Nowe baseny na Bursakach. Kiedy wielkie otwarcie? photo_camera

W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęto budowę nowych basenów na Bursakach. Wstępny plan zakładał, że mają być one oddane do użytku pierwszego dnia wakacji (22.06). Czy ten termin jest realny?
W SKRÓCIE
  • Budowę nowych basenów przy ul. Bursaki rozpoczęto w czerwcu ub. r.
  • Otwarcie całego kompleksu planowane jest na 1.07
  • Wkrótce odbędzie się przetarg na budowę parkingu dla gości basenów
  • Teren pomiędzy obiektami kompleksu zostanie wyłożony trawą z rolki

Po basenie kąpielowym MOSiR, który służył krośnianom przez 40 lat, nie ma już śladu. Na jego miejscu powstają 3 zupełnie nowe akweny: basen reakreacyjno-sportowy, rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Jak zapewnia Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna, uroczyste otwarcie całego kompleksu odbędzie się 1 lipca. 

Do tej wielkej, 24-milionowej inwestycji miasto przygotowywało się kilka lat. Postępy na placu budowy przy ul.  Bursaki cieszą oczy dyrekcji MOSiR, krośnieńskich włodarzy, a przede wszystkim mieszkańców. Tegoroczny sezon letni, w przeciwieństwie do ubiegłego, będą oni mogli spędzić na Bursakach.

Początkowo na terenie pomiędzy basenami i budynkami miała być posiana trawa.  Ostatecznie zdecydowano się na trawę z rolki -Gdybyśmy posiali teraz trawę to ona by na pewno nie urosła do otwarcia basenów – tłumaczy Bronisław Baran. 

W najbliższym czasie odbędzie się przetarg na budowę parkingu dla gości kompleksu Będzie to 200 miejsc postojowych wzdłuż drogi między halą sportową a wjazdem na baseny.

- Trwają prace budowlane w nieckach. Rozpoczęliśmy wykładanie dna głównego basenu szlachetną blachą nierdzewną. Wykańczane są również budynki na terenie kompleksu basenowego – wylicza Grzegorz Rachwał, dyrektor ds. realizacji kontraktu z krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych.

Poza basenami na obszarze kąpieliska pojawią się także: boisko do siatkówki plażowej oraz wodny plac zabaw. Osobom, które lubią w wodzie się zmęczyć dedykowany będzie akwen z 6 torami pływackimi o powierzchni 1000 m². Mniej aktywni będą mogli odpocząć na ławeczkach wodnych i leżankach w basenie rekreacyjnym. Dla najmłodszych przygotowywane jest kąpielisko (pow. 166 m²) z małymi zjeżdżalniami, dzwonkami i jeżykami wodnymi. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.


Czytaj także:

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person arnoldzik741
06.04.2018 07:07

Brawo!!! Takiego obiektu bardzo brakowło w krośnie !!! Stary basen był obskurny 

person
arnoldzik741
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (11) forward