Maj pełen sukcesów. Krośnianie zdobyli kolejne wyróżnienia

• Nalewka z Krosna została uznana za najlepszą. • Film o Łukasiewiczu otrzymał główną nagrodę na Festiwalu w Sopocie. • Zawodniczki Beniaminka zagrały w Finale o Puchar Tymbarku. • Kyokushin Karate wywalczyło trzy brązowe medale. • Krośnieński Klub Biegacza zdobył podwójne srebro. • Biegacze z Krosno Glass znaleźli się w czołówce podczas Biegu Firmowego.
Nagrodzona nalewka
mateusz nowak

Mateusz Nowak

4 maja w miejscowości Narol odbył się III Międzynarodowy Konkurs Nalewek. Krośnianin Mateusz Nowak za swoją nalewkę „Pigwa staropolska” otrzymał główną nagrodę Grand Prix.

Do konkursu zgłoszono 76 nalewek z kraju i zagranicy. Ich oceny dokonali specjaliści z całej Polski, w tym osoby od kilkudziesięciu lat trudniące się produkcją nalewek, zdobywcy nagród w ogólnopolskich konkursach, czy też sommelierzy (eksperci w dziedzinie wiedzy o winie). Mateusz odebrał Grand Prix oraz nagrodę im. Hrabiego Feliksa Antoniego Łosia w postaci kryształowej karafki wraz z zestawem kieliszków.

Telewizja Obiektyw

Film “Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” , wyprodukowany przez krośnieńską Telewizję Obiektyw, zajął I miejsce na festiwalu PIKE pt. “To nas dotyczy”. Nagrodę 21 maja w Sopocie odebrał producent Bogdan Miszczak.

Bogdan Miszczak - producent filmu o Ignacym Łukasiewiczu
tv obiektyw

Najnowsza produkcja Telewizji Obiektyw otrzymała nagrodę w kategorii "Moja Mała Ojczyzna". „Łukasiewicz - nafciarz romantyk" to piąty dokument fabularyzowany Bogdana Miszczaka z cyklu "Historyczny Pejzaż Podkarpacia".

Film opowiada o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej oraz społecznej Ignacego Łukasiewicza w latach 1848 -1870. W dokumencie miejscowość Bóbrka ukazana jest jako początek światowego przemysłu naftowego, a zachowane do dzisiaj urządzenia, znajdujące się w skansenie, wykorzystano jako elementy scenografii.

Scenariusz do filmu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiada Maciej Wójcik, a za zdjęcia Mariusza Konopka. W tytułową rolę wcielił się Mariusz Bonaszewski. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Dagny Cipora, Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lukas, Mateusz Mikoś oraz Marek Litewka.

Pokaz filmu odbędzie się podczas Dni Krosna 6 czerwca o godz. 19:00 w artKinie. Przed seansem należy odebrać bezpłatne wejściówki.

Beniaminek Profbud Krosno

2 maja na Stadionie Narodowym rozegrano finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Drużyny dziewcząt Beniaminka zdobyły srebro w kategorii U-12 oraz V miejsce w kategorii U-10.

Drużyny dziewcząt Beniaminka U-12 oraz U-10
beniaminek

Rozgrywkom towarzyszyła oprawa na poziomie największych wydarzeń sportowych. Finał dziewcząt z UKS SMS Łódź transmitowano w telewizji Polsat Sport. Mecz sędziowali czołowi arbitrzy, a wśród kibiców można było spotkać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz selekcjonera Jerzego Brzęczka.

- Wielki sukces! Szesnaście klubów, mistrzów swoich województw i mamy srebro! Bardzo wyrównany poziom, nie było słabej drużyny – komentuje wydarzenie Marcin Maculski, trener Beniaminek Girls.

„Biało-niebieskie” otrzymały także nagrody indywidualne, Julia Gałuszka z 12 golami na koncie została „Królową Strzelczyń”, a Maja Krychta otrzymała tytuł „Najlepszej Bramkarki” turnieju.

Kyokushin Karate

W dniach 18-19 maja we Wrocławiu odbyły się 33. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Seniorów i Juniorów. Zawodnicy KKK zdobyli trzy brązowe medale.

Otwarcie Mistrzostw Europy we Wrocławiu
Krośnieński Klub Kyokushin Karate

W zawodach wzięło udział 730 zawodników z 28 państw. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 14 zawodników pod opieką shihan Romana Woźniaka i sensei Marka Sawczuka. Medale zdobyli: Aleks Łączak – jako jedyny zawodnik podczas Mistrzostw wywalczył miejsce na podium zarówno w kategorii kata i kumite (12-13 lat), oraz Izabela Mielech w kumite (10-11 lat).

Krośnieński Klub Biegacza

19 maja na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. KKB wrócił z dwoma srebrnymi medalami.

Monika Moskal (po lewej na 2. miejscu) oraz Paulina Wszołek po prawej na 2. miejscu) z Krośnieńskiego Klubu Biegacza wywalczyły srebrne medale
kkb

Medale zdobyły Paulina Wszołek w biegu na 1500 m oraz Monika Moskal w trójskoku.

Krosno Glass Running Team

Pracownicy Krosno Glass wzięli udział w Biegu Firmowym, zorganizowanym 18 maja we Wrocławiu. Zajęli III miejsce wśród blisko 2000 drużyn.

Drużyny biegaczy Krosno Glass
krosno glass

Bieg Firmowy to charytatywna sztafeta, stworzona dla pracowników firm z całej Polski, organizowana od 2013 roku. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na pomoc w leczeniu i rehabilitacji piątki podopiecznych wrocławskiej fundacji.

Drużyny składały się z 5 zawodników, z których każdy musiał przebiec dystans 5 km. Jest to kolejny sukces reprezentacji biegaczy Krosno Glass. W roku 2017 i 2018 wygrali zawody Business Run w Warszawie.