty medal w kategorii wiekowej juniorek młodszych, pokonując zawodniczki ze Słowacji i Niemiec. Natomiast w niedzielę (4.09) brązowy medal zdobyła w kategorii 57 kg Magdalena Wałęga.

Oliwia Ziewalicz wywalczyła złoty medal w kategorii wiekowej juniorek młodszych

UKS Piętnastka Krosno

10 września w Sochaczewie zorganizowano 13. Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów w Judo. W zawodach wzięło udział 211 zawodników. Filip Bęben, zawodnik UKS Piętnastka Krosno zdobył brązowy medal. Stoczył trzy bardzo ciężkie walki, z których dwie wygrał przed czasem.

W tym roku Filip zajął m.in. 3. miejsce w Judo Baltic Cup (5.06). Jego sukcesy zaowocowały powołaniem do kadry Narodowej Polski Juniorów w kategorii 100 kg.

Filip Bęben, zawodnik UKS Piętnastka Krosno (drugi z prawej) zdobył brązowy medal

KKB MOSiR Krosno

Marcin Michalec, zawodnik KKB MOSiR Krosno został Mistrzem Świata w Nordic Walking w półmaratonie. Mistrzostwa rozegrano 4 września w Szklarskiej Porębie. Dzień później, w niedzielę w startach sztafetowych zdobył srebrny medal w sztafecie 4x5 km.

Marcin Michalec w sztafecie 4x5 km zdobył srebrny medal

W sobotę (10.09) w Krakowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach Daria Guzior, zawodniczka KKB MOSiR Krosno wywalczyła złoty medal na dystansie 1000 m.

Daria Guzior wywalczyła złoty medal na dystansie 1000 m

KSTS Krosno

3 września w Krośnie rozegrano I Grand Prix Podkarpacia Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. KSTS Krosno reprezentowali Szymon Rymar i Jakub Musiał, debiutujący Michał Nowak, Wiktor Połoch i Nikola Prajsnar.

Zawody zwyciężył Szymon Rymar, który stracił jedynie seta. Jakub Musiał rozgrywki zakończył na 4. Miejscu. Michał Nowak i Wiktor Połoch, który jest jeszcze Skrzatem, uplasowali się w przedziale 17-20, zaś debiutantka Nikola Prajsnar zajęła 11. miejsce.

Szymon Rymar (pierwszy od lewej) wygrał I Grand Prix Podkarpacia Żaczek i Żaków w tenisie stołowym
KSTS Krosno

Mateusz Winnicki

9 i 11 września w Będzinie rozegrano Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Mateusz Winnicki, student Wychowania fizycznego KPU w Krośnie, jako zawodnik KS Team Wrocław zajął w tych zawodach 1. miejsce jako młodzieżowiec do lat 23 kat. 93 kg oraz w kategorii open do 23 lat. Uzyskał wynik 757,5 kg, a w poszczególnych bojach: przysiad – 280 kg (to równocześnie nowy rekord Polski, poprzedni wynosił 265 kg), wyciskanie leżąc – 170 kg oraz martwy ciąg  - 307,5 kg. Dzięki temu sukcesowi zakwalifikował się do uczestnictwa w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 25.11-04.12 w Skierniewicach.

Mateusz Winnicki stanął na najwyższym miejscu na podium na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym
NADESŁANE

Rafał Płonka

Rafał Płonka (pisaliśmy o nim tutaj) wziął udział w wyzwaniu „Biegam z VIVO! Krosno” i zwyciężył z wynikiem 1000,5 km. Tym samym pokonał ok. 200 osób. – Jest to mój największy sukces do tej pory, na który najciężej pracowałem. Aby wygrać, musiałem codziennie biegać średnio po 35 km, co przy pracy na etacie strasznie ciężko było pogodzić. Chciałbym, aby moje osiągnięcie, zmotywowało do działania również inne osoby – mówi Rafał i zapowiada, że w przyszłym roku chce przebiec pierwsze zawody ultra trailowe na dystansie 100 km.

Dla Rafała Płonki była to pierwsza wygrana. Swoją determinacją pokonał ok. 200 osób
Archiwum rafała Płonki

Wiktor Sajdak

We Wrocławiu 11 września rozegrano Mistrzostwa Europy w Strzelectwie Sportowym Juniorów. Reprezentacja Polski, w której walczył Wiktor Sajdak, uczeń krośnieńskiej Naftówki zdobyła srebrny medal w drużynowej konkurencji karabin 3 postawy juniorów.

Wiktor jest reprezentantem TKS LOK Tarnów. Razem z nim w drużynie znaleźli się Michał Chojnowski z KS Kaliber Białystok oraz Maciej Ogórek z WKS Śląsk Wrocław. W finale ulegli reprezentacji Francji.

Wiktor Sajdak (w środku) wraz ze swoimi dwoma kolegami reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Strzelectwie Sportowym Juniorów. Wspólnie zdobyli srebrny medal
naftówka

Wiktor jest uczniem IV klasy Naftówki o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Strzelectwo sportowe trenuje od siedmiu lat. Na swoim koncie ma sporo sukcesów, m.in. dwa rekordy Polski czy złoty medal strzeleckich Mistrzostw Polski Juniorów.

Pasieka Leśne Miody z Kobylan

Pasieka Leśne Miody z Kobylan zdobyła tytuł "Najlepszego Smaku Podkarpacia 2022" w kategorii miody w konkursie zorganizowanym w trakcie dwudniowego festiwalu „Karpaty Na Widelcu” w Rzeszowie (24-25.09). Jurorów urzekł ich miód spadziowy iglasty.

Miód spadziowy iglasty okazał się jednym z najlepszych miodów zaprezentowanych na konkursie o tytuł "Najlepszego Smaku Podkarpacia 2022"