Zmiany w Urzędzie Miasta - nowi naczelnicy

Od 1 stycznia 2003 r. trwają w Urzędzie Miasta Krosna nieustanne zmiany organizacyjne. Powstało Biuro Obsługi Obywatela, wydłużył się czas pracy urzędu do godziny 16.00, przeorganizowano wydziały, zatrudniono nowych naczelników. Wszystkie te zmiany mają na celu "służebną rolę miasta wobec jego mieszkańców". Publikujemy informację o kolejnych działaniach restrukturyzacyjnych w Urzędzie Miasta.
Artykuł z archiwum 2002-2017

- Potrzebę przeprowadzenia istotnych zmian reorganizacyjnych wykazały doświadczenia wynikające już z pierwszych tygodni kierowania Urzędem Miasta - wyjaśnia Prezydent Krosna, Piotr Przytocki. - O tym jak funkcjonował urząd niech świadczy fakt, że musiałem osobiście podpisywać zgodę na zakup środków czystości do toalet... - mówi nieoficjalnie.

Początkiem stycznia br. Prezydent powołał Pełnomocnika ds. Restrukturyzacji Urzędu Miasta, który otrzymał zadanie opracowania nowoczesnego regulaminu organizacyjnego urzędu, określającego organizację i zasady funkcjonowania urzędu. Sprawami tymi zajął się Ryszard Janocha, który został później powołany przez radnych na Sekretarza Miasta.

Prezydent tłumaczył niedawno radnym, że zmiany organizacyjne w urzędzie dyktowane są wieloma przesłankami i priorytetami, m.in.:
- konieczność uwzględnienia nowego charakteru ustrojowego organu wykonawczego miasta, w ramach którego odpowiedzialność grupowa (Zarząd Miasta) zastąpiona została we wszystkich sferach odpowiedzialnością jednoosobową (Prezydent wybierany bezpośrednio przez mieszkańców),
- uporządkowanie struktury Urzędu Miasta poprzez połączenie zbliżonych merytorycznie, bądź komplementarnych zadań,
- realizowanie służebnej roli wobec jego mieszkańców,
- przygotowanie do wprowadzenia systemu kontroli zewnętrznych i audytu wewnętrznego oraz systemu zarządzania jakością.

Zapowiadane zmiany następowały dość szybko. Najbardziej widoczne dla mieszkańców zmiany to uruchomienie Biura Obsługi Obywatela w Urzędzie Miasta przy ul. Lwowskiej oraz zmiany czasu pracy Urzędu Miasta - teraz urzędnicy pracują w godz. 8.00-16.00, a dział komunikacji jest czynny w godz. 8.00-17.00.

W lutym br. Prezydent ogłosił konkurs na stanowisko naczelników nowych wydziałów w Urzędzie Miasta. Chętnych na te stanowiska nie brakowało - wpłynęły 54 oferty. Wyłoniono następujące osoby, którym powierzono pełnienie obowiązków naczelników wydziałów:

- Edukacji i Spraw Społecznych - Grażyna Gregorczyk (49 lat, ostatnio dyrektor I LO w Krośnie, ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania oświatą)
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Hanna Ryś (51 lat, ostatnio nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Krośnie, w latach 1986-87 przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała w agencji zajmującej się rozliczeniami podatkowymi)
- Inwestycji i Drogownictwa - Alfred Maślikiewicz (47 lat, mgr inż. budownictwa, ostatnio inspektor nadzoru budowlanego w firmie "Femix" Sp. z o.o.)
- Organizacyjny, Zarządzania Kadrami i Kontroli - Ryszard Janocha (45 lat, w latach 1998-2002 pełnomocnik Zarządcy ds. przekształceń własnościowych w przedsiębiorstwie państwowym Zelmer w Rzeszowie)
- Rozwoju i Promocji - Zygmunt Rysz (53 lata, mgr chemii, ostatnio kierownik działu administracyjno-gospodarczego w Domu Pomocy Społecznej w Krośnie)

Decyzje co do ewentualnych aktów mianowania dla naczelników i ustalenia ich zastępców zapadną dopiero po 31 lipca.

To wszystko to jednak nie koniec zmian organizacyjnych w Urzędzie Miasta. Prezydent zasygnalizował radnym szereg innych spraw, które chce zmienić. To m.in.:
- poprawa warunków lokalowych Urzędu Miasta, w tym zmniejszenie ilości jego obecnych siedzib (obecnie wydziały UM mieszczą się nie tylko przy ul. Lwowskiej, ale i na ul. Staszica oraz ul. Prochownia),
- sukcesywna zmiana proporcji grup pracowniczych z określonym poziomem wykształcenia (obecnie 4 osoby zatrudnione w UM ma wykształcenie podstawowe, 8 osób zawodowe, 109 średnie i 70 wyższe; 9 osób podnosi kwalifikacje na studiach wyższych).

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)