"Szklane Lniane" już otwarte. Oprowadzamy po obiekcie

Po dawnym zajeździe „u Cześnika” pozostały tylko wspomnienia. Teraz pierwsi goście przekroczyli próg „Szklane Lniane”. Pokazujemy, co oferuje tutejsza restauracja, jak wyglądają hotelowe pokoje i sale bankietowe oraz jaki widok rozpościera się z olbrzymich tarasów.
Centrum Konferencyjno-Bankietowe „Szklane Lniane” otwarto w połowie maja
Damian Krzanowski

Będąc przed Centrum Konferencyjno-Bankietowym „Szklane Lniane” w Korczynie ciężko sobie przypomnieć, jak jeszcze w 2019 roku wyglądał ten teren i jego symbol, czyli zajazd „U Cześnika”. Tutaj możecie zobaczyć to miejsce podczas budowy. Potężny obiekt o nowoczesnej formie otwarto w połowie maja.

Restauracja

Restaurację „Smakiem Tkane’’ znajdziemy w reprezentacyjnej części Obiektu. Pierwszych gości przyjęła w sobotę 15 maja. Do końca maja posiłki można zjeść na częściowo osłoniętym tarasie, a po zniesieniu obostrzeń goście będą podejmowani również we wnętrzach restauracji. 

Taras m.in. dla gości restauracji "Smakiem Tkane". Tutaj do końca maja można spożywać posiłki
Damian Krzanowski

Menu składa się z dań kuchni europejskiej, wśród nich są także te dedykowane weganom i wegetarianom. Z przystawek można zjeść np. krewetki z papryczkami jalapeno, z zup bulion z dzikiego ptactwa, a z dań głównych spaghetti z mulami. Natomiast w karcie deserów znajdziemy np. bezę z mascarpone, żurawiną i pistacjami. – Karta będzie się zmieniała zgodnie z porami roku. Składniki dań pozyskujemy od sprawdzonych, regionalnych dostawców – mówi Janusz Mikosz, manager obiektu. 

Filet z sandacza na risotto z groszkiem i kurkami podany w sosie z maślanki
Damian Krzanowski

Dodatkową atrakcją jest barman-robot. To atrakcja, która „wita gości”, widać go zaraz po wejściu do budynku. Za pomocą ekranu możemy zamówić drink lub napój, a następnie ramiona robota przygotują go na oczach zamawiającego.

Robot wykonujący drinki
Damian Krzanowski

Restauracja czynna jest od wtorku do piątku w godz. 14:00-22:00, w soboty w godz. 12:00-23:00, a w niedzielę w godz. 11:00-22:00. – Wieczorami na tarasie wystawiamy specjalne pochodnie, które ogrzewają i dodają klimatu – mówi manager.  

Obiekt powstawał ponad dwa lata
damian krzanowski

Sale bankietowo-konferencyjne

„Szklane Lniane” dysponuje dwiema salami bankietowymi. Pierwsza, mieszcząca do 220 osób, znajduje się tuż przy restauracji na poziomie 0, druga na poziomie -1 pomieści nawet 240 gości. Każda z nich dysponuje własną kuchnią. - Dzięki temu jesteśmy w stanie obsługiwać gości na obu poziomach jednocześnie. Pozwala to na organizację np. dwóch wydarzeń tego samego dnia – przyznaje Janusz Mikosz.

Przykład weselnej aranżacji sali "Szklanej" na poziomie -1
szklane lniane

Dodatkowo sale może dzielić za pomocą mobilnych ścianek i dostosowywać do potrzeb danego wydarzenia, np. podczas konferencji skorzystać z wysuwanych ekranów, rzutników czy transparentnego ekranu OLED. Z obu sal jest wyjście na taras widokowy, który także może być wykorzystany na organizację przyjęcia.

Poza tym przed salą „Lnianą” (na poziomie -1) znajduje się część wypoczynkowa.

Jeden z czterech tarasów widokowych dostępnych w obiekcie
damian krzanowski

Apartamenty

Część hotelowa znajduje się na poziomie +1. Do dyspozycji jest 10 apartamentów. Każdy z nich posiada balkon, loggię lub dostęp do tarasu widokowego. Wyposażone są w panele meblowe o własnościach dźwiękochłonnych.

Trzy apartamenty dostępne są w wersji premium. W nich znajdziemy jacuzzi, wannę wolnostojącą i konferencyjne umeblowanie.

 Jacuzzi i wanna wolnostojąca to elementy wyróżniające apartamenty premium
Damian Krzanowski

Zarówno pokoje, toalety, jak i sale bankietowe utrzymane są w takiej samej kolorystyce. Dominuje tu zieleń, kolory ziemi i naturalne drewno. We wnętrzach pojawiają się motywy lasu.

Na tym piętrze jest także wyjście na taras, na którym w zależności od potrzeb adoptowana jest strefa wypoczynkowa dla gości.

Pościel, zasłony oraz obicia paneli meblowych o własnościach dźwiękochłonnych w apartamentach wykonane są z lnu
Damian Krzanowski

Innowacyjne zwiedzanie okolicy

Twórcy „Szklane Lniane” postanowili pokazać swoim gościom region, w którym mieszkamy i jego historię. – Osoby, które do nas przyjeżdżają nie zawsze wiedzą, gdzie się znajdują i nie znają okolic – mówi Adam Charzewski, dyrektor handlowy.

Z tą myślą stworzyli transparentny ekran 4K OLED o przekątnej prawie 170 cali. Zlokalizowany jest w miejscu, z którego za oknem rozpościerają się panoramiczne widoki od Bieszczadów aż po Tatry. Jego funkcje pozwalają w prosty sposób poznać najbliższą okolicę. Klikając w ekran, można wyświetlać wybrane treści, obrazy, prezentacje i w dowolny sposób modyfikować je na ekranie. Dodatkowo zawarte są tam także informacje o Centrum, pozostałych obiektach sieciowych, ale również pogodzie i aktualnych wydarzeniach w regionie. Ekran jest także pomocny w realizowaniu np. konferencji.

Interaktywny, transparentny ekran z mapą regionu
Damian Krzanowski

Drugą innowacyjną formą zwiedzania okolicy będzie gra z wykorzystaniem gogli VR. Za ich pomocą będzie można odbyć interaktywną wędrówkę po wirtualnej hucie szkła. - W niej czekać będą zadania, które przyniosą mnóstwo zaskakujących rozwiązań, a w konsekwencji wiele satysfakcji - tłumaczy Adam Charzewski. 

Ostatnią atrakcją jest aplikacja mobilna „Szklane Lniane” do pobrania na telefon. - Ma służyć promocji naszego obiektu ale i regionu - wyjaśniają pomysłodawcy. - Użytkownicy gry będą mieli możliwość zrealizować rzeczywistą bądź wirtualną wycieczkę, dzięki której zgłębią historię okolic Krosna, Korczyny i znanych postaci pochodzących z tego terenu, m.in. Jana Szczepanika czy Marii Konopnickiej. 

Maria Konopnicka - jedna z postaci gry opartej na rozszerzonej rzeczywistości aplikacji "Szklane Lniane"
damian krzanowski

Bohaterowie zostali ukryci w różnych lokalizacjach, prowadzi do nich mapa. Aby ich poznać, gracze są niejako zmuszeni do wyjścia w teren, dzięki czemu gra ma również wymiar turystyczny. W taki sposób odwiedzą ul. Szczepanika w Krośnie, Rynek w Korczynie, Wieżę Widokową w Czarnorzekach i Rezerwat Przyrody Prządki. Piąta postać znajduje się przed budynkiem „Szklane Lniane”.

Ze „Szklane Lniane” rozpościera się widok od Bieszczadów aż po Tatry
damian krzanowski
ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
wabasia
30.05.2021 12:35

Wygląda zachęcająco. Długi weekend przed nami. Brakowało takiego miejsca w okolicach Krosna. Dobrze , że napisaliście o tym.

wabasia
na forum od maja 2020
Endrju89
24.05.2021 17:18

Jak dla mnie rewelacja! Myślę, że nie będą mogli narzekać na brak zainteresowania bo lokalizacja obiektu jest świetna! No i wygląd powala. Oby tak dalej!

Endrju89
na forum od listopada 2017
hektor
24.05.2021 11:46

Widoki niesamowite a i jedzenie całkiem, całkiem. Oby tak dalej.

hektor
na forum od listopada 2017
abajurek33
24.05.2021 10:51

W 1976 roku, kiedy zaczęto budowę zajazdu "U Cześnika". Przywieziono młodzież ze szkoły zawodowej w Miejscu Piastowym i zagoniono z kilofami, łopatami i taczkami do prac ziemnych. W ramach zajęć praktycznych na tokarkach i prac ślusarskich. Dzisiaj gdyby do tego doszło huczało by we wszystkich mediach.

abajurek33
na forum od listopada 2017
katana34
24.05.2021 10:49

Budynek wyglada niesamowicie! A nazwa? Dwa skojarzenia z Krosnem - bardzo trafne!

katana34
na forum od listopada 2020
WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)