Album ze zdjęciami dawnego Krosna schodzi jak świeże bułeczki. Dzięki Wam może być jeszcze ciekawszy

Wydawnictwo Graffia chce wydać dodatek do świetnie przyjętego przez mieszkańców albumu ze zdjęciami Krosna z lat 60.-80. ubiegłego wieku. Nie uda się to jednak bez pomocy krośnian. Każdemu, kto jej udzieli, wydawca na pewno się odwdzięczy.
Pierwszy nakład albumu "Krosno - miasto i ludzie z lat 60.-80. XX w." rozszedł się w okamgnieniu, a dodruk powoli się kończy
Stanisław Nawracaj (zdjęcie ze zbiorów AWF GRAFFIA)

Zainteresowanie albumem zdjęć Stanisława Nawracaja pt. "Krosno – miasto i ludzie z lat 60.-80. XX w." zaskoczyło zarówno autora, jak i wydawnictwo Graffia. Nie chodzi wyłącznie o sprzedaż publikacji, ale przede wszystkim o wielki odzew na nią. Fotografie obudziły wspomnienia.

- Kilka dni temu pewien lekarz z Krosna powiedział mi, że jego żona rozpoznała się na zdjęciu przedstawiającym grupkę dzieciTomasz Wajda z wydawnictwa Graffia dla takich właśnie wzruszających momentów zdecydował się na publikację albumu. - Mieszkańcom brakuje w nim tylko jednej rzeczy – obszerniejszych podpisów oraz informacji o okolicznościach powstania zdjęć. Nie mogliśmy ich umieścić w publikacji, ponieważ nie znaliśmy osób, które podzieliłyby się swoimi wspomnieniami – tłumaczy.

Czy ktoś rozpoznaje siebie na tym zdjęciu? A może wie, kim był akordeonista? Wydawnictwo Graffia chce dotrzeć do historii, które wiążą się z fotografami
Stanisław Nawracaj (zdjęcie ze zbiorów AWF GRAFFIA)

Sytuacja zmieniła się po tym, jak książka trafiła do księgarni. Do autorów zaczęli się zgłaszać mieszkańcy, których opowieści pomogły rozpoznać osoby uchwycone na zdjęciach, rozszyfrować dokładne miejsce lub rok powstania fotografii. - To są strasznie cenne informacje, których chcielibyśmy mieć jeszcze więcej. Zamierzamy wydać dodatek do albumu, w którym znajdą się opisy, bo te wspomnienia nie mogą przepaść – zdradza plany wydawnictwa Tomasz Wajda.

Przydatne mogą być wszelkie inforamcje. Wysyłać je można drogą mailową na specjalny adres krosnoteka@gmail.com, koniecznie podając do siebie dane kontaktowe. Graffia zapewnia, że każda osoba, która pomoże w opisie zdjęć, otrzyma za darmo egzemplarz dodatku do albumu.

Zobacz też w archiwum poratlu:

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person Niki_Manifesto
11.01.2018 21:01

Wspaniałość!

Przydałaby się jedna funkcja, tak sobie myślę, szczególnie dla takich fotosów - zdjęcia powiększone na pełny ekran albo powiększanie lupą, przesuwanie fragmentami

person
Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
starstarstar
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1) forward