Szczepienia przeciwko COVID-19. Można się zaszczepić w szpitalu

Do czwartku (30.06) w krośnieńskim szpitalu można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Z darmowego szczepienia mogą skorzystać osoby niezaszczepione, jak i te, które przyjęły już wcześniejsze dawki (jednak nie wszyscy chętni). Obowiązuje rejestracja.
Aby skorzystać ze szczepienia, wcześniej trzeba się telefonicznie zarejestrować
Damian Krzanowski

Szczepienia produktem Pfizera odbywają się w godz. od 14:30 do 15:00 do czwartku (30.06) na parterze Poradni Chorób Zakaźnych (za budynkiem głównym krośnieńskiego szpitala).

Mogą z nich skorzystać osoby z Krosna i okolic, które: 

  • jeszcze nigdy się nie szczepiły - w takich przypadkach są one umawiane także na drugą dawkę,
  • chcą przyjąć drugą dawkę szczepionki - odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić 21 dni,
  • chcą przyjąć trzecią dawkę - odstęp musi wynosić 150 dni,
  • ukończyły 80. rok życia lub mają obniżoną odporność oraz posiadają skierowanie na szczepienie od lekarza specjalisty i chcą przyjąć czwartą dawkę - odstęp musi wynosić 150 dni. Oznacza to, że osoby młodsze (poniżej 80 r.ż.) nie mogą dobrowolnie zaszczepić się czwartą dawką szczepionki. Sytuacja ta może się zmienić, jeśli pojawią się nowe zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i rządu.

Aby skorzystać ze szczepienia, wcześniej trzeba się zarejestrować pod numerem telefonu 13 43 78 248 w godz. od 8:00 do 14:00.

- Zainteresowanie szczepieniami aktualnie jest bardzo małe – usłyszeliśmy w Poradni. –  Dzisiaj (27.06) mamy do szczepienia tylko jedną osobę. W trakcie wcześniejszych szczepień zgłaszały się zarówno osoby niezaszczepione, jak i zaszczepione.

Wykresy opracowane na podstawie danych publikowanych w raportach zakażeń na stronie www.gov.pl
defoliator.pl

Aktualnie zachorowania w szpitalu występują sporadycznie, przypadków hospitalizacji z powodu COVID-19 jest niewiele. Jednak może się to niedługo zmienić. Na fejsbukowym blogu Defoliator możemy przeczytać, że trend wzrostów zakażeń dynamicznie rośnie. Jest to widoczne we wszystkich województwach, z wyjątkiem jednego.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
carynska
29.06.2022 07:31

Widzę , że wypowiadajacy się, to "autorytety", z doskonałą znajomością immunologii, vakcynologii i virusologii. "Doskonale"orientuja się też w procesach patofizjologicznych zachodzących w organizmie zainfekowanym wirusem. Mam dla nich radę. Chcesz się wypowiadać, to skończ studia medyczne , albo zasięgnij fachowej wiedzy u specjalisty i wtedy się wypowiadaj , bo inaczej się osmieszasz i wychodzisz, na debila i plaskoziemce .

Czasy szarlatanizmu i metod " na trzy zdrowaski do pieca" , jak opisywał Bolesław Prus , już minęły. Ale widać nie dla wszystkich. Dlatego w szpitalach nasila się liczba pacjentów z powiklaniami nerkowyni, sercowymi, zanikami pamięci, a przede wszystkim z pogorszeniem się wentylacji płuc. Są to powikłania po COVID 19 i glownie u osob nieszczepionych tzw . przemadrzalych inaczej. I nie są to seniorzy, którzy w większości zaszczepil się, a osoby w wieku 30-55 lat.

Na taki stan postepidemiologiczny wpływ miała niestety niekompetencja osób kierujących służbą zdrowia i ich irracjonalne decyzje. No ale jak ministrem jest ekonomistą po KULu, koordynatorem szczepień (obecnie już koordynatorem przepływu uchodźców na granicach)historyk, czyli fachowcy na miarę tego rządu, to tak się to musiało skończyć.

carynska
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (34)