DYSKUSJE
Strajk nauczycieli w Krośnie. "Stoją" wszystkie szkoły oprócz dwóch
union
09.04.2019 11:14

Jeden wniosek - sprawa polityczna- i tyle w temacie.  Jak minie okres egzaminów gimnazjalnych, ośmioklasistów, matur wtedy drastycznie spadnie poparcie dla  "nauczycieli". Jestem tego pewien. (i nie tylko ja)

Postawcie się w sytuacji uczniów, którzy mają te egzaminy zdawać i ich rodziców. 

NIE MA POPARCIA DLA STRAJKU nauczycieli W TYM TERMINIE.

Gdzie był niejaki Broniarz i jego ZNP gdy skasowano z dnia na dzień gimnazja

Szanowałem nauczycieli ale teraz uważam ich za .......................  i tu sobie dopiszcie co chcecie

Info dla krytyków: nie głosowałem na PiS. Wk.....ia mnie wykorzystywanie dzieci i młodzieży do walki o kasę a pieprzenie, że chodzi o dobro dzieci to sobie możecie w buty włożyć

union
na forum od listopada 2017
pseudo
09.04.2019 09:32

Nie ma ŻADNEGO usprawiedliwienia dla strajku w czasie egzaminów! Nie ma ŻADNEGO przyzwolenia na takie działanie! Robo-nauczyciele nie zdają sobie sprawy z konsekwencji ich zachowania! Kasta się zasiedziała i przyzwyczaiła do roboty...  Strach oblatuje ZNP, bo są niewiadome ...bzdura! - Boją się, bo trzeba będzie włączyć kreatywne myślenie i trochę włożyć wysiłku! Zamiast stopni zawodowych, powinien być podział na: Nauczyciela i robotnika szkolnego.

Nauczyciel - uczy, wychowuje, daje dobry przykład  itd.

Robotnik szkoły - robi co każą procedury, odchacza check-listę i .. finito.

Skoro tak dużo pracują poza "tablicą"... A zapytam: gdzie pracują? Czy kolejne godziny pracy spędzają w szkole? NIE!

Dostają palec, a chcą od razu całą rękę...

Co polityka ma do tego? A może to meteoropatia?

pseudo
na forum od kwietnia 2019
aaa1
09.04.2019 09:32

Tyle przywilejów i jeszcze im mało,a wszystko odbywa się kosztem uczniów.Jak Im się kasa nie podoba to niech zmienią pracę.

aaa1
na forum od listopada 2017
Mar3b
09.04.2019 08:28

STRAJK STRAJKIEM A CO Z  

Art. 72. Konstytucji RP

KTÓRE MÓWI 

 Najważniejszym jest prawo do nauk

Mar3b
na forum od listopada 2017
McG
09.04.2019 08:13

Pare słów do nauczycieli...

Nauczyciele! Jestem za tym abyście dostali od razu nawet i po 2tys zł podwyzki ale...

1. Uczcie i wymagajcie od uczniów ALE w szkole! Nie dawajcie korepetycji ( ile potraficie dorobic na korepetycjach?? czy te kwoty sa opodatkowane??) Nie dawajcie dzieciom zadan domowych! Przerabiajcie cały prgram w szkole! Wymagajcie OD SIEBIE i od dzieci !

2. Nie narzekajcie na swoja ciezka prace - ile godzin tygodniowo uczycie? czy nie macie wolnych i pełnopłatnych  wakacji? ferii? inne osoby pracujące pracują MINIMUM 40h tygodniowo i tez przynosza swoja prace do domu i tez sie musza doksztalcac! I nie maja wolnych 2 miesiecy wakacji czy ferii!!nie jestescie jedyna grupa pracująca ktora musi non-stop sie doksztacac i przynosic prace do domu.

3. Nie narzekajcie na swoja prace - jak Wam tak ciezko, to zawsze sie mozecie przekwalifikowac i sprobowac innego "miodu". Zobaczymy co wtedy powiecie .

McG
na forum od listopada 2017
trw_krosno
09.04.2019 07:29
wyróżnione przez moderatora

Popieram  nauczycieli. Walczcie  o Swoje ! Dla wszystkich jest to i dla Was powinno się znaleść.

Mam dwie córki po Uniwersytecie Pedagogicznym  i UJ. Patrząc na to co się dzieje, to bardziej rozumiem Ich decyzję.   Nie   pracują w szkołach. Pozdrawiam serdecznie   KD

trw_krosno
na forum od stycznia 2018
meksias
09.04.2019 07:21

mscgs24  skoro tak ich wykształcili to dlaczego są patologią i nierobami ???

meksias
na forum od listopada 2017
monika7473
09.04.2019 01:43

Zastanawiam się kto.Za ten strajk im zapłaci.I kto będzie odrabiał te dni.Czy to są płatne godziny?Ile wolnych dni teraz zabiorą dzieciakom, by odrobić zaległości.

Przy nadawaniu stopnia nauczyciela  składa ślubowanie, potwierdzając je podpisem, według następującej roty:

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej’’.

Czy to nie jest piękna przysięga pełna pasji miłości do dzieci ........

monika7473
na forum od listopada 2017
Endrju89
09.04.2019 00:28

Ale wy ludzie jesteście naiwni co roku ktoś krzyczy i co roku to samo! jak nie pielęgniarki, to policja, to lekarze, to strażacy, to poczta,to matki niepełnosprawnych, to taksiarze itd.  To jest przykrywka aby durny i ciemny lud zajął się głupotami tylko po to aby za plecami przepachć jakąś ustawę! ... na całym świecie polonie manifestują o ustawie tzw. "Just Act 447" a w polsce cisza! Ludzie nie dajcie się ogłupiać przez rząd który karmi Was jakąś papką która robi Wam wodę z mózgu a nie dostrzegacie innych rzeczy! bo jesteście zajęci w tej chwili nauczycielami! a za chwilę będzie kto ? księża ? dlaczego nie strajkują zwykli ludzie ? dlaczego nie strajkuje huta szkła ? dlaczego nie strajkują zakłady pracy że chcą zarabiać więcej ? dziwne że zawsze tylko strajkują państwowe "firmy" czy instytucje dziwne co ? bo za plecami rząd WAS chce wydymać! i nawet nie zauwazycie kiedy! poczekajcie a zobaczycie, wspomnicie jeszcze moje słowa ale to już będzie za późno. 

Endrju89
na forum od listopada 2017
monika7473
09.04.2019 00:24

NAUCZYCIELE ........ręce opadają matury egzaminy a wam się strajkować zachciało kasa kasa ......moim zdaniem powinni ci dostać co nie strajkują, bo to jest zawód, który się kocha ma się powołanie.

monika7473
na forum od listopada 2017
/6
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA