Krośnieńska brzydota wciąż ma się dobrze photo_camera

Dekadę temu opublikowaliśmy zdjęcia najbrzydszych budynków w mieście. Postanowiliśmy sprawdzić, czy przez ostatnich 10 lat wyładniały. Zachęcamy jednocześnie do wysyłania nam zdjęć tych fragmentów miasta, które waszym zdaniem psują jego wizerunek.
10 lat to sporo. Czy wystarczająco, aby polepszyć estetykę szpecących Krosno miejsc?

Budynki dworcowe

Listę najbrzydszych budynków w mieście otwierały obiekty dworcowe. Zdewastowana elewacja budynku na dworcu głównym PKP czeka obecnie na remont, przysłonięta banerem. W przypadku dworca Krosno Miasto jest lepiej – zniknęły sprayowane bazgroły, a nawet reklamy. Co nieco dało by się jeszcze poprawić w kwestii kolorystyki, ale z pewnością jest lepiej.

Budynek na dworcu głównym PKP w 2007 i 2017 roku

Elewacja dworca Krosno Miasto jest wprawdzie bardziej estetyczna niż w 2007 roku, ale wciąż dało by się coś w niej poprawić

Elewacje sklepowe

"Chociaż czasy PRL skończyły się prawie 20 lat temu, to jednak w mentalności wielu właścicieli sklepów i kamienic wciąż nic się nie zmieniło. W mieście, jak i na jego peryferiach wciąż można zobaczyć kiczowate i szpetne wystawy sklepowe przypominające te z lat PRL. Nad wizerunkiem wystaw sklepowych, jak i reklam przy nich wiszących nikt nie czuwa" – pisaliśmy w 2007 roku. Dzisiaj witryn rodem z PRL jest o wiele mniej, co nie oznacza niestety, że problem z ich wyglądem zniknął. W wielu przypadkach przybrał formę pełnych informacyjnego chaosu i krzykliwych kolorów reklam. Walkę z nimi od kilku lat prowadzi, przynajmniej na starówce, Miejski Konserwator Zabytków.

Odnowione drzwi oraz wymieniona witryna sklepu - zmiany widać, choć do ideału jeszcze trochę brakuje

Podwórza na starówce

Jako przykład wstydliwych dla miasta podwórzy 10 lat temu podaliśmy te przy ul. Piłsudskiego i Pawła z Krosna. Od tamtego czasu w ich wyglądzie zaszły pewne zmiany. Na ul. Piłsudskiego usunięto reklamy oraz wymieniono okna. Większą metamorfozę przeszło podwórze przy ul. Pawła z Krosna, gdzie elewacje kamienic doczekały się remontu, w tym nowej kolorystki.

Podwórze przy ul. Piłsudskiego - zmiany mają tu charakter kosmetyczny

Podwórze przy ul. Pawła z Krosna zostało wprawdzie wyremontowane, ale jego kolorystyka budzić może mieszane uczucia

Pałac Kaczkowskich

Najmniej zmieniło się w Pałacu Kaczkowskich przy dawnej hucie "jedynce". Choć w zabytkowym budynku od kilku lat trwają prace remontowe, ich efekty są trudne do zauważenia. Obiekt wciąż odstrasza.

Zabytkowy Pałac Kaczkowskich wciąż nie odzyskał dawnego blasku

Brzydoty w Krośnie jest niestety więcej. Jakie waszym zdaniem są najbardziej zaniedbane miejsca w Krośnie? Czekamy na wasze maile ze zdjęciami tych miejsc. Można je wysyłać poprzez wiadomości na naszym facebooku lub na adres: redakcja@krosno24.pl. Wasze zdjęcia opublikujemy w osobnym artykule.

Czekamy na wasze zdjęcia miejsc, których wyglądu powinniśmy się wstydzić

Zobacz też w archiwum portalu:
W Krośnie mieszka też brzydota (2007-07-30)
Walka z brzydotą trwa (2007-08-13)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward