DYSKUSJE
Krosno się starzeje. Jaka jest recepta na wyludnianie się miasta?
buczo85
19.08.2019 15:51

Atrakcyjne miejsca pracy + budowa infrastruktury drogowej + w mniejszym stopniu kolejowej. Jeśli to się nie zmieni to te wszystkie publikacje i analizy naukowe można sobie o kant d*py rozbić.

buczo85
na forum od listopada 2017
zebra
19.08.2019 15:36

Monika umów się z prezydentem na rozmowę.

zebra
na forum od lipca 2019
zebra
19.08.2019 15:35
wyróżnione przez moderatora

Luki to prawda że działki pod Krosnem są tańsze, ale bez samochodu wtedy ani rusz. Wożenie dzieci na zajęcia dodatkowe i żeby kupić każdy drobiazg też dojazd. Do tego dochodzi styl życia, mentalność ludzi z wioski- nie każdemu to odpowiada.

Artykuł dotyczył rozwoju Krosna. Jeśli zamieszkam poza granicami miasta, to moje podatki będą szły do gminy ościennej. Miasto Krosno powinno stworzyć uzbrojone grunty pod zabudowę jednorodzinną w normalnych stawkach. Za normalną stawkę rozumiem 3-3.5 000/a. W Krośnie zarabiamy ile zarabiamy, a dopływ gotówki na grunty od repatriantów z UK niedługo się skończy.

zebra
na forum od lipca 2019
monikazkrosna
19.08.2019 15:16
wyróżnione przez moderatora

Do kogo pisać i gdzie, żeby władze miasta wysłuchały potrzeb mieszkańców??

Mam dwóch synów sportowców 11 i 13 lat, mieliśmy rodzinę na wakacje i z piątką dzieci chcieliśmy pójść na boisko na Bursaki pokopać w piłkę, ale NIE WPUSZCZONO NAS !! Stróż stwierdził że jest nas za mało! Co to za bzdury! Dla kogo są te boiska pytam? To nie jest pierwsza taka sytuacja. Byliśmy również pograć w tenisa ziemnego na Bursakach, zapłaciłam za kort (2 godz.) i chciałam pożyczyć 2 paletki (dwie miałam swoje) - Pan powiedział że to nie wypożyczalnia! -chodź wiem że je miał! Tak ciężko zadbać o mini wypożyczalnie?

Osoby obsługujące obiekty sportowe - nieprzyjemne i złośliwe !! Z takim podejściem do mieszkańców - nie mamy co myśleć o turystach!!

Mamy w końcu nasz basen, ale ile można tam chodzić!

Jestem zdegustowana takim podejściem... i taką polityką! Brak dróg rowerowych, wały Wisłoka niewykorzystane, boiska sportowe -zakaz wstępu (oprócz tzw."dech"), brak boisk do kosza, do siatki, a SKATEPARK -nieczynny całe lato!! Kiedy OBIECANE powiększenie SKATEPARKU?? Polecam wziąć przykład ze SKATEPARKU w Jaśle!!

Młodzież nie ma gdzie spędzać wolnego czasu, aby rozwijać swoje pasje, przykre to!!

monikazkrosna
na forum od sierpnia 2019
_we_mgle_
19.08.2019 15:15

o sposobach zatrzymania młodych w mieście wypowiedział się człowiek, który z Krosna wyjechał do Rzeszowa :Dkolejną rzeczą jest to, że właściciele firm w Krośnie znają się i wiedzą kto i jakie otrzymuje wynagrodzenia, na danym stanowisku, trzymają się tych stawek i nie podnoszą- taka krośnieńska dziura ekonomiczna- obwiązków coraz więcej, wymagań coraz więcej tylko wynagrodzenie stoi w miejscu.......

_we_mgle_
na forum od listopada 2017
Lukii
19.08.2019 15:12
wyróżnione przez moderatora

zebra@ wystarczy szukać działki przy granicy z Krosnem i cena jest kilkuktornie niższa. Tak większość krośnian kupuje.

pihumufu@ zgadza się tylko w tych wioskach koło Krosna dzieje się coś raz na kilka lat. A tak jest wielkie 0.

A w Krośnie masz kilkanaście imprez które są co roku! Niektóre imprezy jedyne takie na Podkarpaciu. Balony, Galicja Blues Festival, Karpacie Klimaty, Speedland, Wjazd Króla, Dni Krosna, Krośnieńskie Dni Tańca, Podkarpackie pokazy Lotnicze, Krośnieńska Jesień Muzyczna, Juwenalia, w RCKP koncerty gwiazd...

Lukii
na forum od listopada 2017
zebra
19.08.2019 13:51
wyróżnione przez moderatora

Wszystko sprowadza się do S19 i połączenia kolejowego z Rzeszowem. Staniemy się miastem peryferyjnym Rzeszowa i to jest jedyna szansa na ten moment.

Dlaczego nikt nie powie, że ceny nowych domów i mieszkań w Krośnie obecnie są horendalne? Taniej można kupić dom od dewelopera pod Rzeszowem a rynek pracy jednak inny. Za ar działki w Krośnie ludzie żądają 10- 12 tysięcy. Kto z miejscowych tyle zarabia? I to młodych, zaraz po studiach?

zebra
na forum od lipca 2019
pihumufu
19.08.2019 13:43
wyróżnione przez moderatora

Niszczenie drzewostanu, nieciekawy rynek, zaniedbane wały Wisłoka, tragiczny stan dróg rowerowych, oferta kulturalna. Zobaczcie jakie gwiazdy współczesnej piosenki były lub będą w Korczynie, Jedliczu, Chorkówce, Rymanowach, Iwoniczach itd.

A w Krośnie co? Wielkie nic.

pihumufu
na forum od grudnia 2017
/4
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA