Biegi, taniec, pływanie i judo. Kolejne sukcesy krośnian

Gdy w czerwcu i lipcu większość z nas myśli o wakacjach, oni ciężko ćwiczą i startują w zawodach. Co więcej, odnoszą sukcesy na skalę wojewódzką, krajową, a nawet europejską. Gratulacje należą się zawodnikom Krośnieńskiego Klubu Biegacza, Swim2Win Krosno, judoczce UKS Skorpion, a także tancerzom K-studio i Akademii Talentów.
Krośnianie są utalentowani w różnych dziedzinach
Archiwum prywatne

Krośnieński Klub Biegacza MOSiR

W dniach 24-27.06 odbył się jeden z najbardziej popularnych festiwali w biegach górskich w Europie - Lavaredo Ultra Trial we Włoszech. Bardzo dobrze spisała się zawodniczka KKB Mosir Krosno Katarzyna Solińska, która zajęła 3. miejsce na dystansie 80 km z przewyższeniem około 4 tysięcy metrów.

Katarzyna Solińska (trzecia od lewej) na zawodach we Włoszech
kkb mosir krosno

Zawodniczka odniosła sukces także podczas biegu w Kościelisku, będącego częścią Pucharu Świata w Biegach Górskich. Zajęła 2. miejsce wśród kobiet. Rywalizacja przebiegała na 40-kilometrowej trasie z przewyższeniem 3300 metrów. Jej klubowy kolega Maciej Dombrowski zajął 11. miejsce w kategorii open wśród mężczyzn.

Bieg górski w Kościelisku

O przygodzie Kasi z bieganiem pisaliśmy tutaj.

Sukcesami mogą pochwalić się również najmłodsi zawodnicy Klubu. W Przemyślu rozegrano Mistrzostwa Wojewódzkie Juniorów Młodszych, podczas których Kinga Lorenc zdobyła złoty medal w trójskoku i brązowy w skoku w dal.

W tym samym czasie odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Dzieci. Zawodnicy KKB trzykrotnie stanęli na podium. Maks Płaza wybiegał złoty medal na 600 m w kat. dzieci starsze, Jakub Suwaj srebrny na 600 m w kat. dzieci młodsze, a Kajetan Paszkowski brązowy w skoku w dal.

Maks Płaza na najwyższym stopniu podium z trenerem Tomaszem Sochą

Ponadto Tomasz Socha, trener KKB MOSiR Krosno, został wyróżniony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w rankingu trenerów okręgu podkarpackiego za przygotowanie co najmniej 10 medalistów Mistrzostw Polski.

K-studio

Młodzi krośnianie Anna Mleczak i Wiktor Baran wzięli udział w Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego w Elblągu (20.06). 12-letni tancerze Klubu K-studio zdobyli 4. miejsce i jednocześnie awansowali do możlwie najwyższej klasy tanecznej „B” w kategorii 12-13 lat.

Tancerze z Krosna znaleźli się wśród najlepszych juniorskich par standardowych w Polsce. Od lewej: Wiktor Baran, trener Kamil Kędra, Anna Mleczak i trenerka Aleksandra Froń
facebook.com/kstudiokrosno

UKS Skorpion

Końcem czerwca Oliwia Ziewalicz, zawodniczka krośnieńskiego klubu judo, zdobyła złoty medal na XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Tym samym została Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych +70kg.

Oliwia Ziewalicz na najwyższym stopniu podium

Swim2Win

W dniach 19-20.06 zawodnicy KS Swim2Win Krosno uczestniczyli w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13 lat Runda II w Oświęcimiu.

Na podium stanęli: Paweł Ginalski, który uzyskał najlepsze czasy w Polsce wśród zawodników 13-letnich i zdobył dwa złote medale na dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz Tymoteusz Strojek. 12-latek trzykrotnie zajął 2. miejsce: na dystansach 100 m i 200 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem klasycznym.

Zawodnicy Swim2Win
swim2win

W zawodach brali także udział: Nadia Słabik, Julia Pokrzywa, Marianna Dylewska, Jagoda Miąsik , Zuzanna Obłój, Mateusz Radziwiński oraz Gabriel Kuroń. Wyniki grupy przełożyły się na 5. i 6. miejsce (w kat. 13 i 12 lat) klubu w klasyfikacji medalowej. W zawodach brało udział ok. 320 zawodników z 37 klubów z województwa lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Akademia Talentów

Sezon 2020/2021, pomimo wielu utrudnień związanych z pandemią, Akademia Talentów zakończyła z sukcesami. Tancerze zdobyli m.in. 192 medale i dwie nagrody specjalne.

Tancerze podczas jednego z występów

Nagrodami Grand Prix wyróżnione zostały: 12-letnia Amelia Kaszowska (trzy nagrody) oraz 16-letnia Julia Kobiałka (jedna nagroda). Tym samym zostały „Tancerkami roku” Akademii.

- Najbardziej cenię to, że z każdym z nas pani Paulina Nowacka pracuje inaczej, każdy ma inne solówki, każdy na różne sposoby odczuwa taniec. Motywuje mnie nauka uczenia się nowych, trudniejszych elementów, a podium i zdobywanie sukcesów jest dodatkiem, satysfakcją, że coś, na co ciężko pracowałam, zostało nagrodzone – mówi Amelia.