Kościół jawnie agituje - zaalarmowali nas zbulwersowani czytelnicy. Faktycznie, przy kościele oo. Kapucynów stoi tablica z plakatami wyborczymi Prawa i Sprawiedliwości oraz hasłami "Polska solidarna czy liberalna?". Z kolei na tablicy z plakatami Radia Maryja powieszono plakat Piotra Babinetza z PiS.
Tymczasem w niedzielę, 14 października w kościołach został odczytany list biskupów. Biskupi napisali w nim, że duszpasterze nie powinni się wyraźnie angażować po żadnej stronie. Hierarchowie przywoływali słowa Jana Pawła II, który przypominał, że "jeśli ksiądz czy jakieś medium katolickie, które głosi Ewangelię, katechizuje, opowiada się po stronie jednej partii politycznej - wtedy negatywnie wpływa na skuteczność misji apostolskiej". - Są oni duszpasterzami Kościoła katolickiego czyli powszechnego. Kościoła, który otwiera się na wszystkie kultury, jest ojczyzną wszystkich ludzi, niezależnie od ich poglądów politycznych - przypomina sekretarz generalny episkopatu.
W mieście najbardziej widoczne są plakaty, banery i billboardy PiS. Banery PiS wiszą nawet na rusztowaniach przy budowanym budynku, a także między drzewami czy na kamienicach w Rynku. Z kolei kandydat LiD-u na senatora Wacław Posadzki zawiesił swoje banery na tablicy reklamowej swojej firmy - nazwisko "Posadzki" sąsiaduje z wyrazem "płytki".
Kampania wyborcza kończy się w piątek (19.10) o północy.
TIR Ligi Polskich Rodzin przybył ma krośnieński Rynek 4 października. Ciężarówka wyposażona była wewnątrz w wygodne fotele i stanowiska z dostępem do Internetu. Na zewnątrz prezentowali się kandydaci LPR. Trzymali baner z napisem "Ziemia krosnieńska za życiem".
Happening LPR-u nie wzbudził wielkiego zainteresowania wśród mieszkańców Krosna.
Konwencja wyborcza PiS odbyła się 5 października br. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Na spotkanie przybyli głównie członkowie i sympatycy PiS.
Gościem konwencji był Marek Kuchciński - szef klubu parlamentarnego PiS i jednocześnie poseł z okręgu krośnieńsko-przemyskiego. Przybliżał dokonania partii rządzącej. Wskazywał szczególnie na rozdzielanie rzekomych patologicznych powiązań między biznesem, a polityką oraz na rozwój gospodarczy. - Mówiliśmy od samego początku, że świętych działających ponad prawem za naszych rządów nie będzie. Funkcjonariusze CBA nie przelękli się, żeby dojść nawet do drzwi wicepremiera rządu czy wysokich urzędników w Ministerstwie Finansów. Mamy nadzieję, że te efekty zostaną przez państwa docenione - mówił.
Podkreślił także, że dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości samo Podkarpacie dodatkowo otrzyma blisko 2 mld na inwestycje, udało się przyspieszyć budowę autostrady A4, a także drogi ekspresowej S19, prowadzącej od Barwinka aż do województwa lubelskiego. Zapewnił, że odcinek od Rzeszowa do granicy ze Słowacją będzie budowany w pierwszej kolejności. - Wiele spraw jest jeszcze przed mami. Dlatego stajemy przed państwem z zadaniem dokończenia programu solidarnego państwa, który rozpoczęliśmy - dodał.
Konwencja Platformy Obywatelskiej odbyła się 12 października br. w sali Biura Wystaw Artystycznych. Gościem konwencji był senator Jarosław Gowin - lider listy PO w Krakowie.
Senator Jarosław Gowin w swoim wystąpieniu w Krośnie powiedział o trzech pragnieniach milionów zwykłych Polaków. Zdaniem PO Polacy chcą uczciwie bogacić się ciężką pracą, sami decydować o sobie i cieszyć się życiem rodzinnym. - Aby tak się stało trzeba obniżyć i uprościć podatki. Po drugie trzeba stworzyć dobre warunki rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także gospodarstw wiejskich. Należy jak najwięcej władzy pozostawić tutaj na dole, w rękach samorządów - zwykłych Polaków. Oni są tutaj. Nie w Warszawie - mówił. Przybliżył także program Platformy Obywatelskiej "Powrót do Domu", który ma zahamować emigrację młodych Polaków i sprawić, że ci, którzy wyjechali będą chcieli wrócić. - Wierzę, że po 21 października całą Polską będzie rządzić koalicja PO-PSL.
Podczas konwencji zaprezentowali się także kandydaci PO.