Powstał nowy klub żużlowy: Wilki Krosno

W Krośnie powstaje nowy klub żużlowy Wilki Krosno. Znamy plany zarządu nowej spółki akcyjnej i władz miasta. Sponsorami klubu będą: Cell-Fast, Marma Polskie Folie, Baltic Wood, Marway Europe, Eba. Pierwszym ambasadorem marki Wilki Krosno jest dziennikarz pochodzący z Krosna Gabriel Waliszko.
Od lewej: Gabriel Waliszko (ambasador Wilki Krosno SA), Grzegorz Leśniak (wiceprezes Wilki Krosno SA), Robert Dobosz (prezes Wilki Krosno SA), Piotr Przytocki oraz Bronisław Baran (prezydent Krosna i jego zastępca)
kacper krzanowski

Dotychczasowy klub żużlowy – Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe (KSM Krosno) wycofał się z jazdy w 2. lidze żużlowej. Powodem tej decyzji była trudna sytuacja finansowa klubu. Działacze nie widzieli szans na jego rozwój.

Jakie plany mają Wilki? Oto treść oficjalnej informacji prasowej.

Od 2019 roku, w rozgrywkach ligowych, miasto Krosno będzie reprezentował nowy klub – Wilki Krosno SA. Według założeń zespół będzie tworzony przez zawodników gwarantujących dobry poziom sportowy i jednocześnie zintegrowanych na nową jakość klubu.

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:

  • budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w okresie pięciu lat (2019–2023) ma awansować do PGE Ekstraligi,
  • utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl oraz social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów),
  • odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej),
  • szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR),
  • rozbudowa stadionu przy ul. Legionów (nowa trybuna, oświetlenie – na mocy współpracy z władzami miasta),
  • powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobowości dobrze znane w kraju, wspierające i promujące klub i jego działania).

Spot promujący nowy klub:

Projekt Wilki Krosno został opracowany na solidnych fundamentach. Kapitał ludzki w postaci znanych krośnian i ich korzeni oraz wsparcie biznesowe firm z Krosna i regionu, a także z kraju, mają stworzyć nową jakość na sportowej mapie Polski. Prezesem zarządu Wilki Krosno SA został Robert Dobosz, a funkcję wiceprezesa pełni Grzegorz Leśniak. Długofalowa strategia władz nowego klubu zyskała pełne poparcie władz miasta Krosna w osobach prezydenta Piotra Przytockiego i wiceprezydenta Bronisława Barana oraz partnerów biznesowych.

Status głównego sponsora klubu posiada firma Cell-Fast. Krośnieńskie przedsiębiorstwo to jeden z europejskich liderów w produkcji akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Partnerem Wilków Krosna SA została również rzeszowska firma Marma Polskie Folie, która przez wiele ostatnich lat była związana z rzeszowskim żużlem. Jedną z nowych firm – partnerów klubu został również wiodący producent podłóg o wysokiej jakości – Baltic Wood

Z nowym klubem w Krośnie zostają również najwięksi sponsorzy dotychczasowej krośnieńskiej drużyny. Mowa o firmach Marway Europe z Rzeszowa – specjalizującej się w logistyce ekspresowej i jednej z czołowych firm w Europie w obróbce metalu – Eba. Pierwszym ambasadorem marki Wilki Krosno jest dziennikarz pochodzący z Krosna Gabriel Waliszko.

Strona internetowa klubu: wilkikrosno.pl

Szefowie nowego klubu oraz prezydenci miasta
kacper krzanowski

Żużel to jedna z najbardziej popularnych i rodzinnych dyscyplin sportowych w Polsce. Średnia oglądalność i klikalność ligowych meczów w telewizji i w internecie kształtuje się w przedziale od 100 000 do 500 000 widzów/internautów.

W Krośnie tradycje tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sięgają lat 50-tych ubiegłego wieku. Od niemal 70 lat żużlowcy podbijali serca krośnian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Roman Gąsior, bracia Edward i Kazimierz Węklarowie, bracia Janusz i Jerzy Owocowie, Zdzisław Waliszko, Maciej Bargiel, Laszko Bodi, Bogdan Ciupak, Paweł Grygolec, Ireneusz Kwieciński, Roman Raś, Arkadiusz Stasik, Janusz Ślączka, Rafał Wilk czy Martin Vaculik – to tylko część szerokiej i barwnej palety żużlowców, którzy rozsławili dobre imię Krosna. Jednym z największych sukcesów w historii krośnieńskiego żużla było zdobycie Brązowego Kasku przez Macieja Bargiela w 1992 roku.

W ostatnich latach ligowe mecze drużyny żużlowej w Krośnie gromadziły na stadionie przy ul. Legionów od 2000 do 6500 widzów. Przez ostatnie 12 lat drużynę prowadziło Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe (KSM Krosno).

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person ortodoks
10.10.2018 16:18

Gratulacje nazwy, a skoro na wilki postawiono polecam stronę gdzie o tych zwierzętach jest to co najważniejsze: https://carnivores.eu/wilk

Grzegorz Bożek, redaktor naczelny Miesięcznika Dzikie Życie

person
ortodoks
na forum od listopada 2017
person Endrju89
10.10.2018 14:42

No nareszcie. Tak coś czułem że Cell-Fast będzie głównym sponsorem klubu, ale że Marma Polskie Folie na czele z Martą P.! no, no. Nic tylko życzyć sukcesów i jak najszybszego awansu do PLŻ1 a za 2 - 3 lata do ektraligi - z takim zapleczem i pomocą miasta jest to jak najbardziej do osiągnięcia! BRAWO! Gratulację i jeszcze raz sukcesów w nadchodzącym sezonie!. 

person
Endrju89
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (28) forward