DYSKUSJE
„Transseksualiści do szpitala psychiatrycznego”. Kontrowersyjna lekcja religii w II LO
rajana
12.09.2019 16:14

do bartek1972: tobie też ktoś - nie tylko próbował - ale zrobił wodę z mózgu, skoro "'próba" i "mózg" piszesz przez U otwarte

rajana
na forum od listopada 2017
count_dooku
12.09.2019 16:05

Na konkurencyjnym portalu są artykuły o problemach z finansowaniem CDS, rosnącymi cenami za wywóz śmieci, a tutaj same głupoty - wystawa psów, marihuana, lgbt.

Krosno24 - media w służbie ciszy.

count_dooku
Konto zablokowane
tp123
12.09.2019 15:44
wyróżnione przez moderatora

Moja córka była na tej lekcji religii i potwierdza całą sytuację. Przykro mi ale w związku z tym, moją i jej decyzją nie będzie uczestniczyć więcej w tej chorej propagandzie. Dziecko chodzi na religię by uczyć się o Bogu a nie po to by ksiądz uczył jej pogardy dla innych ludzi i wysyłał osoby odmiennej orientacji do psychiatryka. Jak znam nauczanie Kościoła, to nigdzie nie ma w nim pogardy dla bliźniego. Ksiądz może mieć poglądy jakie chce - jest wolność, ale nikt nie będzie mi takich chorych twierdzeń wciskał w głowę mojego dziecka, lub robił później kartkówki z chorych twierdzeń księdza. Takie zachowania powinny się kończyć wydaleniem księdza ze szkoły, dopóki sytuacja się nie zmieni nie mam zamiaru wysyłać dziecka na religię (bo nie ma tam nic związanego z religią).

tp123
na forum od września 2019
bartek1972
12.09.2019 14:37

moim zdaniem to nie jest sprawa-kwestia jakieś ideolaogi ani tym bardziej wiary , tylko ktoś komuś prubuje robić "wodę z muzgu " a co gorsza skłócać ludzi i siać zamęt...

bartek1972
na forum od września 2019
bartek1972
12.09.2019 14:19
wyróżnione przez moderatora

EDUKACJA, EDUKACJA i jeszce raz edukacja... :)

Badania, które za osobę homoseksualną uznają kogoś, kto odbywał stosunki seksualne tylko z osobami tej samej płci, zwykle wyznaczają odsetek populacji homoseksualnej w granicach 1%[39][40][41]. Według badań przeprowadzonych w krajach zachodnich stałe zachowania homoseksualne wykazuje 2–7% ludzi[39][40][42][43][44][45][46][47][48][49][50], a orientację homoseksualną deklaruje 1,4% kobiet i 2,8% mężczyzn[51][52].

Naukowcy nie wiedzą dokładnie, co determinuje orientację seksualną danej osoby, ale uważają, że jest ona spowodowana złożoną zależnością wpływów genetycznych, hormonalnych i środowiskowych[4][5][6] i nie uważają, by była ona kwestią wyboru[4][5][7]. Opowiadają się za teoriami biologicznymi[4], które wskazują na czynniki genetyczne, wczesne środowisko macicy, oba te czynniki, lub włączają czynniki genetyczne i społeczne[8][9]. Nie ma przekonujących dowodów, które sugerowałyby, że rodzicielstwo lub doświadczenia z wczesnego dzieciństwa odgrywają rolę, jeśli chodzi o kształtowanie orientacji seksualnej[8]. Podczas gdy niektórzy ludzie uważają, że aktywność homoseksualna jest nienaturalna[10], badania naukowe wykazały, że homoseksualizm jest normalną i naturalną wariacją w ludzkiej seksualności i nie jest sam w sobie źródłem negatywnych skutków psychologicznych[1][11]. Poza ludźmi zachowania homoseksualne zostały udokumentowane u wielu gatunków zwierząt[12][13][14][15][16]. Nie ma wystarczających dowodów na poparcie interwencji psychologicznych w celu zmiany orientacji seksualnej, brak badań dowodzących skuteczności takich interwencji[17].

bartek1972
na forum od września 2019
zbych
12.09.2019 14:17

Kościół ,oraz jego nauczyciele-nie są niezbędni-by człowiek trafił do raju. Poki co mamy wolną i nie przymuszoną wole--i jeśłi, zamarzsz o świetości to jej dostapisz --bez posrednictwa kapłana.

zbych
na forum od listopada 2017
zbych
12.09.2019 14:07

Ktoś szuka tematu zastepczego. Nik do wiar nikog nie zmusz--inkwyzycja zniesiena i jest wolnośc wyznania-oco chodzi moge nawet zmierzac do świętości bez pomocy księdza!!

zbych
na forum od listopada 2017
rynienka
12.09.2019 13:57

@kurnachata: sytuacja z podaniem przez PAP informacji o śmierci Adama Słodowego udowodniła, że niekiedy nawet agencje prasowe się mylą... Trzeba weryfikować informacje u trzech źródeł, najlepiej samodzielnie, bo zalew fake newsów jest potężny

rynienka
na forum od grudnia 2017
kurnachata
12.09.2019 13:51
wyróżnione przez moderatora

Skandal dydaktyczno obyczajowy w szkole w Krośnie. Jednak ksiądz Duchowny powinien jakby zawrzeć to w klamrę że to są jego własne poglądy. Dobrze że wolność słowa pozwoliła księdzu na wyrażenie swego zdania, gorzej że mogło to zostać potraktowane jako materiał nauczania. Jednak w dzisiejszych czasach informacyjnych opowieść o "Angliku co chciał zostać psem" trzeba podpierać źródłami z agencji prasowej bądź literatury.

kurnachata
na forum od listopada 2017
majorG
12.09.2019 13:45
wyróżnione przez moderatora

Kiedyś religia dotyczyła Boga i na Nim się skupiała. Nie poruszano tematów ideologicznych, tak uspołecznionych - no może poza aborcją. Teraz Bóg traktowany jak miecz dwusieczny, by budować postawy na pewien wzór. Szkoda, że często ten wzór pochodzi tylko od 1 człowieka, kóry uważa się za wyrocznię. Ksiądź powinen, słuchać głosów, zadać nietendencyjne pytanie i poprowadzić rozmowę. Wykład tego typu to dyktat. Zniechęcenie.

majorG
na forum od listopada 2017
/9
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA