Najszybsi i najbardziej celni. Krośnianie ponownie z sukcesami

Prędkości z pewnością nie brakuje biegaczom klubu MOSiR, pływakom Swim2Win, kolarzowi Maciejowi Dąbrowskiemu i motocyklistce Sylwii Dzik. Natomiast precyzją pochwalić się mogą strzelcy Husarii i szermierze Sokolika.
Krośnianie odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach sportowych
Archiwum

Maciej Dąbrowski

Krośnianin Maciej Dąbrowski razem z drużyną zajął 3. miejsce w sztafetach na Mistrzostwach Polski MTB XC w Boguszowie-Gorcach (6-8.08). W składzie kolarskiego teamu UKS Superior Zator byli także Gabriela Wojtyła, Miłosz Zwierski, Kacper Pecyna.

Więcej o pasji Maćka pisaliśmy tutaj.

Maciek podczas wyścigu
archiwum prywatne

Krośnieński Klub Biegacza MOSiR Krosno

Zawodnicy KKB Mosir Krosno mogą pochwalić się serią sukcesów z ostatnich tygodni:

• Maciej Dombrowski zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach ultra na dystansie 81 km z przewyższeniem 4000 m. Start biegu nastąpił w Rajczy z metą w Ujsołach (Beskid Żywiecki);
  • brązowe medale na Ogólnopolskim Mityngu w Stalowej Woli zdobyli Kinga Lorenc (w biegu na 100 m) oraz Jakub Kościelniak (100 i 300 m);
  • w Przemyślu rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w lekkiej atletyce. W finale biegu na 100 m złoty medal zdobył Jakub Kościelniak. Na najwyższym stopniu podium stanęła także sztafeta dziewcząt w składzie: Anita Mendocha, Łucja Pobuta, Daria Guzior oraz Patrycja Bryda. Dziewczyny biegły 4x100 m;
Od lewej: Jakub Kościelniak z trenerem Tomaszem Sochą, Maciej Dombrowski, Kinga Lorenc, zwycięska sztafeta dziewczyn w składzie: Anita Mendocha, Łucja Pobuta, Daria Guzior oraz Patrycja Bryda
KKB MOSIR KROSNO
  • Katarzyna Solińska zajęła 5. miejsce w alpejskim ultra-trailu na dystansie 100 km. Start nastąpił u podnóża szczytu Mont Blanc, a meta mieściła się w Chamonix. Zawodniczka zdobyła także złoty medal podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdrój na dystansie 61 km (2533 m w górę) w czasie 6 godzin 23 minut i 9 sekund. Więcej o Kasi można przeczytać tutaj
Kasia Solińska na mecie biegu Ultra Trail du Mont Blanc

Sylwia Dzik „Dzikuska”

29.08 w Koszalinie motocyklistka Sylwia Dzik została Mistrzynią Polski Pit Bike Ladies. To jazda na niewielkich motocyklach przeznaczonych do wyścigów rekreacyjnych, kaskaderskich lub motocrossowych. Więcej o pasji krośnianki pisaliśmy tutaj.

Husaria Krosno

Młodziczki Husarii Krosno zdobyły sześć medali podczas Mistrzostw Ligi Obrony Kraju w Tarnowie. Izabela Gajewska zdominowała strzelanie na 50 m, wygrywając zarówno konkurencje karabinu leżąc, jak i w trzech postawach. Dominika Śmietana wygrała na dystansie 10 m w konkurencji karabin pneumatyczny. Tuż za nią, na drugim miejscu była Julia Gosztyła.

- Złote medale w konkurencjach karabinowych to duży sukces – komentuje Tomasz Jerzak, trener Husarii. - Duże brawa również dla zawodniczki, która startowała w trudnej konkurencji pistoletu sportowego 25 m, gdzie są tzw. strzelania szybkie – na oddanie jednego celnego strzału ma się zaledwie 3 sekundy, trzeba być cały czas skupionym i pilnować tarcz, żeby nie spóźnić się ze strzałem.

Natalia Pelczar, o której mowa, zdobyła dwa medale: srebro na dystansie 25 m oraz brąz na 10 m.

Druga z prawej - Dominika Śmietana, piąta z prawej - Izabela Gajewska
husaria krosno

Zawodniczki spisały się także na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Starachowicach (9-12.09). Izabela Gajewska zdobyła drugie miejsca w karabinie pneumatycznym i trzech postawach. Natomiast Dominika Śmietana brąz w karabinie pneumatycznym.

Sokolik MOSiR Krosno

W dniach 11-12.09 odbył się turniej szermierczy Mieleckie Skrzydła. Krośnieńskie „Sokoliki” wróciły w sukcesami. Na najwyższym podium stanęli najmłodsi szermierze Natalia Bobusia i Michał Grochmal. 3. miejsce zajął Dawid Wilusz. W kategorii junior młodszy brązowy medal zdobył Adam Cynar.

Po lewej Michał Grochmal, po prawej Dawid Wilusz
sokolik mosir krosno

Tuż za podium, przegrywając jednym trafieniem, znalazła się Aleksandra Szczepan (5. miejsce w kategorii dzieci). Natomiast w  kategorii młodzik Michał Omachel zajął 6., a Konrad Wnęk 8. miejsce.

Swim2Win Krosno

4.09 w Krakowie odbył się Iron Dragon Triathlon. Zawodniczki Swim2Win postanowiły się sprawdzić w aquathlonie na dystansie 200 m pływanie oraz biegu 2 km.

Julia Pokrzywa wygrała w kategorii 13-14 lat, a Nadia Słabik, dla której był to debiut w tego typu zawodach, w tej samej kategorii zajęła 2. miejsce.

Klub razem z trenerem Piotrem Haręzgą został nagrodzony przez Podkarpacki Okręgowy Związek Pływacki za rozwój tego sportu w województwie.