DYSKUSJE
Nauczyciele za strajkiem. Czy krośnieńskim szkołom grozi paraliż?
Niki_Manifesto
28.03.2019 11:18
wyróżnione przez moderatora

(...) dziwnym zbiegiem okoliczności akurat wybrali moment "przełomowy" dla uczniów (...)

Nie ma w tym nic dziwnego, niezrozumiałych ani podejrzanych ruchów ze strony nauczycieli. Zatrudnieni na państwowych posadach grają takimi kartami, jakie rząd rozdaje. Tyle że rząd ostrzej zagrywa, władza raz wydarta, deprawuje każdą sferę życia. Na szkołach - nauczycielach i rzecz jasna uczniach, gdyż oni stoją w tej hierarchii najniżej - odbija się to najdobitniej.

Kiedy więc miałby być ten najbardziej odpowiedni moment na strajk? W wakacje, kiedy uczniowie dostają wolne od nauki i cichną korytarze, mimo iż nauczyciele jak każdy inny pracownik przychodzą do pracy (jeśli myslicie, że jest inaczej, to ktoś wam bajki opowiada, oszukuje, żebyście napuszczali jednych na drugich), wykonując inne obowiązki.

Może w wakacje, kiedy posłowie nie pracują, decyzyjna instytucja państwowa odpoczywa i cichną sejmowe korytarze?

Podczas strajku szkoły nie zamykają się na cztery spusty, zapewniają uczniom opiekę, można wejść do świetlicy i samodzielnie się czymś zająć, zintegrować z innymi uczniami, odnaleźć się w niecodziennej sytuacji, porozmawiać o strajku, wczuć się w rolę nauczycieli. Takie wydarzenia to lekcja historii, lekcja życia.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
kocur
28.03.2019 11:15

Juz nie moge słuchac cierpietniczych jeków nauczycieli,przeciez nauka w szkole to nie sa roboty przymusowe jesli komus tak zle jak pisze to niech zmieni zawód chyba ze chodzi o cos innego niz usiłuje sie nam wmówic.Skoro nauczyciel uwaza sie z powołania a nie z odrzutu z innego kierunku któremu ciocia zwolniła etat to dlaczego nie pójdzie do prywatnej szkoły za wyzsze pieniadze?.Nauczyciele powinni pracowac 40 godz w szkole i tam sie przygotowywac a nie jak pisza w domu miedzy robieniem obiadu bo to obniza poziom.95proc nauczycieli to niewydeukowane ,smetne ciala którym wszytsko wisi ,motywacja i pasja sa na poziomie zerowym,sprawdziany i materialy sa gotowcami z internetu, jakos nie widac poswiecenia dla ucznia poza ustalonymi godz,lekcyjnymi,jasne sa nieliczne wyjatki zaslugujace na poprawe losu ale na to nie pozwala karta nauczyciela  ona postuluje urawilowke czy sie stoi czy sie lezy.

kocur
na forum od listopada 2017
ulencja
28.03.2019 09:45

A ja jestem za strajkiem ALE niech strajkują w okresie WAKACJI- wówczas mają Nauczyciele dużo czasu - jak dla mnie mogą wówczas strajkować nawet 2 miesiace;)  dzieci nie są kartą przetargową, dziwnym zbiegiem okoliczności akurat wybrali moment "przełomowy" dla uczniów - SHAME ON YOU!!!! A co do PiSu i PO co tu niektórzy już zrzucają winę za strajk- zastanówcie się po co komu były gimnazja skoro edukacja 1klasa-8klasy zdawała egzamin to po co zaczęto psuć to co się sprawdzało - chyba w myśl zasady zachodnie lepsze...otyłość dzieci też przyszła z zachodu...co jeszcze do nas przyjdzie ???? Może zacznijmy bronić naszych polskich wartości, szanujmy każdą pracę niezależnie czy jest to praca fizyczna czy umysłowa, bądźmy dobrzy dla siebie i nie dajmy się zachodnim trendom- My wyznaczajmy je:)

ulencja
na forum od listopada 2017
CzerwonaSukienka
28.03.2019 05:28
wyróżnione przez moderatora

Za ten strajk w pełni odpowiedzialne jest PiSiorstwo. Oto bowiem:

1. Za rządów PiS doszło do burdelu w edukacji ze względu na likwidację gimnazjów. Tak wielkiego burdelu nie było nigdy w historii!

2. To PiSowcy mówili: "nauczyciele nie żyją w celibacie, mogą płodzić dzieci i dostawać 500+".  Jakie żenujące podejście do prokreacji za kasę! Co za brak szacunku!

3. To PiSowcy mówili, że nauczyciele zarabiają tyle, co posłowie. Ordynarnie łgają!

4. To PiSowcy napędzili spiralę nienawiści przeciwko nauczycielom - że kasta, że nieroby itp. Oni nienawidzą całej polskiej inteligencji - sędziów, dziennikarzy, nauczycieli, ekologów, itp. 

PiS podeptał godność nauczycieli. Nie dajcie się! Cała polska inteligencja pewnego razu wykopie tych bolszewików w kosmos. Jeszcze Polska nie zginęła! Do boju Polacy!

CzerwonaSukienka
na forum od listopada 2017
IO
27.03.2019 23:53

Doatałem wiadomość od pani dyrektor szkoły podstawowej, że od 8 kwietnia do odwołania, lepiej żeby dzieci nie przychodziły do szkoły. Ciekawe czy mój szef bedzie zadowolony, że biorę wolne DO ODWOŁANIA aby zapewnić opiekę nad swoimi dziećmi, bo przecież bez opieki małoletnich nie mogę zostawić samych w domu. A jak zostawię, to szanowna pani dyrektor może to zgłosič do kuratorium lub na policję i jeszcze mi narobią koło d....y. Super strajk niedorobione nieroby blisko 3000 za 1/2 mojego etatu - zamienimy się? Aaaąa mam kwalifikacje , ale nie mam znajomości.

IO
na forum od listopada 2017
gelog
27.03.2019 22:45

Niech walczą o swoje, a o egzaminy się nie martwcie, to tylko gimnazjum/8 klasa. Pamiętacie ministra Giertycha, który po wynikach (!) matur doprowadził do zmiany, która umożliwiła osobom z jedną jedynką zdać maturę? Ile to zajęło czasu, miesiąc, dwa i było załatwione, a w październiku wszyscy byli już na uczelniach :)

gelog
na forum od listopada 2017
_mario_
27.03.2019 22:39

Podwyżki za 18 godzin tygodniowo i codziennie dodatkowo płatne korepetycje???? Żenada.... nauczyciel biologii z korkami wyciąga 8000 zł.... gratulacje.... zapraszam do fabryki kredek za 1800 zł 40 godzinnej tygodniowej tyraniny z mgr inż....

_mario_
na forum od listopada 2017
manou
27.03.2019 21:05
wyróżnione przez moderatora

Nauczyciele to grupa zawodowa ktora potrafi walczyć o swoje.Trzymam za Was kciuki!

manou
na forum od lutego 2018
jolka101010
27.03.2019 21:03

Wakacje, ferie, świeta, wekendy- wolne. Pracują kilka godzin dziennie. No istny obóz koncentracyjny. Przecież ich nikt nie przykuł do krzeseł;/ jak im tak źle to można zawsze się zwolnić i znaleźć lepiej płatną prace!!! 

jolka101010
na forum od listopada 2017
Grwazy
27.03.2019 20:53
wyróżnione przez moderatora

Stop, stp, stop, Ci, którzy sie oburzają...

1. Nauczyciel ma w ramach godzin swych 40 jeszce inną pracę, np. poprawić z 5 klas po np. 35 klasówek, przygotować się do lekcji.  Plus roszczeniowi rodzice, plus problemy wychowawcze, konferencje  częściwo zbędne  (na których w wielkości swej chwały) dbają o pijar dyrektorzy, plus nieustanne tzw. dokształacnia (które mało wnoszą, ale muszą być... - waga papieru kuratorium, PCEN-u itp.) itp, itp. Kto nie zna, nie zrozumie. Oczywiście jest różnica między np. polonistą czy matematykiem a specem od wf-u. Ale tego problemu różnic obciążenia pracą żaden rząd nie chciał/ nie mógł załatwić, bo święta krowa "Karta nauczyciela" . Choć uczę, gdybym mógł, dawno bym ją zniósł.

2. Przywileje - iluzoryczność po zmianach genialnej Zalewskiej. Choć pani Szumilas z byłej ekipy też ma za uszami... FINITO.

3. W Europie normalnej za uczniem idą pieniądze, co przekłada się na płace. My jestesmy w ogonie Europy przed chyba Rumuninią i Bułgarią, nie pamiętam dokładnie, nie chcę zmyslać. Można sprawdzić w necie.

4. "Dobra zmiana' , gdy resort siłowy poszedł na L-4 momentalnie znalazła pieniądze.

STRACH.  No i  jak się tu bać nauczycieli???  A zwłaszcza prorządowej tzw. "Solidarnoci? Inna rzecz, była znakomita okazja, by zrobić prządek z lekarzami "po uważaniu" wypisującymi zwolnienia, Inne państwa (np. Niemcy) z tym sobie poradziły... A w Polsce mare tenebrarum...  

Grwazy
na forum od listopada 2017
/5
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA