DYSKUSJE
Śmietnik za parkingiem. Kto posprząta syf na Słowackiego
shadow1965
17.04.2019 15:30
wyróżnione przez moderatora

J|eśli jest to miejsce publiczne to zdecydowanie miasto powinno się tym zająć. Są na to środki.

shadow1965
na forum od listopada 2018
Piotrekz17
17.04.2019 13:48

Wspaniałą inicjatywą byłoby posprzątanie tych śmieci przez redakcję Krosno24 !!

Piotrekz17
na forum od listopada 2017
shadow1965
17.04.2019 08:34
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: usunięto na prośbę autora wpisu
shadow1965
na forum od listopada 2018
black_crow
17.04.2019 05:59
wyróżnione przez moderatora

Oto wielka szansa na zamianę słów w czyn dla młodzieży która ostatnio edukowałą publicznie krośnian o niszczeniu planety. Nie czekajcie na zorganizowaną akcję miasta. Skrzyknijcie się  przez media społecznościowe, wyślijcie delegata do Urzędu  Miasta by nie było problemu prawnego i działajcie.

Inną sprawą są osiedlowe śmietniki. Czy Urząd Miasta nie może uchwalić ustawy  by takowe były  w zamykanych na klucz wiatach? Ile to razy  widziałem tuż po zmroku lub wczesnym rankiem samochody podjeżdżające pod niezabezpieczone śmietniki z których wyciagano worki ze śmieciami lub inne odpady. Często samochody te mają rejestracje spoza  miasta. 

black_crow
na forum od kwietnia 2019
ps24
16.04.2019 23:47

A kto tu tak na...

ps24
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
16.04.2019 21:52

Kto ten syf posprząta? Na murze podpisali się nikomu nieznany Gato i Du.a, ten jest wszędzie, znany Anżej. Tych pociągnąć. Uwaga, ten drugi może z urzędu się ułaskawić. Taki ironiczny uśmieszek mi się wkradł, dla odreagowania. A tak już całkiem poważnie...

Ale syf! Ale zryta kamienica! Czy właściciele tych obiektów nie wiedzą, że wystarczy przejść na tył, zrobić zdjęcie ruiny i umieścić w internecie, gdzie nabiera prędkości? Piękne Krosno z przodu i obrzydłe z tyłów, z podwórza jak ze slumsów, z odpadającymi cegłami, tynkiem, zapleśniałymi murami i opadającymi gaciami. A to zabytkowy zespół staromiejski, samo serce miasta.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
16.04.2019 21:26
wyróżnione przez moderatora

Straż Miejska powinna dysponować w takich przypadkach, po ustaleniu właściciela działki oraz jednym lub dwóch upomnieniach bez skutku wykonalności, nakazem posprzątania terenu z wyraźnie podanym terminem ważności, po upływie którego za każdy dzień naliczana jest kara. Wtenczas wchodzi firma sprzątająca i wystawia rachunek właścicielowi działki. W międzyczasie jest jeszcze miejsce na kontakt z firmą-właścicielem danej działki. W cywilizowanym świecie komunikacja między podmiotami to rzecz priorytetowa. Pojawia się pytanie czy firmy, które Miasto chce pociągnąć do odpowiedzialności za śmieci w jakikolwiek sposób odnoszą się do tej sprawy - listownie, telefonicznie, mailowo... czy sprawdzają naocznie w jakim stanie faktycznym jest ich teren? Czy podejmują ten kontakt w celu wyjaśnienia sprawy? Taka normalna ludzka rzecz, odpowiedzialnie podejść do sprawy.

Odniosę się jeszcze do od wielu lat zaśmieconego terenu przy byłej hucie Jedynce pod parkiem, opisywanego w tym artykule:

https://krosno24.pl/informacje/ekowyzwanie-w-krosn(...)

Z mojego rozpoznania wynika, że są pewne niejasności co do właścicieli owego terenu zielonego - skarpy, ścieżki oraz kawałka z krzewami i drzewami. Właścicieli jest dwóch lub nawet trzech (pojawiły się też internetowe doniesienia o możliwej sprzedaży działki z dużym obiektem na rzecz innej firmy - również spoza Krosna i nawet nie szlakiem ziemi gliwickiej, a Warszawa), teren jest podzielony i nie każdy z właścicieli poczuwa się do odpowiedzialności za swój skrawek zieleni wyjaśniając to rozbieżnymi danymi. Firma, z którą się kontaktowałam (bardzo rzeczowy kontakt, odpowiedzialne podejście do sprawy, komunikacja u nich stoi na wysokim poziomie) pójść jednak na ustępstwa nie zamierza, jednocześnie zapewniając o dbaniu o teren obiektu, którym zarządza. Ot wielka zawiłość, co do kogo należy. Z kolei w rozmowie z jednym z organów miejskich wyszła informacja o tym, że sytuacja własności rozwalającego się budynku również w niedługim czasie ulegnie zmianie, a sprawa czystości na tym terenie przestanie nam spędzać sen z powiek.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
kurnachata
16.04.2019 20:40

Mniej śmieci jest nawet w krzakach w Sosnowcu, takim mexyku woj. Śląskiego, wiem bo byłem i widziałem

kurnachata
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
16.04.2019 20:18
wyróżnione przez moderatora

Wielki plus z upubliczniania zdewastowanych przez zaśmiecenie miejsc jest taki, że jak dawniej ludzie odwracali głowy mrucząc pod nosem zdartą melodię "no i co mnie to obchodzi? Ja tam nie zrobiłem śmietnika. Co ja mogę? Miasto niech sprząta", tak teraz słychać coraz więcej głosów oburzenia na sytuację zastoju i braku reakcji, coraz większe zainteresowanie tematem śmieci na terenach zielonych, przy traktach pieszych. Mało tego, rzecz zaczyna się od rosnącej świadomości, a to jest nie do przecenienia.

Nasuwają się pytania czy ta kamienica, do której dobudowany jest sklep sportowy (Sarafis, o ile jeszcze tam jest) ma zarządcę/ właściciela? Czy może tył kamienicy należy do kogoś innego. Ponieważ właśnie to wejście do piwnic (?) tej kamienicy wymiotuje odpadami i wygląda jakby było przechowalnią dla meliniarzy lub bezdomnych. Ktoś bowiem pozwolił na gromadzenie się intruzów w tym budynku. Zwierzęta przecież nie piły z plastikowych butelek, nie jadły z reklamowych folii, nie przyniosły ze sobą worków ze śmieciami. Zwierzęta sprzątają po sobie. Ale nie muszą po ludziach.

I na koniec, jak to jest możliwe, że firmy prowadzące na terenie Krosna swoje biznesy mają w głębokim poważaniu odpowiedzialność za dbanie o czystość terenu, którym zarządzają, na którym podejmują klientów... (klientów bardzo łatwo jest stracić), który ma stanowić ich wizytówkę oraz świadectwo zaufania Miasta, z którym podpisali umowę (obejmującą również regularne dbanie o czystość), z którym nadal chcą wiązać plany biznesowe... a pozostawiają za sobą taki smród. Klienci to widzą. W końcu i klienci położą na szali aspekt czystości i zaangażowania w działania pro-ekologiczne.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
kolor
16.04.2019 20:15
wyróżnione przez moderatora

A dzikie wysypisko śmieci i gruzu przy Podwalu ( naprzeciwko schodków,po drugiej stronie ulicy),to kto pogoni?Już parę lat to trwa.

Krzak pochylony nad ulicą po ostatniej wichurze też chyba do kogoś należy.Poczekamy.Poczekamy, kto pierwszy wybije sobie tam oko?

kolor
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA