Krośnianie znów na podium. Z sukcesami zakończyli rok

Wytańczyli Mistrzostwo Świata, biegali w mundurach, zostali najlepszymi strzelcami w województwie, walczyli o Puchar Polski, programowali i strzelali gole. Sprawdź, kto zdobył ostatnie wyróżnienia w tym roku.
Gracja Krosno na Mistrzostwach świata w Krakowie
FACEBOOK/Gracja-Krosno

Gracja Krosno

Tancerze Gracji Krosno zostali Mistrzami Świata Formacji Tanecznych w tańcach latynoamerykańskich do lat 13. Mistrzostwa odbyły się 13 grudnia w Krakowie.

Zobacz ich finałowy występ:

Trenerem Gracji jest Andrzej Orszulak. Choreografię stworzylli Magdalena i Piotr Kordaszewscy.

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

30 listopada w Lublińcu odbył się 16. Maraton Komandosa. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zajęła 2. miejsce. Z dobrym wynikiem bieg ukończył krośnianin - Szymon Szmist

Maraton Komandosa to bieg po leśnych ścieżkach, w którym mogą się sprawdzić wszystkie służby mundurowe w Polsce. Odbywa się w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych i z obowiązkowym 10 kg plecakiem na plecach.

W biegu startowało 451 zawodników z 69 drużyn.  Żołnierz Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej - szer. Szymon Szmist zajął 17. miejsce w ogólnym zestawieniu, a wśród zawodników Wojsk Obrony Terytorialnej zajął 2. miejsce

Husaria Krosno

14 grudnia w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w strzelectwie sportowym. Zawodnicy Husarii Krosno ustrzelili pięć złotych medali oraz zwycięstwo w klasyfikacji medalowej klubów.

Najwyższy wynik całych zawodów uzyskała Jagoda Szajna (501,8), która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii karabinu. Złote medale dla Husarii zdobyli także: Izabela Gajewska, Karol Kujawski (karabin) oraz Jowita Krupa i Jakub Ryzner (pistolet).

Zawodnicy Husarii Krosno. Od lewej stojąc: Izabela Kolanko, Jowita Krupa, trener Tomasz Jerzak, Jakub Antosz, Filip Mazur, Jakub Ryzner, Maciej Musik. Od lewej klęcząc: Jagoda Szajna, Pola Urbanek, Izabela Gajewska
husaria krosno

W zawodach uczestniczyło 18 strzelców krośnieńskiego klubu, którzy zdobyli w sumie 12 medali. Ich wyniki przyczyniły się do wygrania Mistrzostw.

Kyokushin Karate Krosno

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyli 2. miejsce podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików oraz Seniorów

Podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin krośnieński klub reprezentowało 15 zawodników pod opieką sensei Adama Buczyńskiego
kyokushin karate krosno

W zawodach startowało 101 klubów. KKK reprezentowało 15 zawodników pod opieką sensei Adama Buczyńskiego, którzy łącznie zdobyli 7 medali

• Zofia Pitera - złoto w kategorii młodzik do 40 kg,
  • Izabela Mielech - srebro w kategorii młodzik do 40 kg,
  • Korneliusz Paradysz - srebro w kategorii junior młodszy do 50 kg,
  • Aleks Łączak - srebro w kategorii kata,
  • Wiktoria Bilska - srebro w kategorii kata,
  • Gabriel Bożek - brąz w kategorii senior do 80 kg,
  • Kacper Dobrzański - brąz w kategorii junior młodszy do 50 kg.

Anna Baran i Alicja Stachoń

Uczennice Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie zostały finalistkami międzynarodowego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge 2019 PL, który odbył się 13 grudnia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pix Programming Challenge to konkurs organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Jego celem jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. Uczestnicy muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania, które dostosowane są do różnych grup wiekowych.

Uczennice podczas finału na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po lewej Alicja Stachoń, po prawej Anna Baran
Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie

Ania Baran i Alicja Stachoń startowały w kategorii dla najmłodszych (Rookie), zajmując odpowiednio 19. i 23. miejsce

- To wielkie osiągnięcie, zważywszy, że do konkursu w kategorii Rookie przystąpiło aż 2213 uczestników z całej Polski - mówi Agata Sawicka, nauczycielka dziewczynek.

Beniaminek Profbud Krosno

W dniach 7-8 grudnia odbył się VII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Profbud Cup. Zawodnicy Beniaminka Krosno zajęli 2. miejsce

W turnieju zagrało 189 zawodników z 16 drużyn z 6 krajów. Wyróżniony został piłkarz Beniaminka - Patryk Prajsnar, który został najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP)

- To był magiczny turniej. Co roku czymś zaskakuje. Miło było patrzeć na sceny radości, wzruszenia i emocji młodych sportowców, kibiców, kadry trenerskiej, sympatyków turnieju i samego Beniaminka. Jestem dumny z całego Beniaminek Team - mówi Grzegorz Raus, pomysłodawca turnieju i założyciel Beniaminka.

Karpaty MOSiR Krosno

Zespół MOSIR-u Karpat Krosno 2010 zajął 1. miejsce na turnieju piłki nożnej Cutline Cup w Szalowej (14-15 grudnia). Dzięki zwycięstwu będą reprezentować Krosno i Polskę na międzynarodowym turnieju w Niemczech, gdzie zagrają m.in. z drużynami: Manchester City, Bayernem Monachium i Borussia Dortmund.

Drużyna Karpat MOSiR Krosno

Podczas turnieju najmłodsi zawodnicy (absolwenci Akademii Piłkarskiej Vivio) rywalizowali z rówieśnikami z całej Polski, m.in. z Krakowa, Warszawy, Katowic i Rzeszowa.