Radni Krosna jednogłośnie za powiększeniem Krosna o lotnisko "Iwonicz"

W czwartek po południu (18.01) odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której zapadła decyzja - prezydent Piotr Przytocki otrzymał zielone światło na rozpoczęcie starań o włączenie terenu lotniska "Iwonicz" do granic Krosna. To dopiero początek całej procedury
Lotnisko "Iwonicz" - kość niezgody między prezydentem Krosna, a wójtami gmin Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Czy podczas czwartkowej sesji znowu zaiskrzy między nimi?
Damian Krzanowski

Pod koniec grudnia magistrat nabył od Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku prawa wieczystego użytkowania terenu lotniska "Iwonicz". Nieruchomość położona jest na obszarze gmin Krościenko Wyżne (105 ha) oraz Miejsce Piastowe (37 ha). Prezydent Piotr Przytocki od początku zapowiadał, że dokonuje transakcji z myślą o włączeniu obszaru do granic Krosna. Miał na nim powstać m.in. łącznik usprawniający dojazd do przyszłej drogi S-19.

Planom magistratu sprzeciwiają się wójtowie gmin, na terenie których leży lotnisko. Od początku zarzucają też prezydentowi Przytockiemu, że nie pyta ich o zdanie w tej sprawie, narażając na szwank stosunki dobrosąsiedzkie.

Mimo krytyki ze strony gmin, Krosno podejmuje kolejne kroki. W czwartek o godz. 16 odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta, podczas której zapadnie decyzja w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych dotyczących zmiany granic.  W uzasadnieniu uchwały czytamy, że włączenie lotniska do Krosna otworzy zarówno przed miastem, jak i ościennymi gminami nowe perspektywy rozwoju.

Przeczytaj pełną treść projektu uchwały wraz z uzasadnieniem.

Na sesję wybiera się m.in. Marek Klara, wójt gminy Miejsce Piastowe, który zaapelował do mieszkańców o pojawienie się w magistracie i wyrażenie sprzeciwu wobec planów Krosna. Zapowiada się więc burzliwe popołudnie.

Apel wójta gminy Miejsce Piastowe opublikowany na Facebooku
marek klara
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (15)