Sport górą. Sukcesy krośnian w dyscyplinach sportowych

Październik to przede wszystkim sportowe sukcesy krośnieńskich klubów. Krośnianie odnieśli zwycięstwa m.in. w judo, pływaniu, karate, biegach i piłce nożnej. Mistrzostwo świata zdobyły tancerki Studia Tańca AT Dance, zaś wicemistrzostwo – zespół Salart. Grzegorz Nowotarski wywalczył mistrzostwo świata w armwrestlingu.
Drużyna Juniorów Starszych Karpat Krosno awansowała. Tancerki zespołu Salart zdobyły wicemistrzostwo świata. Swoje medale wywalczyli też zawodnicy UKS Piętnastka Krosno
Konrad Kwolek/Salart/UKS Piętnastka Krosno

Mistrzowie i wicemistrzowie świata w tańcu

W Orlen Arenie w Płocku od 14 do 16 października miały miejsce Mistrzostwa Świata WADF. Wzięli w nich udział uczestnicy nie tylko z Polski, ale również z innych europejskich państw. Na zawodach tancerki Podkarpackiego Studio Tańca AT Dance, które ma swoją filię w Krośnie, zdobyli złote i srebrne medale oraz tytuły Mistrzów Świata w kategorii Urban Street Dance Fusion Show.

Tancerki Podkarpackiego Studio Tańca AT Dance
Studio Tańca AT Dance

Solo złoty medal zdobyła Julia Jucha, zaś srebrne wywalczyły Lena Mroczkowska i Amelia Krukierek. W duecie złoty medal zdobyły Julia Jucha i Lena Mroczkowska. Choreografem i instruktorem tancerek jest Maciek Kuliga.

W Mistrzostwach uczestniczyły również tancerki zespołu Salart. Wicemistrzostwo świata zdobyła Oliwia Furtek w choreografii Pauliny Nowackiej-Sałaty. II wicemistrzostwo świata wytańczyła Jagoda Rymarz w duecie z Oliwią Furtek. W pierwszej dziesiątce uplasowała się Amelia Kaszowska.

Wicemistrzostwo trafiło też do zespołu 7 tancerek Salartu: Ameli Kaszowskiej, Julii Kobiałki, Zofii Kotłowskiej, Oliwii Furtek, Jagody Rymarz, Róży Puchały i Marii Nycz (na zastępstwie Kinga Fejkiel).

Zespół tancerek Salartu wywalczył wicemistrzostwo
SALART

Mistrz Świata w Armwrestlingu

Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów zdobył tytuł Mistrza Świata w Armwrestlingu (siłowanie na ręce). Zwyciężył w kategorii 86 kg lewa ręka. Mistrzostwa odbyły się w dniach 26.09-2.10 we Francji. Walkę finałową stoczył z zawodnikiem z Finlandii.

Grzegorz Nowotarski mistrzem świata w armwrestlingu
Spartan Rymanów

KKB MOSiR

Daria Guzior, zawodniczka KKB Mosir zdobyła srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, które rozegrano 22 października w Kolbuszowej.

Daria Guzior (od lewej) ze srebrnym medalem
KKB MOSIR

‌W trakcie Mistrzostw Województwa dzieci w LA zawodniczki KKB MOSiR zdobyły trzy medale. Faustyna Pobuta wywalczyła srebrny medal na 300 m oraz brązowy na 60 m. Aleksandra Kościelniak zdobyła brązowy medal na 60 m przez płotki.

Aleksandra Kościelniak (od prawej) zdobyła brązowy medal
KKB MOSIR

Klub Skorpion Judo Krosno

Magdalena Wałęga, zawodniczka Klubu Skorpion Judo Krosno wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polskich Młodziczek i Młodzików w Judo. Zawody zorganizowano 29-30 października w Kielcach. Zgromadziły 550 zawodników i zawodniczek z roczników 2007 i 2008. W kategorii wiekowej krośnianki, czyli do 57 kg, rywalizowało 38 zawodniczek. Magdalena stoczyła 5 walk – 4 z nich wygrała. Jej trenerem jest Paweł Juryś.

Magdalena Wałęga wywalczyła brązowy medal

KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno

W Sępólnie Krajeńskim odbyło się I Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Spory awans zaliczył Szymon Rymar, który uplasował się w przedziale 17-24. Wygrał dwie gry i przegrał jedną turniejową. W zawodach uczestniczyło 64 chłopców z Polski.

Szymon Rymar zaliczył spory awans na I Grand Prix Polski Żaków
FACEBOOK/KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno

Z kolei Wiktor Połoch zajął 5. miejsce na I Grand Prix Podkarpacia Skrzatów. W grupie wygrał jeden pojedynek i jeden przegrał. Później zwyciężył w dwóch pojedynkach, ale przegrał ze zwycięzcą zawodów.

Uczestnicy I Grand Prix Podkarpacia Skrzatów

2-ligowa drużyna KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno w składzie: Klaudia Broda, Mateusz Czernik, Michał Jurczak, Szymon Sporek i Jakub Chmielowski rozegrała dwa mecze (22.10 z Niżną Łąką oraz 23.10 ze Skrzyszowem). Oba spotkania wygrała.

2-ligowa drużyna KSTS MOSiR Karpaty Sauna Line Krosno

UKS Piętnastka Krosno

Podczas III International Judo Salt CUP w Wieliczce (1-2.10) zawodnicy UKS Piętnastka Krosno zajęli wysokie miejsca. 1. miejsce w kat. U10-29 zajęła Liliana Prajsnar, 2. miejsce w kat. FU12-31 zajęła Mila Nozdratenko, zaś 3. miejsca należały do Natalii Repeckiej w kat. U10-40 i Pawła Szydło w kat. MU12-36.

Młodzi zawodnicy UKS Piętnastka Krosno
FACEBOOK/UKS Piętnastka Krosno

Brązowy medal na turnieju wywalczyła też Judyta Borkowska.

Judyta Borkowska z brązowym medalem

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Podczas VIII Pucharu Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, który odbył się 15 października w Przemyślu, zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 22 puchary indywidualnie i pierwsze miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej.

W zawodach wystartowało 195 zawodników z 23 klubów z Podkarpacia. 26 zawodników było z krośnieńskiego klubu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Izabela Mielech, która zwyciężyła w kata i kumite oraz zdobyła tytuł Najlepszego Technika zawodów.

Na zawodach w Przemyślu zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 22 puchary
FACEBOOK/Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Poza tym, pierwsze miejsca w kategorii kumite zajęli: Alan Bożek, Fabian Kocur, Blanka Trybus i Julia Pikuła. Drugie miejsca należały do: Mai Wajdy, Emilii Frankiewicz, Mai Zimak, Katarzyny Frankiewicz i Ewy Szuber. Trzecie miejsca wygrali: Arkadiusz Warchoł, Karina Korona, Karol Pikuła, Seweryn Bożek i Karolina Zajdel.

W kategorii kata pierwsze miejsca zdobyli: Arkadiusz Warchoł i Tomasz Szybiak. Drugie miejsce wywalczyła Blanka Ciupka, zaś trzecie miejsca należały do: Kariny Korony, Macieja Szybiaka i Sandry Adamiak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate przoduje w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej z 66 punktami.

Klub Sportowy Swim2win Krosno

Zawodnicy Klubu Sportowego Swim2win Krosno wzięli udział w III Międzynarodowych Mistrzostwach Leska w pływaniu, które zorganizowano 22 października. W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników z 18 klubów z Podkarpacia oraz ze Słowacji i Ukrainy. Krośnieński klub zdobył 13 medali i zajął 5. miejsce w klasyfikacji.

Zawodniczki Klubu Sportowego Swim2win Krosno
FACEBOOK/Klub Sportowy Swim2win Krosno

Dwa złote medale zdobyła Jagoda Miąsik na 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym.

Srebrne medale wywalczyli: Hryhorii Kozyrew (50 m stylem motylkowym), Julia Pokrzywa (50 i 100 m stylem dowolnym), Jagoda Miąsik (50 m stylem klasycznym), Tymek Strojek (50 i 100 m stylem grzbietowym), Sebastian Pawelec (50 m stylem klasycznym) oraz sztafeta 4x50 m stylem dowolnym: Julia Pokrzywa, Emilia Pokrzywa, Zuzia Obłój i Jagoda Miąsik.

Brązowe medale otrzymali: Emilia Pokrzywa (100 m stylem dowolnym), Tymek Strojek (50 m stylem klasycznym) oraz Sebastian Pawelec (100 m stylem zmiennym).

Tymek Strojek (pierwszy z prawej) zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym

Karpaty MOSiR Krosno - Drużyny Młodzieżowe

Drużyna Juniorów Starszych Karpat Krosno po wygranej 2-1 z LKS Igloopol Dębica awansowała do Makroregionu Juniora Starszego. Zwycięskie gole zdobyli Tomasz Bober oraz Krystian Paczkowski. Trenerem drużyny jest Miłosz Kuzianik.