Przygotowanie do sezonu. Wymiana nawierzchni, band i nagłośnienia photo_camera

Od kilkunastu dni trwają prace remontowe na stadionie przy ulicy Legionów w Krośnie, na którym organizowane są mecze żużlowe i rozgrywki piłki nożnej. Najważniejsze z robót to wymiana starej bandy i ułożenie nowej nawierzchni. Pojawi się też nowy system nagłośnienia, ponad 200 krzesełek oraz studnia głębinowa.

fot. Damian Krzanowski

Dwa najpilniejsze zadania, które warunkują przyznanie licencji dla toru na najbliższy sezon żużlowy w 2019, to wymiana nawierzchni, która miała za duży granulat. Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Motorowego może mieć ona maksymalną średnicę 7mm. - Okazało się, że ten granulat jest znacznie większy. Dlatego sprowadzamy nawierzchnię granitową z Wałbrzycha, gdzie zaopatruje się wiele klubów żużlowych. Ta nawierzchnia ma średnicę 5 mm i spełnia wymogi PZM - mówi Grzegorz Leśniak, wiceprezes Wilków Krosno S.A.

Drugim przedsięwzięciem jest całkowita wymiana drewnianej bandy, która była już zużyta, spróchniała i za niska. - Banda jest podnoszona na całej długości toru, bo musi mieć co najmniej 120 cm wysokości, a w wielu miejscach nie spełniała tego wymogu - informuje wiceprezes.

Przywożona jest nowa nawierzchnia granitowa. Czyszczone i przygotowywane do sezonu są też dmuchane bandy
damian krzanowski

Klub żużlowy Wilki Krosno S.A. zwrócił się do miasta o pomoc finansową, aby ten remont mógł być zrealizowany. Miasto przekazało na te dwa zadania 100 tys zł. - W innym przypadku nie byłoby żużla w tym roku w Krośnie, bo tor nie otrzymałby licencji na nadchodzący sezon motorowy - stwierdza Grzegorz Leśniak z Wilków.

Jak informuje Bronisław Baran, zastępca prezydenta,  na stadionie zostaną przeprowadzone jeszcze inne prace:

  • remont budynku administracyjnego za główną trybuną - koszt ok. 50 tys. zł,
  • remont spikerki i pomieszczeń dla sędziego zawodów, wymiana krzesełek na trybunie - koszt ok. 30 tys. zł,
  • wymiana całego systemu nagłośnienia - koszt ok 50 tys. zł,
  • prace projektowe dotyczące budowy nowej trybuny - koszt ok 50 tys. zł.

Ciekawostką jest budowa studni głębinowej, która ma obniżyć koszty eksploatacji obiektu. Dotychczas to woda z hydrantu służyła do nawadniania płyty boiska oraz toru podczas zawodów.

Wymienone zostaną wszystkie zniszczone krzesełka pod główną trybuną 
damian krzanowski

- Zbliżamy się coraz bardziej do jednolitego harmonogramu modernizacji rozbudowy całego stadionu, ale póki co musimy podejmować działania naprawcze, usprawniające funkcjonalność - informuje Bronisław Baran, zastępca prezydenta miasta.

Otwarte treningi żużlowe rozpoczną się pod koniec marca. Jeżeli w terminie zakończy się montaż bandy, to 31 marca odbędą się pierwsze zawody, którymi będzie Memoriał Romana Gąsiora. Jeżeli nie, to pierwszymi zawodami ligowymi będzie mecz żużlowy, który rozegra się 7 kwietnia z Wandą Kraków.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person kurnachata
09.03.2019 18:40

Bardzo drogi sport żużlowy ale promocja regionu na mapie kraju ogromna.

person
kurnachata
na forum od listopada 2017
starstarstar
person Endrju89
09.03.2019 14:51

To cieszy. Powodzenia Wilki w nadchodzącym sezonie i samych wygranych!

person
Endrju89
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (5) forward