Sukcesy krośnian z ostatnich tygodni. Takich wyróżnień jeszcze nie było!

Paweł Przytocki odebrał Fryderyka. Jacek Staroń zajął najwyższe miejsce wśród Polaków na światowym Biegu Wazów. Maks Cieślik wygrał konkurs saksofonowy. Jadwiga Jagieło otrzymała wyróżnienie za działalność na rzecz dzieci i rodzin. Uczniowie Mechanika zajęli 1. miejsce w Turnieju Wiedzy Samochodowej. Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Biegacza i Kyokushin Karate stanęli na podium na wojewódzkich mistrzostwach.
Paweł Przytocki odebrał Fryderyka w kategorii Muzyka Koncertująca
Radosław Kaźmierczak

Paweł Przytocki

8 marca wręczono Fryderyki - prestiżowe nagrody polskiej branży muzycznej - w kategorii muzyka poważna. Wśród wyróżnionych znalazła się Orkiestra Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją krośnianina Pawła Przytockiego, prywatnie brata prezydenta Krosna.

Fryderyka w kategorii Muzyka Koncertująca otrzymała płyta „Emil Młynarski: Violin Concertos” w wykonaniu Piotra Pławnera i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina pod dyrekcją Pawła Przytockiego.

- To jest wspaniały moment w moim życiu, bo to moja pierwsza nominacja do Fryderyka i jestem szczęśliwy, że stało się to akurat z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, z którą pracuję od 2017 roku i poświęcam jej całe swoje serce i umiejętności - mówi dyrygent.

Jacek Staroń

1 marca w Szwecji odbył się Bieg Wazów - najstarszy, najdłuższy i największy bieg narciarski na świecie. Krośnianin Jacek Staroń wypadł najlepiej wśród Polaków.

Na liście startowej Biegu Wazów znalazły się 43 polskie nazwiska – to najwięcej w 96-letniej historii biegu. Jacek Staroń zajął 569 miejsce pośród 14 tys. zawodników z całego świata, to dało mu 8 miejsce wśród najlepszych wyników Polaków (na 1 miejscu jest Justyna Kowalczyk).

Jarek haber/ bieg podhalański

Maksymilian Cieślik

W dniach 22-23 stycznia w Gorlicach odbył się ogólnopolski konkurs w ramach III Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego. Młody krośnianin - Maksymilian Cieślik zajął 1. miejsce. Sukces odniósł również na V Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych (5-9 marca), gdzie zajął 2. miejsce.

Na co dzień Maks jest szóstoklasistą w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie, grę na saksofonie ćwiczy pod okiem Bogusława Jaskółki. Jeden z występów Maksa można zobaczyć tutaj.

archiwum  maksymiliana cieślika

Jadwiga Jagieło

Krośnianka została laureatką XI Konkursu Bizneswoman Roku Sukces Pisany Szminką. Jadwiga Jagieło otrzymała wyróżnienie w kategorii Działalność Społeczna.

Jadwiga Jagieło jest założycielką i prezesem Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Została doceniona za działania na rzecz dzieci i rodzin, szczególnie tych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, objętych działaniem pomocy społecznej i systemem opieki zastępczej oraz za współpracę na rzecz dzieci z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami państwowymi.

fundacja Wielkie Serce

Zespół Szkół Mechanicznych

27 marca 468 uczniów z całego kraju wzięło udział w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. Uczniowie krośnieńskiego Mechanika zajęli 1. miejsce.

W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa konkurs odbył się poprzez platformę internetową. Zadaniem uczestników było w jak najkrótszym czasie poprawnie odpowiedzieć na 60 pytań pogrupowanych w 6 kategoriach. W turnieju wzięło udział 10 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych: Tomasz Jodłoski, Michał Wrona, Kacper Krępulec, Piotr Murdzek, Michał Jucha, Michał Zajdel, Jan Świder, Paweł Citak, Maksymilian Rejchel i Mateusz Kilar.

Zwycięzcy Turnieju Wiedzy Samochodowej
zespól szkół mechanicznych w krośnie

Krośnieński Klub Biegacza

7 marca w Stalowej Woli odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów w Biegach Przełajowych. Zawodnicy KKB stanęli na podium.

Wśród nagrodzonych znalaleźli się Agnieszka Chorzępa (złoty medal wśród juniorek) i Szymon Gużkowski (brązowy medal).

Szymon Gużkowski zajął 3. miejsce
krośnieński klub biegacza

Kyokushin Karate Krosno

W dniu 29 lutego w Mielcu odbyły się XXII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy Kyokushin Karate Krosno wywalczyli 26 pucharów.

Mistrzostwa Podkarpacia to najważniejszy turniej karate w regionie
kyokushin karate krosno

Na wydarzeniu pojawiło się 20 klubów z całego województwa, razem 226 zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy najwyższych laurów w dwóch konkurencjach (kata i kumite): Oliwia Krupa, Korneliusz Paradysz i Jakub Prajsnar.