Woda w basenach już jest. Otwarcie w lipcu videocam photo_camera

Krośnianie mogą powoli wyciągać z szaf stroje kąpielowe i ręczniki plażowe. Nowe baseny MOSiR nabierają ostatnich szlifów. [ZDJĘCIA I FILM]
W SKRÓCIE
  • Budowę nowych basenów przy ul. Bursaki rozpoczęto w czerwcu ub. r.
  • 2 zbiorniki są już wypełnione wodą, która jest uzdatniana
  • Trwają jeszcze prace wokół brodzika dla dzieci
  • Otwarcie całego kompleksu planowane jest na początek lipca
  • Teren pomiędzy obiektami cały czas wykładany jest trawą z rolki

Przypomnijmy. Rok temu rozpoczęła się budowa kompleksu basenowo-rekreacyjnego przy ul. Bursaki. Zastąpi on kąpielisko, które służyło mieszkańcom 40 lat. Koszt inwestycji to 24 mln zł. Wstępnie zakładano otwarcie basenów na 22 czerwca. Ostatecznie termin ten przesunął się na początek lipca - dokładna data jeszcze nie jest znana.

Cały kompleks zawiera: basen reakreacyjno-sportowy, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, 3 boiska do siatkówki plażowej, suchy plac zabaw i mokry ze statkiem pirackim oraz 4 budynki. Zjeżdżalnię, która pochodzi ze starego basenu, wyremontowano. Zastąpi ją kiedyś nowa. Jak mówi, Grzegorz Rachwał, dyrektor ds. realizacji kontraktu z krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych, miejsce na to jest już przygotowane i uzbrojone. 

Teren pomiędzy poszczególnymi obiektami pokrywany jest trawą z rolki. Pomieści on ok. 3 tys. osób. To o połowę więcej w porównaniu do poprzedniej atrakcji. - Trawa się ukorzenia, obficie ją podlewamy - tłumaczy Grzegorz Rachwał.

Basen rekreacyjny wyposażony jest w bicze wodne, leżaki wodne oraz w tzw. rwącą rzekę (strumień wody, który wiruje po okręgu razem z ludźmi). Drugi akwen o powierzchni 1000 m² posiada 6 torów pływackich. W najgłębszym miejscu ma 1,60 m. Wokół basenów znajdują się "nogomyjki", przez które trzeba przejść zanim wejdzie się do kąpieliska.

 W obiekcie będzie można wypożyczyć leżaki (jest ich 70) oraz kupić akcesoria do pływania, tj. okulary, dmuchane rękawki dla dzieci czy kółka. Na ścianie budynku gospodarczego umieszczono skrytki depozytowe, w których będzie można przechować cenne rzeczy. Cały obiekt jest monitorowany.

- Wejściówka na basen podrożeje, ale nie będzie to bardzo duża różnica. Przewidujemy bilety całodobowe oraz zniżkowe po godz. 16.00 - wylicza Antoni Dębiec, dyrektor MOSiR Krosno.

Na terenie kompleksu będzie można kupić coś do jedzenia. Rozważana jest także sprzedaż niskoprocentowego piwa (do 3,5% zawartości alkoholu).

Basen będzie czynny w godzinach: 9.00 do 20.00, a po 15 sierpnia 10.00 - 19.00.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person tereska
08.06.2018 20:03

Baseny ,jak baseny są... ok, Ale te baraki w tle przypominające budynki PGR z poprzedniego stulecia ??? ktoś tu odleciał,,,,,  ,bo nie sądzę ,że  tak się dziś aranżuje otoczenie parków  wodnych. 

person
tereska
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (20) forward