Wodny plac zabaw. Nowa atrakcja w kompleksie basenów videocam

Trwa budowa kompleksu basenów przy ul. Bursaki. Obiekt ma być gotowy na przyszłoroczne wakacje i wszystko wskazuje na to, że znajdzie się w nim dodatkowa atrakcja – wodny plac zabaw.
Dodatkowa atrakcja to dodatkowa frajda dla dzieciaków

Budowa kompleksu basenów przy ulicy Bursaki ruszyła w czerwcu br. Ich pierwszym etapem była rozbiórka niecki starego, służącego mieszkańcom przez ponad 40 lat basenu. Z wysłużonego obiektu pozostała tylko zjeżdżalnia, która wkomponowana została w projekt nowego obiektu.

Ze starego basenu ocalała tylko zjeżdżalnia

W tym, według pierwotnych założeń, znaleźć się miały trzy niecki: 50-metrowy basen wielofunkcyjny, basen rekreacyjny wyposażony m.in. w grzybek wodny, gejzer powietrzny, dziką rzekę, ławkę z masażami i leżankę powietrzną, a także brodzik dla dzieci, ze zjeżdżalniami, grzybkami wodnym, jeżykami i innymi atrakcjami. Magistrat podjął decyzję o wzbogaceniu projektu o dodatkowy element - wodny park zabaw.

- To będzie fantastyczna atrakcja – zapowiada Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna. - Plac będzie większy niż brodzik, jego powierzchnia to aż 200 mkw. Wyposażymy go w dziesiątki urządzeń do zabawy.

Budowa dodatkowej niecki nie spowoduje opóźnień w ukończeniu inwestycji, zapewnia magistrat.

Montaż niecki głównego basenu rozpocznie się w 2. połowie sierpnia

- Prace idą zgodnie z harmonogramem – potwierdza kierownictwo budowy. - Zakończyliśmy już palowanie, wylane są ławy fundamentowe, w dwóch budynkach wychodzimy już z ziemi. Budowę dwóch kolejnych będziemy rozpoczynać na dniach.

W 2. połowie sierpnia rozpocznie się natomiast montaż elementów chromoniklowych głównej niecki, a następnie basenu rekreacyjnego, brodzika i wodnego placu zabaw.

Fundamenty jednego z basenowych budynków

Zobacz też w archiwum portalu:
Nowe baseny. Budowa w przyszłym roku! (2016-08-08)
Jak papież podarował miastu zjeżdżalnię na basenie (2016-09-08)
MOSiR wycina drzewa pod basen. Z bólem serca (2017-04-09)
Basen znika z powierzchni ziemi. Zobacz zdjęcia (2017-06-15)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward