Sportowe rywalizacje. Krośnianie cieszą się sukcesami

Sezon sportowych wydarzeń trwa w najlepsze, a krośnieńskie drużyny zdobywają kolejne medale. W ostatnim czasie sukcesami pochwalić się mogą karatecy z Kyokushin Karate, pływacy Swim2Win, judocy UKS 15, biegacze KKB i Akademii Wojskowych oraz motocyklistka Sylwia Dzik.
Krośnianie odnoszą sukcesy w sporcie
Archiwum prywatne

Kyokushin Karate Krosno

22 maja w Krośnie odbyły się XXIII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 27 pucharów, co po raz jedenasty dało im 1. miejsce wśród drużyn.

Podwójne złoto w kategoriach kata i kumite zdobył Aleks Łączak. Dwukrotnie na podium stanęli także: Jakub Prajsnar, Wiktoria Bilska, Sandra Adamiak i Karol Pikuła.

Wiktoria Bilska podczas Mistrzostw Podkarpacia
kyokushin karate krosno

Dodatkowo 29 maja trzech zawodników reprezentowało klub na Międzynarodowym Turnieju w Białymstoku. Wiktoria Bilska i Aleksandra Szyndak zdobyły 1. i 2. miejsce, a Jakub Ornalik 4. miejsce w kategorii kata. W zawodach startowało 303 zawodników z 27 klubów.

Klub Sportowy Swim2Win Krosno

W dniach 8-9 maja zawodnicy KS Swim2Win Krosno wzięli udział w zawodach Otylia Swim Cup w Lublinie. Paweł Ginalski trzykrotnie zajął 1. miejsce na dystansach: 50, 100 i 200 m stylem klasycznym. Był również 5. w klasyfikacji najlepszych zawodników w wieku 13 lat.

Drużyna Swim2Win Krosno
swim2win krosno

Pływacy Swim2Win Krosno uczestniczyli także w Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego (29-30 maja) w Dębicy. Drużyna wywalczyła łącznie 38 medali (13 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych), co przełożyło się na 3. miejsce w województwie. Na podium stanęli: Piotr Białek, Oskar Jaszczor, Michał Ginalski, Mikołaj Strojek, Kamil Stachowicz, Paweł Ginalski, Mateusz Radziwiński, Jagoda Miąsik, Gabriel Kuroń, Ilona Stachowicz, Igor Jaszczor, Julia Pokrzywa i Nadia Słabik.

UKS 15 Krosno

8 maja odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w judo w Bielsku Białej. Zawodnicy klubu UKS 15 Krosno wrócili z medalami: Zuzanna Grysztar (2. miejscie), Bartosz Koś i Judyta Borkowska (3. miejsce).

Końcem maja judocy wzięli także udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Gdyni. Filip Bęben zdobył złoty medal, Anna Bednarz srebrny, a Joanna Bednarz brązowy. Takie wyniki zapewniły klubowi 4. miejsce wśród drużyn.

Joanna Bednarz, Anna Bednarz, trener Mirosław Nowicki i Filip Bęben
autor zdjęcia

Krośnieński Klub Biegacza Mosir Krosno

15 maja w Andrychowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na długim dystansie. Zawodnicy KKB MOSiR Krosno zajęli wysokie miejsca. Katarzyna Solińska zdobyła srebrny medal na dystansie 43 km, a Maciej Dombrowski zajął 8. miejsce wśród mężczyzn.

Katarzyna Solińska (pierwsza od lewej)
KKB mosir Krosno

Klubowi Juniorzy wzięli udział w Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w Stalowej Woli (22.05). Monika Moskal zdobyła dwa złote medale: w trójskoku z nowym rekordem życiowym 11,91 m i skoku w dal. Kinga Lorenc i Martyna Roś zajęły trzecie miejsce odpowiednio w trójskoku i biegu na 2 km z przeszkodami.

Martyna Roś

W biegach wykazali się także studenci. Krośnianin Szymon Gużkowski (były zawodnik KKB) i Kamil Mezglewski z Krościenka Wyżnego zdobyli złoty medal w Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych w sztafecie 4x1000 m. Szymon reprezentował Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a Kamil Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

Od lewej: Szymon Gużkowski i Kamil Mezglewski
archiwum prywatne

Sylwia Dzik "Dzikuska"

6 czerwca krośnianka wygrała 1. rundę Pucharu Polski Pit Bike SM. To wyścigi po torze na małych motocyklach. Sylwia pokonała 18 okrążeń w 16 minut i 25 sekund zyskując 6 punktów przewagi nad kolejną zawodniczką. O jej motoryzacyjnej pasji pisaliśmy tutaj