Głód na dobry żużel. Klub Wilki zaprezentował skład

Tuż przed Świętami na scenę RCKP wjechały Wilki (21.12). Była to oficjalna prezentacja zawodników nowego klubu żużlowego. Czy mocne działania marketingowe przełożą się na sukcesy zespołu? Wszyscy żużlowcy obiecywali, że w nowym sezonie dadzą z siebie wszystko
Prezentacja Wilków w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Damian Krzanowski

Przypomnijmy. W październiku br. powstał nowy klub żużlowy w Krośnie „Wilki Krosno”. Dotychczasowy klub żużlowy – Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe (KSM Krosno) zakończył swoją działalność. Powodem tej decyzji była trudna sytuacja finansowa klubu. Działacze nie widzieli szans na jego rozwój.

Nowy klub prowadzi spółka akcyjna, która bardzo silny akcent stawia na marketing. Prezentacja zawodników to jedno z takich działań. Klub prowadzi też stronę internetową, jest obecny w mediach społecznościowych, otworzył nawet stoisko z gadżetami Wilków (m.in. karnety, kubki i szaliki można kupić w sklepie „Trzynastka” w galerii Portius).

Klubowe szaliki
wilki krosno

Grzegorz Leśniak, wiceprezes klubu: - Oferujemy bardzo szeroki pakiet świadczeń marketingowych i reklamowych dla sponsorów. Chcemy działać medialnie, aby o Wilkach było pozytywnie i bardzo głośno.

Zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran zauważa: - Takiego otwarcia w Krośnie jeszcze nie było, ale "po owocach poznamy". Widzimy, że kwestia marketingowa, pierwszych działań organizacyjnych jest na wysokim poziomie. Teraz wszyscy oczekujemy co będzie dalej.

Na razie są duże ambicje. W strategii klubu jest założenie, aby w okresie pięciu lat (2019–2023) awansować do PGE Ekstraligi. – Naszym celem na ten sezon jest miejsce czwarte, piąte. Marzeniem jest udział w finale ligi, ale naszą pozycję chcemy budować spokojnie, powoli – wyjaśnia Robert Dobosz, prezes Wilków.

Wiadomo już, że trenerem Wilków będzie 47-letni Janusz Ślączka, doświadczony żużlowiec, poprzednio był trenerem klubu Orzeł Łódź.

Janusz Ślączka - trener Wilków
damian krzanowski

- Czeka nas bardzo dużo pracy – mówi trener. – Przed sezonem treningi odbywać się będą w Krośnie dwa razy w tygodniu. W marcu ocenię formę podopiecznych i wtedy zobaczę, kto jest przygotowany do sezonu, a kto musi jeszcze popracować. Zwraca szczególną uwagę na renowację toru: - Tor musi być bezpieczny, być naszym atutem. Zawodnicy muszą czuć się na nim swobodnie, „złapać” odpowiednią szybkość i technikę.

Wśród zawodników Wilków Krosno są:

Seniorzy:

 • Edward Mazur (25 lat)
 • Lars Skupień (21 lat)
 • Mariusz Fierlej (38 lat)
 • Paweł Hlib (32 lata)
 • Maciej Kuciapa (43 lata)
 • Marcin Rempała (34 lata)

 Junior:

 • Patryk Zieliński (16 lat)

Obcokrajowcy:

 • Lasse Bjerre (25 lat, Dania)
 • Jonas Davidsson (34 lata, Szwecja)
 • Kenneth Hansen (31 lat, Dania)
 • Patrick Hansen (20 lat, Dania)
 • Andriej Karpow (31 lat, Ukraina)
 • Witalij Kotlar (17 lat, Rosja)
 • Giovanni Manzares (25 lat, USA)
 • Glenn Moi (22 lata, Norwegia)
 • Jewgenij Sajdulin (18 lat, Rosja)
 • Nick Skorja (20 lat, Słowenia)
 • David Pacalaj (17 lat, Słowacja)
 • Joshua Pickering (22 lata, Australia)
 • Nicklas Porsing (25 lat, Dania)
 • Roland Kovacs (31 lat, Węgry)
 • Norbert Magosi (43 lata, Wegry)
 • Stanisław Mielniczuk (23 lata, Ukraina)
Patrick Hansen (Dania) oraz Edward Mazur
damian krzanowski

Część zawodników miała okazję porozmawiać z publicznością podczas przedświątecznej prezentacji Wilków. - Jestem mile zaskoczony i cieszę się, że żużel w Krośnie zaczyna cieszyć się tak dużą popularnością – skomentował Edward Mazur widząc salę wypełnioną po brzegi. - Mam nadzieję, że trybuny w sezonie będą wyglądać identycznie i razem będziemy przeżywać zwycięstwa. Dzięki tej całej otoczce i dzięki kibicom, będzie nam dużo łatwiej „objechać” sezon przy dobrych wynikach.

Zarząd klubu podkreśla, że widzowie są faktycznie priorytetem: ­ - Chcemy zapewnić kibicom taką formę rozrywki przed meczami, aby przychodziły całe rodziny. Na torze ma być sporo emocji, a po meczach satysfakcja. Wierzymy, że na stadionie będzie 4-5 tysięcy osób.

Sala RCKP była wypełniona po brzegi. Na pierwszym planie zarząd klubu, od prawej: Grzegorz Leśniak (wiceprezes), Robert Dobosz (prezes)
autor zdjęcia

Oczkiem w głowie klubu ma być też szkółka żużlowa: - Chcemy, żeby co najmniej jeden zawodnik z Krosna zdał licencję. Krosno powinno doczekać się swojego wychowanka – mówi Janusz Ślączka. W tej kwestii będzie go wspierał były krośnieński żużlowiec Paweł Grygolec (będzie nowym toromistrzem na stadionie, czyli osobą, która sprawuje nadzór nad stanem toru).

Władze miasta  deklarują duże wsparcie dla klubu: - Zasady współpracy są jasno określone. Chcemy, żeby nowy podmiot solidnie się zakorzenił. Chciałbym, żeby ta dyscyplina rozwijała się krok po kroku, w dobrej atmosferze – mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Rafał Wilk - Ambasador klubu Wilki Krosno
damian krzanowski

Nowym „ambasadorem” Wilków - czyli osobą, która ma tworzyć pozytywny wizerunek klubu - został Rafał Wilk. To były krośnieński żużlowiec, który w 2006 uległ wypadkowi na torze. Od tamtego czasu jeździ na wózku i spełnia swoje sportowe ambicje - jest paraolimpijczykiem w handbike'u.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU: 
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person umberto
30.12.2018 09:27

trzymam kciuki za Wilki Krosno bo kibice chcą oglądać sport na dobrym poziomie,tym bardziej że teraz jak Miasto Szkła gra kiszkę i  jest na najlepszej drodze do spadku z PLK  to w Krośnie nie ma dyscypliny na poziomie.

person
umberto
na forum od listopada 2017
person darful
29.12.2018 18:12

Kasa jest,zawodnicy są,a czy bedzie sukces i dobry żuzel w Krośnie-czas pokaże!

person
darful
na forum od listopada 2017
person kurnachata
28.12.2018 22:00

To pozostaje poczekać do wiosny. Zobaczyć wtedy czym jest nowy klub zbudowany od podstaw. Zrezygnowano nawet z ponadczasowego logosu z czarnym wilkiem podobnym do włoskiego agipu. Żużlowa niedziela w Krośnie to świetny dzień i spore wydarzenie, może nie tak widowiskowe jak lata temu ale jednak.

person
kurnachata
na forum od listopada 2017
starstarstar
WSZYSTKIE KOMENTARZE (10) forward