Bronisław Komorowski: Wszyscy czują w sercach nadchodzącą zmianę

Bronisław Komorowski, były prezydent Polski odwiedził Krosno (24.02). Spotkał się z działaczami organizacji i partii, które działają na rzecz demokracji. – Zbliża się czas zmiany politycznej. Ekipa PiS ma ewidentną słabość do pieniędzy – stwierdził.
Bronisław Komorowski podczas konferencji prasowej w Pałacu Polanka
Adrian Krzanowski

To jeden z najbardziej doświadczonych polityków we współczesnej historii Polski. To nie tylko były prezydent - pełnił także funkcję posła, marszałka Sejmu oraz ministra obrony narodowej.

Bronisław Komorowski dość często odwiedza Krosno, ma także istotne związki z naszym miastem. Jego doradcami byli m.in.: prof. Roman Kuźniar z Krosna oraz prof. Jerzy Osiatyński – były poseł tego regionu.

- Bardzo lubię Krosno – przyznał. - Jest jednym z tych miast na Podkarpaciu,  które się wyróżniają, jeśli chodzi o wyniki wyborcze. Ludzie z poglądami prodemokratycznymi i proeuropejskimi potrafią skutecznie wygrywać tu wybory. To ważne z punktu widzenia modernizacji Polski.

Były prezydent spotkał się w Pałacu Polanka z przedstawicielami środowisk prodemokratycznych, m.in. Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Komitetu Obrony Demokracji. Rozmawiał także z prezydentem miasta.

Zaprzeczył, że będzie kandydatem w wyborach do Parlamentu Europejskiego: - Jestem na politycznej emeryturze. Rzeka polityczna płynie dosyć wartkim nurtem i nie da się do niej wejść drugi raz, szczególnie kiedy się było prezydentem.

Podzielił się jednak swoimi przemyśleniami na temat bieżącej sytuacji politycznej. Uznał, że nadchodzi „czas politycznej zmiany”. - Wszyscy ją czują w kościach i w sercach. Wydaje się, że czuje to również obecna władza. Zmiana nastąpi głównie ze względu na złe skutki jej rządzenia. Ale przede wszystkim ze względu na liczbę ujawnionych słabości obecnej ekipy, w tym ewidentnej słabości do pieniędzy.

Zmiana nastąpi głównie ze względu na złe skutki rządzenia władzy. Ale przede wszystkim ze względu na liczbę ujawnionych słabości obecnej ekipy, w tym ewidentnej słabości do pieniędzy.

Pochwalił budowanie szerokiej koalicji wyborczej do Parlamentu Europejskiego pod nazwą „Koalicja Europejska”. – Te środowiska łączą wartości prodemokratyczne i proeuropejskie. To dobry wstęp do budowania koalicji także na wybory parlamentarne i prezydenckie w Polsce. Szerokie koalicje wygrywają wybory. Wtedy i społeczeństwo, i metoda liczenia mandatów D'Hondta dają premię – zauważył. Metoda ta promuje ugrupowania z największą liczbą głosów, które przelicza na odpowiednio większą liczbę mandatów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się końcem maja, a do Sejmu jesienią br.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person tedi1907
26.02.2019 11:59

Jak się słucha takich ludzi to wraca wiara w demokracje wiara w to może być normalnie.Ta wizyta w naszym mieście to zapowiedz lepszych normalnych dni!!

person
tedi1907
na forum od listopada 2017
person lewapnaj
26.02.2019 10:54

Najlepszy prezydent po 1989 roku. Godnie reprezentował nasz kraj za granicą. Bardzo kulturalny, jego wypowiedzi były zawsze wyważone nigdy nikogo nie atakował i nie dyskryminował. Nie łamał konstytucji, jak to teraz się dzieje, była wolność słowa i sądy były wolne od polityki. A teraz...

person
lewapnaj
na forum od lutego 2019
person patriota21wieku
25.02.2019 18:26

Szacunek, Panie Prezydencie. Wyważona, stonowana osobowość. Tęsknimy za Panem, bo to co wyrabia pan Duda na stanowisku prezydenta to jest jakiś żart z Rzeczpospolitej Polskiej.

person
patriota21wieku
na forum od listopada 2017
person cywilny_kaplan
25.02.2019 17:51

Krosno pozdrawia panie Prezydencie! Prosze się nie przejmować trollami. Był pan przyzwoity, rozsądny i racjonalny. A to, że PiS-owska propaganda sieje nienawiść w postaci memów, kłamstw o WSI, kradzieżach itp. to już ich problem. Jak pan Duda stanie przed Trybunałem Stanu, to może oczy się otworzą części społeczeństwa.

person
cywilny_kaplan
na forum od listopada 2017
star
person InvisibleLara
25.02.2019 17:28

Bronisław Komorowski był prawdziwym prezydentem, który stał na straży Konstytuicji i praworządności. Propaganda PiS i Kościoła zrobiła z niego "złodzieja", ale to kłamstwa i łgarstwa wobec Polaków

Przykładem niech będzie żyrandol: https://bit.ly/2tC63Qw

Chamstwo PiS-u z jaką lekkością, jako katolicy, okłamują Polaków jest niedoposzczalne. Rozgonimy tych grzeszników!

person
InvisibleLara
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (52) forward