FORUM
Rodzić po ludzku. Doula Paulina Dudek i jej wszechstronne podejście do porodu
person NUK2009
12.07.2019 09:20

Ciężko będzie Pani Paulinie z taką "innowacją"na piskarpaciu...

Niemniej gorąco kibicuję oraz życzę powodzenia i wytrwałości.

person
NUK2009
na forum od listopada 2017
star
person AkaiAkumu
11.07.2019 09:14

kkoza, "Np. w Szwecji przyszła mama ma regularne spotkania właśnie z doulą, a nie z ginekologiem jak ma to miejsce w Polsce."

A to ciekawe bo moja koleżanka mieszka w Szwecji i rodziła tam niedawno a nawet nie kojarzyła co to "doula", opiekowała się nią normalnie położna.

Najpierw piszesz, że nie ma przejmować roli lekarza a potem, że jest niedobór lekarzy i bez douli będzie ciężko - to się zdecyduj na jedno.

person
AkaiAkumu
na forum od listopada 2017
person kkoza
11.07.2019 00:41

Mam wrażenie że 3/4 osób poniżej przerosło zrozumienie choćby wstępu tego artykułu. Zadaniem douli jest pomoc przyszłym rodzicom, a nie przejmowanie roli lekarza czy położnej i odbieranie porodów. Tymczasem widzę tu niemal same komentarze zarzucające szamaństwo i opisujące rzeczy nieprawdziwe. Brakuje tylko zarzutu czarnej magii. Pięknie się państwo popisali...

W większych miastach niemal każdy rodzic biorący udział w zajęciach szkoły rodzenia (przypomnę, że miasto ma obowiązek organizowania takich zajęć) ma do czynienia z doulą. Ba, w innych krajach doula jest osobą, która wspiera rodziców z urzędu. Np. w Szwecji przyszła mama ma regularne spotkania właśnie z doulą, a nie z ginekologiem jak ma to miejsce w Polsce.

Co do zarzutu że zawód jest zbędny - no cóż, przy brakującej liczbie lekarzy jestem przekonany, że za kilka lat w Polsce ciężko będzie bez douli.

Paulino, powodzenia! Szczególnie trzymam kciuki za otwarcie szkoły rodzenia.

person
kkoza
na forum od listopada 2017
star
person count_dooku
08.07.2019 17:36

Dlaczego portal promuje jakichś new-age'owych szamanów?

person
count_dooku
na forum od kwietnia 2019
person niania002
08.07.2019 15:16

Ten artykul jest zbedny.. tak jak zawod tej Pani.

Nie wierze ze ludzie beda stac w kolejce do niej i miec z czego zaplacic kilkaset zlotych .

Nie dajmy sie zwariowac bo ktos ma jakies "widzi mi sie". Nie bede sie powtarzac ale od tego jest szpital i specjalisci a od wychowywania dzieci sa rodzice czyli MY - i nie ma lepszych od samych siebie !

person
niania002
na forum od listopada 2017
person Niki_Manifesto
08.07.2019 14:40

O madko... ile niezrozumienia, zaborczości, złośliwych uwag, niekonstruktywnych myśli, podrzędnego oceniania. Po co myśleć o śmiertelności, człowiek jest silny, sam siebie osłabia rozmyślaniem o strachu i destrukcji zamiast ufać życiu. No tak, tu rządzi religia i strach, czyli jedno i to samo.

person
Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
starstarstar
person TLo
08.07.2019 13:46

Ciężarną dobrze jest też na trzy zdrowaśki zapakować do nagrzanego pieca :-(Im wyższy poziom nauki, w tym medycyny, tym bardziej niektórych ciągnie do czasów, kiedy poziom śmiertelności był kosmicznie wysoki :-( Ale też przyszłe madki, takie, co to dziecka swego na pewno nie zaszczepią, z pewnością oddadzą się douli Pauli w opiekę. Niech je też Bóg ma w swej opiece... O tempora, o mores!

person
TLo
na forum od listopada 2017
star
person McG
08.07.2019 08:21

No właśnie czy portal Krosno24 bedzie brał odpowiedzialność za usługi tej Pani skoro ją reklamuje?

person
McG
na forum od listopada 2017
person ciekawykrosnianin
08.07.2019 06:12

W szpitalu jest personel, który w razie komplikacji może przeprowadzić cesarskie cięcie, podłączyć do respiratora, podac leki. Zanim przyjedzie karetka, może być za późno. Pewnie, po co uczyć się kilka lat, żeby zostać lekarzem, czy położną. Wystarczy naczytać się "poradników", kupić chustki i dawaj "pomagać" kobietom. Nie bronię lekarzy, pewnie, że w szpitalu też wszystko może się stać, ale nigdy nie pozwoliłbym żonie rodzić z pomocą tej pani. Zresztą Ona, jako mądra kobieta nigdy nie pozwoliłaby sobie na taką głupotę.

person
ciekawykrosnianin
na forum od listopada 2017
person Niki_Manifesto
07.07.2019 23:37

Ależ wy się wszystkiego boicie... wszystkiego, co nowe, nieznane tej napompowanej kulturze Zachodu z systemem powagi zawodu lekarza i szpitala, upatrując w nich nadziei na opiekę i wszechstronną wiedzę o leczeniu (nie mylić z uzdrawianiem, przywracaniem organicznej równowagi), nie ufacie życiu, sobie, intuicji (to głos duszy), wielowiekowej wiedzy dzikich plemion, których mądrości ustępuje ta nowa cywilizacja. Tradycyjną Medycynę Chińską właśnie uznano za naukę, a jej mądrość sięga 2500 lat. W to nie ma co wierzyć lub nie wierzyć, potrzeba wiedzieć i mieć w sobie spokój, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Fitoterapia, czyli to, co jest klasyczną medycyną, dziś zepchniętą do roli jedynie alternatywnej medycyny naturalnej dawniej uzdrawiała ludzi z poważnych chorób, każdy był sobie sam lekarzem, ufał sobie, Naturze, co jest jednym i tym samym. W każdym człowieku zawiera się cała Natura świata. Jak możesz zaufać osobie, która ma wiedzę i wie jak pomóc, jeśli nie ufasz sobie.

"ciekawe co zrobi jak bedzie szlo cos nie tak"? Od tego są telefony, jakakkolwiek komunikacja, aby wezwać karetkę. W szpitalach też nie jest lekko i z górki, zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, bywa dramatycznie i tragicznie. A tam wszyscy z wykształceniem medycznym. Oho! Dziwne? Błąd ludzki. Odpowiedzialność czasami żadna. Decyzja należy do każdego z osobna, decydowanie za ogół, bycie wyrocznią to dopiero odpowiedzialność.

person
Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
starstarstar
FORUM TWOJE KONTO
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
phone 13 493 44 44
REKLAMA