To chyba najbardziej szpetne budynki w całym mieście. Dawny budynek dworca głównego PKP niszczeje od kilkunastu lat i kontrastuje z wyremontowanym budynkiem obecnie funkcjonującego dworca PKP. Okna w budynku są zabite deskami, a wejście zamurowane. Turyści, którzy przyjeżdżają do Krosna autobusami PKS lub pociągami PKP stykają się z taką właśnie "wizytówką" miasta. Nie dość, że brzydki, to jeszcze zaniedbany jest też budynek dworca PKP Krosno Miasto. Cały obiekt porysowany jest sprayami, a tablica z napisem "Krosno Miasto" zarosła... krzewami.
Polskie Koleje Państwowe nie robią nic, aby poprawić wizerunek obu budynków. Nie wiadomo nawet dokładnie, pod którą spółkę kolejową podlegają obiekty. Władze miasta nie mogą nic zrobić - wszelkie sugestie pod adresem kolei nie dają rezultatów. Również zakup budynków przez miasto jest niemożliwy - PKP żądają za nie niebotycznych sum.
Chociaż czasy PRL skończyły się prawie 20 lat temu, to jednak w mentalności wielu właścicieli sklepów i kamienic wciąż nic się nie zmieniło. W mieście, jak i na jego peryferiach wciąż można zobaczyć kiczowate i szpetne wystawy sklepowe przypominające te z lat PRL. Nad wizerunkiem wystaw sklepowych , jak i reklam przy nich wiszących nikt nie czuwa.
Turyści, którzy spacerują po centrum miasta mogą - oprócz zabytkowych kamienic - zobaczyć też ich podwórza. Niewidoczne na pierwszy rzut oka miejsca znajdują się przy głównych ciągach komunikacyjnych przy Rynku. Władze miasta niewiele mogą zrobić - zagospodarowanie takich miejsc należy do ich właścicieli.
Pałac Kaczkowskich wzniesiony został w 1904 r. Po wojnie użytkowany był jako Zakładowy Dom Kultury Krośnieńskich Hut Szkła. Obecnie budynek jest w rękach prywatnych - wykupił go przedsiębiorca z Rymanowa. Niestety, budynek jest zaniedbany i popada w ruinę, a park w którym się znajduje stał się jednym z najmniej przyjaznych miejsc w mieście.
Poprzez tę publikację rozpoczynamy akcję walki z brzydotą. Zachęcamy Was do fotografowania brzydkich miejsc w Krośnie i nadsyłania zdjęć do nas (e-mail: redakcja@krosno24.pl z adnotacją: "Oświadczam, że jestem autorem zdjęć i zgadzam się na ich bezpłatną publikację w portalu Krosno24.pl"). Prosimy również opisać lokalizację miejsca lub inne ważne spostrzeżenia z nim związane. Autorów najciekawszych zdjęć nagrodzimy koszulkami Krosno24.pl. Zdjęcia opublikujemy w drugiej połowie sierpnia br.