Biegi i karate. Krośnieńscy sportowcy znów na podium

Marcin Michalec zajął 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Nordic Walking. Juniorzy z KKB stanęli na podium podczas Biegów Górskich. Karatecy z Klubu Kyokushin wrócili z 13 medalami z ukraińskiego turnieju oraz wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Podkarpacia na zawodach w Dukli.
Marcin Michalec na mecie podczas Mistrzostw Polski Nordic Walking
KROŚNIEŃSKI KLUB BIEGACZA

Krośnieński Klub Biegacza

10 sierpnia w Osielsku odbyły się Mistrzostwa Polski Nordic WalkingMarcin Michalec z KKB zdobył złoty medal.

Wygrana zawodnika jest powtórzeniem sukcesu z zeszłego roku. Trasa, o dystansie 21 km, na której Marcin pobił swój własny rekord,  była najdłuższą podczas mistrzostw.

Juniorzy KKB. Od lewej: Martyna Roś, Agnieszka Chorzępa, Paulina Wszołek i Szymon Gużkowski
Krośnieński klub biegacza

Młodzi zawodnicy KKB spisali się podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Biegach Górskich na krótkim dystansie. Zawody odbyły się 29 września w Krynkach (woj. świętokrzyskie).

Szymon Gużkowski zdobył srebrny medal, Agnieszka Chorzępa brązowy medal.
Niedaleko za podium znalazły się Paulina Wszołek (5. miejsce) oraz  Martyna Roś (7. miejsce)

Juniorzy biegli na dystansie 3,2 km z przewyższeniem około 140 m

Kyokushin Karate

15 września zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wzięli udział w Open Kyokushin Tournament Roztochya CUP organizowanym w miejscowości Żółkiew na Ukrainie. Wszyscy stanęli na podium.

Na ukraińskich matach walczyło siedmioro zawodników pod opieką sensei Marka Sawczuka.

Oliwia Krupa i Aleks Łączak podczas obozu Entry Camp przygotowującego do World Elite Karate Championships, które odbędą się 22 listopada w Tokio
KLUB KYOKUSHIN KARATE KROSNO

Wiktoria Bilska i Karol Pikuła zdobyli podwójne złoto (zarówno w kat. kata i kumite). Oliwia Krupa, Jakub Prajsnar i Aleks Łączak zajęli I miejsce w kategorii kumite i II miejsce w kategorii kata. Aleksandra Szyndak zdobyła złoto w kategorii kata i brąz w kumite. Szczególne brawa należą się najmłodszej zawodniczce - Julii Pikule. Sześciolatka wywalczyła brąz w kategorii kumite.

Drużynowo krośnieński klub zajął III miejsce, zaraz za ukraińskimi klubami Zhovkva i Kijów.

Kyokushin Karate Krosno wzięło także udział w XXI Mistrzostwach Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży zorganizowanych 28 września w Dukli. W zawodach wzięło udział 164 zawodników z 18 klubów.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate po raz dziewiąty otrzymał tytuł Drużynowego Mistrza Podkarpacia

Zawodnicy wywalczyli łącznie 43 puchary, zdobywając 127 punktów, co w klasyfikacji generalnej dało najwyższe miejsce na podium i tytuł Drużynowego Mistrza Podkarpacia.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy złotych medali w obydwu kategoriach (kumite i kata): Oliwia Krupa, Aleks Łączak, Jakub Prajsnar oraz Karina Korona.