DYSKUSJE
Strajk nauczycieli w Krośnie. "Stoją" wszystkie szkoły oprócz dwóch
lukaszm395
10.04.2019 22:55

Mechanik - PORZĄDNA SZKOŁA. Pozdrowienia dla nauczycieli i dyrektora.

lukaszm395
na forum od listopada 2017
stalowymściciel
10.04.2019 08:29

Szanowny Pan Broniarz to stary komuch i to taki przez wielkie K!!!

stalowymściciel
na forum od września 2018
reaktywator
10.04.2019 07:17

Ty @union, zamiast judzić w znanym stylu,  gdybyś chciał naprawdę wiedzieć

- Gdzie był niejaki Broniarz i jego ZNP gdy skasowano z dnia na dzień gimnazja

- przy mininimalnym wysiłku umysłowym dowiedziałbyś się, że "Broniarz i jego ZNP" było dokładnie tam gdzie jest i teraz -

<23.01.2017 12:22

Likwidacja gimnazjów. ZNP nie wierzy minister Zalewskiej i zapowiada strajk

Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotowuje się do strajków przeciwko likwidacji gimnazjów. - To ma być sygnał, że środowisko nauczycieli, pracowników oświaty, nie akceptuje tego projektu – powiedział w programie #dzieńdobryPolsko Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Rośnie liczba szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, które zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie może być bezpieczny – dodał.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul(...),149,0,2240405.html

Razem dla gimnazjów!

Akcja zbierania podpisów za stabilizacją w oświacie!

Wg ZNP, gimnazja należy doskonalić – nie likwidować. Poprawiać ich funkcjonowanie poprzez zatrudnienie psychologów, pedagogów, tworzenie mniej licznych klas.

Pojawia się coraz więcej lokalnych inicjatywach nauczycieli, Rad Pedagogicznych, uczniów, rodziców oraz samorządowców podejmowanych w obronie gimnazjów. Coraz częściej samorządowcy, deklarują chęć współpracy z ZNP na rzecz obrony gimnazjów i proszą o koordynowanie działań w tym zakresie. Dlatego powołujemy szeroką koalicję środowisk na rzecz gimnazjów pod hasłem: Razem dla gimnazjów!  –  poinformował dziś (24.11.2015) na konferencji prasowej Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Dodał, że wciąż nie ma merytorycznych argumentów przemawiających za likwidacją gimnazjów. – Nie uznajemy argumentów sentymentalnych: „trzeba wrócić do starego systemu” i emocjonalnych: „bo w gimnazjach są problemy wychowawcze” – mówił szef Związku. Wyjaśniał, że dostępne badania, raporty i analizy pokazują, że choć gimnazja nie są wolne od mankamentów, to dobrze spełniają swoją rolę: wyrównują szanse edukacyjne, gimnazjaliści osiągają dobre wyniki (PISA), a z przemocą rówieśniczą częściej mamy do czynienia w szkołach podstawowych niż w gimnazjach. Poza tym, gimnazja pod względem infrastruktury, należą do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szkół w Polsce.

Prezes ZNP przedstawił konsekwencje systemowej likwidacji gimnazjów. Są to m.in.:

http://sosnowiec.znp.edu.pl/razem-dla-gimnazjow/

Broniarz: Domagamy się wycofania reformy oświaty. ZNP ostrzega przed strajkiem w marcu21.12.2016, 07:09; Aktualizacja: 21.12.2016, 07:25https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1004418,broniarz-domagamy-sie-wycofania-reformy-oswiaty-zn(...)Likwidacja gimnazjów: Związek Nauczycielstwa Polskiego chce referendum

https://epoznan.pl/news-news-73665-Likwidacja_gimn(...)

reaktywator
na forum od listopada 2017
toja71113
10.04.2019 04:19

Pochodzę z nauczycielskiej rodziny. Mama, tesciowie, no i ja- nauczyciele. Oni- to nauczyciele “ dawnej szkoły”, gdzie pomoce do klas wykonywali w domu (często wycinając obrazki, aby w klasie było piękniej). Do dzisiaj mają problem z obsługą komputera, bo to już nie ich epoka i “ do niczego nie jest im to potrzebne”. Powtarzają zasłyszane hasła i trzymają się tego, że dawniej było trudniej i nikt nie strajkował. Nie mogą być głosem współczesnej Polski. To był inny świat, inne potrzeby, inne były nawet marzenia (wczasy “ pod grusza” i koce dawane na Dzień Nauczyciela). Ja jestem nauczycielką w innym kraju. Nie mogę być głosem współczesnej Polski, bo w niej nie mieszkam. Ale mam polskich przyjaciół- nauczycieli. Koleżanka nie będzie strajkowała, bo w podkrośnieńskiej szkole jest jej dobrze i zarabia tak, że nie może narzekać. Inni znajomi z Polski- strajkują. Zamieszczają na FB zdjęcia popierające strajkujących nauczycieli, głośno zastanawiają się co będzie dalej. Bo oni nie chcą dawać uczniom “ korków”, aby przetrwać do kolejnego “pierwszego” (przecież też mają rodziny). Oni chcą poprostu godnie zarabiać i godnie żyć. Gdybym pracowała w Polsce- strajkowałabym razem z nauczycielami. Wiem jaka to jest trudna i odpowiedzialna praca. Bo jak mawiała moja babcia “ Rzemieślnik może popsuć jakiś materiał. Ale lekarz, ksiądz i nauczyciel mogą popsuć człowieka”. Bardzo obawiałam się czy Krosno i jego nauczyciele zastrajkują. Teraz jestem dumna i bardzo się cieszę, że tyle szkół ma na swoich drzwiach napis “strajk”. Kiedyś sławne było hasło- “ Proletariusze wszystkich krajów - łączcie się!” :-) Teraz zamienię je na bardziej współczesne- “ Nauczyciele wszystkich krajów łączcie się” (chociażby duchowo!). Ja już łączę się z wami i dziękuję wam za odwagę. Nauczycielstwo to jeden z najtrudniejszych a zarazem najpiękniejszych zawodów świata. Jestem wdzięczna losowi, że dane jest mi wychowywać młode pokolenie i uczyć je o nieznanej im Polsce. 

toja71113
na forum od listopada 2017
Czyzyk55
09.04.2019 21:26

n,, carynska,, ma racje dośc kłamstw było przez 8 lat PO i PSL wobec nauczycieli  a tera by P.Sz Schetyna dawał tysiące podwyżki a gdzie on był jak byli przy władzy,najpierw trzeba zreformofać oświatę, i wtedy dać podwyżkę aby P.Broniaż mógl się wymadrżać  z Kodem i dawnumi układnymi premierami z dawnego układu

nauczyciele nie nabiorą się na smakołyki PO,SLD,PSL, i wybitnej P.Lubnaer

Czyzyk55
na forum od listopada 2017
stalowymściciel
09.04.2019 20:32

A tak na mrginesie to nauczyciele strajk mają 100% płatny, dlatego potrwa on długo... 

Podwyżka ok ale 8 godzin zegarowych siedzieć w szkole od pon do pt... Poprawiać klasówki, przygotowywać lekcje i wszystko inne robić w godzinach pracy w szkole i nie brać pracy do domu... Od 7 do 15 i temat zamknięty...

stalowymściciel
na forum od września 2018
stalowymściciel
09.04.2019 20:29

Endrju89 ma dużo racji... Odwracają uwagę od sprawy ostatnio najistotniejszej... Ustawa 447Just to ogromne zagrożenie dla Polski i Polaków... Żydy pchają sie drzwiami i oknami, dostają obywatelstwo polskie nie wiedząc, gdzie leży Polska, nie znając języka... Obywatelstwo RP ma m.in. szef mosadu... Korzystając z zamieszania w szkolnictwie jeszcze wprowadzą hebrajski albo idysz do szkół... 

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ

stalowymściciel
na forum od września 2018
umberto
09.04.2019 18:12

Ci sobie strajkują a kiedy zrealizują program szkolny?Na wakacjach?Za to że strajkują kosztem dzieci na miejscu rządu nie podniósłbym im pensji ani centa a jeszcze bym wprowadził kontrole w szkołach i wyeliminował nauczycieli z przypadku.

umberto
na forum od listopada 2017
mscgs24
09.04.2019 14:16

@meksias - wytłumaczę Ci łopatologicznie - nauczyciele uczą, przekazują wiedzę, ale co kto z tym zrobi to już jego broszka. Do tego dochodzą rodzice i ich obowiązek wychowawczy. Co tu się więcej rozwodzić nad tematem?

Zapytam Ciebie : pracujesz? Masz wyuczony zawód? Ktoś Ci to przekazał, prawda? A np, twój znajomy ze szkolnej klasy "Kowalski" też mu się dobrze wiedzie? Tak? Widocznie wchłonął więcej wiedzy... Nie? No cóż wybrał zawód sępa podbiedronkowego, bo to szczyt jego ambicji....

mscgs24
na forum od listopada 2017
zbych
09.04.2019 12:22

Polskie szkolnictwo to dziś chaos i upadek. Nie mówię tu tylko o  strajku nauczycieli, bo ten strajk to tylko objaw choroby. Przyczyną jest cały system PiS oparty na braku szacunku i zaufania, na głuchocie na głosy fachowców, na przekonaniu, że oni w PiS-ie są najmądrzejsi, a reszta to gorszy sort.

zbych
na forum od listopada 2017
/6
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA