DYSKUSJE
Śmiertelne potrącenie mężczyzny na ul. Podkarpackiej. Feralne przejście
Deamon
10.09.2019 15:09

Wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny Darka...

Deamon
na forum od listopada 2017
bartek1972
10.09.2019 13:21

trochę porażająca lektura te komentarze pod tym artykułem...

Moim zdaniem EDUKACJA , EDUKACJA i jeszcze raz edukacja...

WORD powinien zmienić program jeśli chodzi o kursy prawojazdy, z komentarzy wynika że coś tu nie "funguje"

po pierwsze podczas trwania kursu OBOWIĄZKOWE UCZENIE oprócz prawa drogowego (międzu innymi o pieszych na drodze) i techniki jazdy tzw. " kutulry jazdy " i zwykłej UPRZEJMOŚCI na drodzę ! -jeżdże naprawdę dużo i polecam każdemu na poprawę swojego i czyjegoś nastroju.

po drugie drogówka powinna OBOWIĄZKOWO pod koniec kursu na prawojazdy pokazać kilka filmików z wypadków i potrąceń piszych na drodze, dagmara99 -BARDZO DRASRYCZNE -wiem ale podejżewam żę młody człoweik dostający furę od tatusia będzie miał większą świadomość co tą furą można "zdziałać"...

po trzecie

to fakt że świat pędzi a my razem z nim... tylko dla tych dwóch osób się zatrzymał .

P.S.

Ale to tylko moja opinia...

bartek1972
na forum od września 2019
mynameismarek
09.09.2019 15:29
wyróżnione przez moderatora

I znowu zginal pieszy na przejsciu i dalej beda ginac dopuki nie odbierze sie im prawa pierszenstwa na pasach. Ja jestem kierowca jezdzacym ponad 30 lat bez wypadku, jak i pieszym . Sytauacje ktore obserwuje przed przejsciem sa niekiedy przerazajace. Wchodzenie bez upewnienia czy moge , sa nagminne, wchodzenie i patrzenie w telefon, sa codziennoscia. Wymuszanie przez pieszych zeby samochod sie zatrzymal , odnosze wrazenie ze sprawia im to przyjemnosc. Przyklad, jade ta nieszczesna obwodnica w kolumnie 10 samochodow, jestem na koncu, dochodzi pieszy do przejscia i ostentacyjnie zmusza mnie do zatrzymania jako ostatniego , tak jakby nie mogl poczekac 3 sekundy zeby dac mi szanse przejechania bez hamowania. Jako pieszy jestem za tym zeby odebrac mi mozliwosc pierszenstwa na pasach i tylko takie prawo dac mi gdzie jest zamontowana sygnalizacja swietlna. Innych mozliwoscie nie ma , bo nasze miasto nie ma kasiorki na podziemne korytarze . Ocalilo by to zycie setkom nieszczesnikom co maja napisane na ngrobku- mialem pierszenstwo na pasach

mynameismarek
na forum od grudnia 2018
pihumufu
09.09.2019 13:11
wyróżnione przez moderatora

Chyba każdy kto stał przed tym przejściem wie że przechodzić tam to strach.

Jak jest zielone na górnych światłach na wyjeździe z Grodzkiej to wie że kierowcy ruszają jak wariaci w dół w stronę węzła i dalej jak na Jasło.

W dodatku często jest tak że jak z jednej strony (np. od Jasła) jest luka, to z tej drugiej (od Miejsca P/Sanoka) jest sznur pojazdów i trzeba stać na wysepce na środku.

W dodatku te przejścia wzdłóż tej pseudoobwodnicy wcale nie są oświetlene.

Ostatnio przejeżdzałem tam co są te pasy na krzyżówce w Turaszówce na Klonową. Też w nocy kompletnie nie widać człowieka.

No i czemu kilka lat temu postawiono światła nie na tych pasach co zginęły dwie osoby, tylko na tych drugich?

pihumufu
na forum od grudnia 2017
ciekawykrosnianin
08.09.2019 21:03
wyróżnione przez moderatora

@triador - tak właśnie jest. Pieszy dla swojego bezpieczeństwa powinien czekać, aż samochody przejadą, a nie wchodzić i liczyć na to, że kierowca wyhamuje. A jeśli już trafi się jakiś, który się zatrzyma, to ZAWSZE należy zwracać uwagę, czy pojazdy na sąsiednich pasach rónież się zatrzymały. Niestety, większość pieszych łazi jak święte krowy, bo przecież oni mają pierwszeństwo. Tylko zapominają, że kierowca ma wokół siebie blachę, a pieszy co najwyżej rozum i wyobraźnię.

Jeszcze jedno - pieszy czekający na chodniku wcale nie ma pierwszeństwa. Nabywa je dopiero po wejściu na jezdnię.

ciekawykrosnianin
na forum od listopada 2017
franek
08.09.2019 20:41
wyróżnione przez moderatora

Ktoś zaprojektował przebudowę DK28, ktoś klepnąłten bubel. Co kawałek, począwszy od świateł przy Dmochowskiego do zjazdu w Jagiellońską, bubel na bublu. A to brak 30 metrów chodnika, A to droga dla rowerów kończy się bez sensu pomiędzy barierami rurowymi, a to krawężniki wysokie na odcinku od myjni na jednym pasie ruchu, a to przejście wymienione w artykule, a to......... Ktoś, kto to projektował powinien za to beknąć. Zdrowo. No ale teraz poprawki mogą kosztować miliony. I co? Nikt nie przewidział albo głupawe tłumaczenia projektantów i nadzoru. A ty użytkowniku pieszy i kierowco martw się sam. O prawoskręcie z Wyszyńskiego w Podkarpacką nie wspomnę. Aż się prosiło zrobić. Pas prawy do jazdy na wprost i do skrętu w prawo. Zielona strzałka jest. Ale wystarczy jeden samochód jadący prosto i reszta za nim skręcająca w prawo czeka na zielone. A obok pas do skrętu w lewo. A można było .... Itd itp. Miejsca aż nadto nawet na prawoskręt oddzielny. Ale teraz przeróbki faktycznie będą kosztować miliony. Jak zwykle Polak mądry po szkodzie. Ale ktoś wziął za projekt NIEMAŁĄ KASĘ.Odpowiedzialnych jak zwykle nie ma. Albo, że nie można było. Paranoja!!

franek
na forum od listopada 2017
Kurio1
08.09.2019 18:04

Szanowni Państwo, gdyby tak dodać do tego przejścia jeszcze co najmniej ze dwa inne, to można urządzić krośnieński "ranking potrąceń" z podzialem na rannych i zabitych!

Tego co wymyślił w projekcie to feralne przejście od bloku z Grodzkiej na drugą stronę jezdni obwodnicy, powinno się postawić pod pręgierzem na Rynku!

Po co komu to przejscie? Idąc na to przejście zmó modlitwę a wcześniej spisz testament!

Kurio1
na forum od listopada 2017
adam1985
08.09.2019 16:50
wyróżnione przez moderatora

@wcz1966, niby tak. Tylko jak wtedy wytłumaczyć, że na tym konkretnym przejściu FAKTYCZNIE jest więcej zdarzeń niż na pozostałych przejściach? Jasne, że w końcowym rozrachunku wina kierowcy, tylko czemu infrastrkuktura w tym konkretnym miejscu sprawia, że wielu kierowców, którzy na każdym innym przejściu są bez winy, stają się tutaj winnymi?

Wyjąsia są dwa:

1. Udajemy, że nie ma problemu z tym przejściem i winni są kierowcy - automatycznie zgadzamy się na kolejne ofiary śmiertelne. Bo nie oszukujmy się, będą kolejne ofiary na tym przejściu.

2. Przejście zostanie przebudowane/zlikwidowane/postawione światła/policnajn 24/h - nie ważne - coś z tym przejściem musi w końcu być zrobione.

adam1985
na forum od listopada 2017
wcz1966
08.09.2019 15:07

Tu nie jest problemem przejście tylko problemem są idioci którym dajemy a raczej sprzedajemy prawo jazdy a potem nastepuje wyścig szczurów w ktorym matki Polki a może morderczynie uczestniczą

wcz1966
na forum od listopada 2017
jawy88
08.09.2019 12:05

mysle ze pierwsza decyzją powinno być ograniczenie predkosci na pseudo obwodnicy do max 40km/h i przebudowa calego skrzyzowania z ul. grodzka/wyszynskiego co za debil polączy prawo skrent z jazda na wprost

jawy88
na forum od listopada 2017
/5
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA