DYSKUSJE
Bilety MKS znów zdrożeją. Tym razem o ponad 30 procent
count_dooku
04.11.2019 16:51
wyróżnione przez moderatora

Krośnieński syndrom sztokoholmski? Ponarzekacie w komentarzach, a potem idą wybory i wszyscy głosujecie na Przytockiego i Samorządne Krosno, więc macie w mieście taki syf na jaki zasługujecie.

CDS, Etnocentrum, jakieś inkubatory przedsiębiorczości i strefy inwestycyjne - wszystko to topienie kasy podatnika, nie służy mieszkańcom.

Śmieci odbieranie rzadko, nieregularnie, ceny coraz wyższe.

Ulice wieczorami nie oświetlone, norma od wielu lat, późną wiosną o 6 rano potrafią lampy się świecić, jesienią przez kilka godzin bywa ciemno zanim się zapalą, na niektórych ulicach przez całą noc są wyłączone.

Jakieś nowe (pewnie drogie) lampy stawia się przy ulicach, ale te lampy świecą jak świeczki, droga ledwo oświetlona, chodniki ciemne.

Mnóstwo dróg w mieście rozwalone, od dekad czekają na naprawę.

Patrząc jak się rozwijają normalne miasta w normalnych państwach, to my jesteśmy jeszcze w latach 90-tych.

Najważniejsze, żeby utrzymać się na urzędniczym stołku i zabezpieczyć byt swojej rodziny, to jest perspektywa naszych władz.

count_dooku
Konto zablokowane
do_a
04.11.2019 15:39
wyróżnione przez moderatora

Czyli drożeja tylko "miejskie" . A dojazdy do szkół młodziezy w Krosnie droższe niz z podmiejskich gmin (tam sa dopłaty do biletów). Tak Krosno dba o mieszkańców.

do_a
na forum od listopada 2017
Piter_VC
04.11.2019 15:22
wyróżnione przez moderatora

Komunikacja miejska w Krośnie to od dawna farsa w porównaniu do innych miast, dość że kursy są sporadyczne większość linii jeden kurs na godzinę albo i rzadziej i dotyczy to większości linii. Mieszkam na ul. Żeromskiego w Krośnie i nie mam szans na dojazd do pracy autobusami komunikacji miejskiej bo to od dawna miasto na tym oszczędza. A w soboty i niedziele to na Żeromskiego komunikacja nie istnieje :-) i jak mam pozbyć się samochodu. Taxi się cieszy teraz oni pewnie też podniosą stawki.

Piter_VC
na forum od listopada 2017
Armagh
04.11.2019 15:09
wyróżnione przez moderatora

Zamiast na CDS lepiej na MKS.

Armagh
na forum od listopada 2017
popieram
04.11.2019 14:05
wyróżnione przez moderatora

Zamiast podwyżki, lepsza dla miasta i jego mieszkańcow byłaby obniżka cen biletów. Likwidacja części parkingów w mieście zmusiłaby przyjezdnych jak rownież część mieszkańców do korzystania z autobusów. Autobusy nie woziłyby powietrza, a miasto skorzystałoby na tym bardzo. Mniej samochodów to mniej korków, mniej wypadków z udziałem pieszych i samochodów oraz zdecydowanie lepsza jakość powietrza.

popieram
na forum od listopada 2017
goatman
04.11.2019 13:27
wyróżnione przez moderatora

Słodko gorzko z tym MKSem. Z jednej strony cieszą inwestycje i dodanie tras, ale zakładanie że MKS będzie zwiększał dochody to jest błąd, z którego inne większe miasta już wyciagają wnioski. Komunikacja miejska to nie jest biznes mający przynosić coraz większe zyski miastu, tylko przewozić ludzi i zastąpić samochody! Dlatego w innych miastach wprowadza się darmową komunikację dla dzieci i wpraowdza zmiany zwiększające konkurencję autobusów. To jest koszt jaki miasto powinno ponieść a nie zysk jaki powinno osiągnąć.

Miałem ostatnio kilka podejść do skorzystania z MKS, każde zakończone fiaskiem:

- Co z tego że mogę dojechać z obrzeży Krosna do centrum po południu, skoro wieczorem lub nawet kilka godzin później (spotkanie ze znajomymi) nie ma szans załapać się na jakikolwiek autobus powrotny?

- Mogę dojechać autobusem z Krosna do rodziny lub znajomych, ale co z tego skoro autobus jedzie 2x dziennie i na tym koniec?

- Wszystkich Świętych: podobna sytuacja, uznałem że nie będę korzystać z auta, ale odwiedzę wszystkie cmentarze autobusem (cmentarz w Krośnie + 2 w sąsiednich miejsowościach). Puszczenie w taki dzień 1 autobusu raz na 2h to nieporozumienie, chcąc odwiedzić 3 cmentarze spędziłbym pół dnia czekając na autobusy. Ostatecznie wygrało auto i odwiedziłem wszystkie miejsca w czasie, w którym stałbym i czekał na przystanku na kolejny autobus.

goatman
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA