Wysokie loty krośnian. Mieszkańcy osiągnęli kolejne sukcesy

Krośnieńscy paralotniarze wykazali się na Podkarpackim Pucharze. Kyokushin Karate zostało najlepszym klubem. Dziewczyny z Husarii Krosno ustrzeliły złote medale. Gracja Krosno wytańczyła tytuł Mistrza Polski. Fotografia Tomasza Okoniewskiego otrzymała Nagrodę Publiczności.
Michał Janowski podczas startu z góry Cergowa
Tomasz Płachta

Krośnieńscy paralotniarze

Od 1 maja do 30 września trwał Podkarpacki Puchar Paralotniowy. W zawodach wzięło udział 55 paralotniarzy. Michał Janowski z Krosna zajął 5. miejsce

Piloci, którzy startowali, specjalizują się w lataniu w terenie górskim bez używania urządzeń mechanicznych. Mogli wykorzystywać tylko wznoszące prądy termiczne i zdani byli na własne umiejętności, kondycję, znajomość warunków meteorologicznych oraz terenowych.

Z Krosna startowali także Mieczysław Grochmal (14. miejsce) i Jerzy Gajda (6. miejsce), który zwyciężył w klasyfikacji Fun paralotni rekreacyjnych, a w klasyfikacji Sport zajął 3. miejsce.

Kyokushin Karate Krosno

5 października odbył się V Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Płoskie koło Zamościa. Krośnieński Klub reprezentowało trzynaścioro zawodników, którzy łącznie zdobyli 14 pucharów.

Po dwa miejsca medalowe (kategoria kata i kumite) wywalczyli Wiktoria Bilska, Blanka Trybus, Izabela Mielech i Aleksandra Szyndak.

Walki podczas turnieju w Zamościu
kyokushin  karate krosno

Złoto w kategorii kata zdobyli: Aleksandra Kandefer, Ewa Szuber Tomasz Szybiak

Z medalami wrócili także: Alicja Szyszlak, Fabian Czech oraz Jakub Omalik, którzy wywalczyli brąz w kategorii kumite.

Ostatecznie Klub zajął 4. miejsce.

Kyokushin Karate Krosno zyskało tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Na zdjęciu od lewej: Maja Wajda, Wiktoria Bilska, trener Roman Woźniak, Aleks Łączak i Kacper Dobrzański
kyokushin karate krosno

Tydzień później, 12 października, Kyokushin Karate Krosno wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie i zdobyło tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aleks Łączak, który spośród 29 zawodników zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii kata. Po walkach stoczonych w kategorii kumite Aleks został dwukrotnym Mistrzem Polski i Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw Polski Kyokushin Karate Juniorów Młodszych. Jest to pierwszy taki sukces w 40-letniej historii Klubu.

Wiktoria Bilska została Wicemistrzynią Polski w kategorii kata.

W zawodach wzięli także udział Maja Wajda, Korneliusz Paradysz i Kacper Dobrzański. Wyniki wszystkich zawodników przełożyły się na drużynowe zwycięstwo, które ostatni raz Kyokushin Karate Krosno zdobyło 18 lat temu.

To zwycięstwo oraz w kwietniowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Leżajsku sprawiło, że Klub obronił zeszłoroczny tytuł najlepszego Klubu Karate Kyokushin w Polsce we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach w Ostródzie wzięło udział 460 zawodników

26 października w Ostródzie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Polish Open. Krośnieński KKK zajął 6. miejsce na 49 ekip z Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji i Polski.

Szczególne wyróżnienia należą się Oliwii Krupie i Jakubowi Prajsnarowi, którzy zdobyli podwójne trofea (w kategorii kumite i kata).

Z medalami wrócili także: Aleks Łączak i Blanka Trybus, którzy wywalczyli złoto w kumite. Srebro w kategorii kata zdobyli Kryspin Paradysz i Marina Korona. Brąz w kumite trafił do Mai Wajdy, Korneriusza Paradysza i Zofii Pitery

Zmagania klubów obserwował gość specjalny z Japonii, shihan Katsuhito Gorai. Zawody w Ostródzie były nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski IKO.

Husaria Krosno

W dniach 5-6 października rozegrano Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie. Zawodniczki Husarii Krosno stanęły na podium.

Jagoda Szajna podczas zawodów strzeleckich w Kopalni Soli w Bochni
husaria krosno

Zawody odbyły się w Kopalni Soli w Bochni, niemal 250 metrów pod ziemią. Ze względu na panujący tam mikroklimat, niską temperaturę oraz specyficzne warunki lokalowe i oświetleniowe rywalizacja podczas tych zawodów należy do bardzo wymagających. W zawodach uczestniczyło czworo zawodników Husarii Krosno.

Jagoda Szajna wygrała konkurencję karabinu juniorek młodszych. Złoty medal zdobyła również Izabela Gajewska w kategorii karabin młodziczek. W zawodach brali udział także Kacper Zajdel oraz Jowita Krupa w konkurencji pistoletu.

Gracja Krosno

12 października  w Białobrzegach koło Radomia odbyły się 36. Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych. Gracja, spośród 14 formacji, zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii do 12 lat w stylu latynoamerykańskim.

16 tancerzy Gracji i ich trenerzy podczas wręczania nagród na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych
gracja krosno

Formacja „Mała Gracja”, której trenerami są Halina i Andrzej Orszulakowie, zatańczyła choreografię pt. „Katchi” w składzie: