DYSKUSJE
Spółdzielnia zniszczyła wiekowe drzewa. "To skandal!"
borsuk_50
04.12.2017 21:37

Ciekawi mnie czy  miasto ma pozwolenie na wycinkę drzew na ulicy Szklarskiej od strony torów kolejowych ochraniajace nasze bloki od zanieczyszczen z zakładow składujacych materiały sypkie i tym podobne?Dzisiaj zaczęła się wycinka pięknych choinek tez wiekowych bo ponad 30 letnich!!!

borsuk_50
na forum od listopada 2017
elzbieta1955
04.12.2017 17:24

Mądrzy ludzie na daremne walczą od lat ze  SM w Krośnie w związku z bezmyślnym niszczeniem zieleni, beztroskim  szafowaniem herbicydami,a to wszystko wdł SM w imię pięknego wyglądu osiedli. To jak to wygląda i czy to są cięcia pielęgnacyjne to jest dalekie od rzeczywistości. Nie mają pojęcia na czym polega cięcie pielęgnacyjne drzew ikrzewów. Krzewy dewastują gdy mają zawiązane pąki twierdząc że  robią wiosenne porządki. Na tą dewastację zużywają nasze pieniądze. Widocznie mają ich  nadmiar .Ogłowione w ten sposób drzewa chorują i  ich żywotność jest skrócona  a poprzedniej korony tj.  jej kształtu nigdy nie osiągną. Wierzby płaczące tworzą niepowtarzalną koronę która w zimie ma szczególne walory dekoracyjne. Zapłakać nad głupotą i niewiedzą tych ludzi. Niech zainteresują się jaki jest stan czystości powietrza w mieście . Tragedia - gorszy niż w Krakowie i innych miastach. Demolkę w drzewostanie dokonano również  na ul. Piastowskiej. Pani Dorto i inni popieram Was , walczmy z głupotą , a więc niszczeniem zieleni w naszym mieście. Zainteresujmy się stanem powietrza- to nasze zdrowie !! Sadżmy  drzewa   i czekajmy 30 lat żeby osiągnęły zamierzoną wielkość. ich korony. 

elzbieta1955
na forum od grudnia 2017
nie_bo
04.12.2017 08:00

Ponad rok temu podobna sprawa miała miejsce na ul. magurów , tylko dzięki determinacji mieszkańców i wezwaniu na miejsce policji , niszczyciele ze spółdzielni nie wycięli całych drzew, nikt nie ponióśł odpowiedzialności a powinien ponieść osobiście kierownik osiedla , który wydaje polecenia pracownikom, którzy mówia ,że dostali polecenia tak i  jak hitlerowcy tłumaczyli sie rozkazem przy mordowaniu Polaków i innych nacji . Nastepnym razem kierownikowi albo prezesowi uwidzi sie ,że lokatora trzeba np. ukarać chłostą i co  pracownicy pójda i wykonają te polecenia? Bezmyślność i tępokracja jaka towarzyszy działaniom spółdzielni ( chodzi o zarzadzajacych )przekracza w KROŚNIE WSZELKIE NORMY ZARÓWNO MORALNE JAK I PRAWNE . Apeluję aby zastanowic sie nad powierzaniem tym nieodpowiedzialnym osobom zarządu spółdzielnią, a kary powinni ponosić osobiście a nie z naszych wspólnych pieniędzy, za naszą krzywdę - to jest absurd.

nie_bo
na forum od listopada 2017
n_ulkan
03.12.2017 15:13

bardzo dobrze spółdzielnia zrobiła, w mieszkaniach na dole było ciemno i zimno  gdyż słońce nie dochodziło, nadmierne zagęszczenie tych wszystkich przygodnych drzew i krzaków - drzewa znów odrosną tyle tylko że będą mniejsze. NIe mam za złe  poczynaniom Spółdzielni.

n_ulkan
na forum od listopada 2017
elzbieta1955
03.12.2017 14:48

Ja też potwierdzam niszczycielską działalność SM w Krośnie.  To samo zrobili drwale na ulicy Piastowskiej kolejna dewastacja  zieleni.  Takie niszczenie zieleni może być tylko w Krośnie bo to wieś i wsiowi ludzie. Sami wzywają nawet takich fachowców jak kilka dni temu żeby "krzoki "wycięli bo im przeszkadzają., Administracja SM  nazywa to cięciem pielęgnacyjnym.  Interweniując  onego czasu pani z administracji SM tłumaczyła całkowite wycięcie  krzewu pigwowca z zawiązanymi pąkami tym,że pod nim było mnóstwo śmieci ! Jednym słowem skandal  ! Jeżeli ktoś nie zdaje sobie sprawy i nie wie poco sadzisię drzewa to smutne. Każde drzewo  sadzi się  w odpowiednim miejscu  . Kto  projektował zieleń  na  osiedlu ? Chyba fachowcy tacy jak ci od  cięcia pielęgnacyjnego.  Chyba nie mają pojęcia jak  takie cięcie wygląda. Wierzba ma  nie mniejszą wartośc   dekoracyjną /płacząca/ a może nawet większą bo wystarczy  obserwować  zimą piękne zwisające pędy tych drzew a wiosną  pierwsze zielone pędy.  Najlepiej ogołocić  osiedla bo drzewa śmiecą, bo spadną komu na głowę.   Ile tlenu produkuje takie drzewo i ile substancji trujących pochłania.? To świadczy o niewiedzy tych ludzi, tylko nad nimi zapłakać. Niech popatrzą na dane statystyczne w Krośnie odnośnie zachorowalności na raka- a z kąd się to bierze ? Niech sobie sprawdzą  monitoring stanu czystości powietrza w Krośnie. Znacznie większe niż w Krakowie, Warszawie i innych maiastach. Czy to dociera do tych ludzi chyba nie! Ogławiane drzewa nigdy nie odzyskają swojej poprzedniej korony, odbiją ale już nie to. Po takim  ogłowieniu atakują choroby grzybowe i po pewnym czasie wyglądają opłakanie, Brawo p. Doroto. Więcej takich ludzi ! Trzeba walczyć z ciemnotą !

elzbieta1955
na forum od grudnia 2017
paragram
02.12.2017 22:07

Panie Dawidzie Iwańcu.Pani Moniko a i Pani Pani Maju oraz Pan Panie Tomaszu Koziole. Tym drzewom nic nie będzie . Zapewniam Was,że szybko odrosną. Dla Spółdzielni szacunek,że wokół nadmiernie wyrośniętych drzew posadzonych blisko bloków wreszcie coś się robi. Do tej pory rosły sobie w Krośnie jak w Magurskim Parku Narodowym, powodując półmrok w mieszkaniach dolnych kondygnacji, cieniując na ściany bloków  już obecnie  do wysokości 3.piętra, siejąc wokół połamane coraz grubsze gałęzie i dając  schronienie miejscowym "ptaszkom", które we Krośnie  na wielu osiedlach /za wyjątkiem starego cmentarza/ są pod scisłą ochroną. Gawrony są pod ochroną ale mieszkańcy już nie. Na osiedlu na którym mieszkam kilkuosobowe zespoły  urzędników z mapami,zdjęciami  drzew  i protokołami ustaleń co roku  patrolują swój rewir w okresie kiedy drzewa mogą być formowane , tzn. wtedy gdy  nie ma  zasiedlonych gniazd wyżej wymienionych ptaszków. Efektów w postaci planowej, przyjaznej ludziom  mieszkającym w Krosnie pielęgnacji drzew  nie ma żadnych. Potem przyjdzie kolejna  wiosna, gawrony są ponownie  w gniazdach i drzewa mogą sobie bezpiecznie coraz wyżej  rosąć. Gawrony zaś,skutecznie przepłoszone ze starego cmentarza z konieczności zasiedliły  pozostałe kępy liściastych, wysokich drzew w mieście tym bardziej, że żerują tu na otwartych pojemnikach na śmieci i nadto" zima lato" dokarmiane są przez ludzi. Brawo.Spółdzielnia skutecznie  sparaliżowana postawą taką jaką tu prezentują osoby wymienione wyżej czy przestraszona przez wszechwładnych  Panów Redaktorów i Panów Urzędników jest praktycznie bezradna a może i  zadowolona z takiej sytuacji. I na koniec jeszcze jedno. W sprawie wycięcia ,uformowania czy skrócenia jednego niebezpiecznego dla okolicznych mieszkańców i przechodniów świerka zabiegam w spółdzielni bezskuteczne trzeci rok. Zrezygnowałem z dalszych poczynań w tej sprawie. W swoim życiu posadziłem 280 drzew a Państwo wymienieni tutaj  ile ?

paragram
na forum od grudnia 2017
Burn
02.12.2017 06:24
wyróżnione przez moderatora

Odpowiadać powinien prezes spółdzielni z własnej kieszeni. Ktoś tam jednak powiedział "ciąć wszystko"

Burn
Konto zablokowane
staszek2856
01.12.2017 22:58
wyróżnione przez moderatora

No i bardzo dobrze że wycięli, za dawnych czasów każdy sadził drzewa, nawet sami mieszkańcy i często bez pomyślunku a teraz zaciemniają okna, ściany zielenieją w cieniu i moc GŁUPIO DOKARMIANYCH ptaków sra na głowy. Drzewo odrośnie i znów go przytną po prostu tak jak w każdym innym temacie - było i niema , nie było i będzie nowe. BRAWO SPÓŁDZIELNIA.

staszek2856
na forum od listopada 2017
wiesiek098
01.12.2017 20:39
wyróżnione przez moderatora

Tak na prawdę zastanawiam się czy to skandal czy nie . Bo to jest tak. Jednym pasuje, żeby rosło tam jakieś drzewo, a drudzy tego sobie nie zyczą. Ci którym nie przeszkadza no i tym którym przeszkadza. U mnie koło domu rosły drzewa. W zasadzie mnie nie przeszkadzały. Rozsądek mój podpowiadał, że zaczęły być niebezpieczne. Nie tylko dla mnie i domowników, ale i sąsiadów. Więc postanowiłem usunąć, a posadziłem młode drzewa. Nie były to wierzby, bo takich w ogóle nie posadziłby człowiek rozsądny. Generalnie sadzą iglaki również brzozy. Wszystko zależy od gustu. Nie bronię tych co te drzewa "okrzesali". Nie wiem czym się kierowali. Natomiast wiem, że te drzewa szybko powrócą do swoich rozmiarów. One szybko się odradzają... No, ale czy jest tak na prawdę za czym płakać ..?..Watpię..

wiesiek098
na forum od listopada 2017
popieram
01.12.2017 20:03
wyróżnione przez moderatora

Nie wiem co ostatnio napadło władze spóldzielni. Na os.Zwirki i Wiguty tez obcinano gałęzie drzew. To jakaś obsesja.

popieram
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA