Studenci przejmą Krosno. Czas na Juwenalia

Krośnieńscy studenci odbiorą klucze do miasta i rozpoczną kilkudniowe XIX Juwenalia PWSZ w Krośnie. Zapraszają m.in. na koncerty, wybory Miss, korowód ulicami miasta i spotkanie z rówieśnikami z różnych krajów świata.
W tym roku Juwenalia potrwają od wtorku do piątku. Najważniejsze wydarzenia zaplanowano na ostatnie dwa dni. Na zdjęciu: koncert KSU w 2017 r.
archiwum pwsz
KONCERTY NA RYNKU

      17 maja (czwartek) - Juwenaliada – przegląd zespołów muzycznych:

  • 18:30 - Chevy
  • 19:30 - Flare
  • 20:30 - Key Story

      18 maja (piątek) – Juwenaliowa Scena Muzyczna:

  • 18:00 - Rosarian
  • 19:30 - Mikrokosmos
  • 20:30 - Gwiazda Wieczoru - Akurat

Wtorek (15.05)

Tegoroczne Juwenalia rozpoczną się już we wtorek o 17.00 szóstą edycją Biegu Sokoła. Zawodnicy przebiegną 5-kilometrową trasę wytyczoną w okolicach Kampusu Politechnicznego przy ul. Dmochowskiego (Suchodół). Kto pierwszy stanie na linii mety otrzyma Puchar Jego Magnificencji Rektora PWSZ. Szczegóły i zapisy - tutaj.

Środa (16.05)

To dzień poświęcony wyłącznie dla studentów PWSZ i zaproszonych przez nich osób towarzyszących. Zamknięta impreza integracyjna rozpocznie się o 17.30 w Suchodole – w trakcie m.in. dyskoteka, ognisko i Festiwal Kolorów.

Czwartek (17.05)

W czwartek o 13.00 w Urzędzie Miasta żacy otrzymają symboliczne klucze do miasta i zorganizują Debatę Oksfordzką (dwie strony debaty muszą użyć jak najlepszych argumentów, by przekonać do swojej tezy). O 15.00 na Starówce zmierzą się studenccy strongmeni.

O tej samej godzinie, w głównym budynku uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 (sala2), otwarta zostanie wystawa płatnerska autorstwa Stanisława Stopkowicza (płatnerstwo polega na kształtowaniu przedmiotów, zwykle elementów zbroi wykonanych z metalu).

Późnym popołudniem rozpocznie się Juwenaliada – ogólnopolski przegląd zespołów muzycznych. W wyniku eliminacji spośród ponad 90 grup wyłoniono trzy, które zagrają na Rynku: Chevy (godz. 18.30), Flare (godz. 19.30) i Key Story (godz. 20.30). Artyści powalczą o nagrody pieniężne, sięgające nawet 5 tys. złotych.

 Piątek (18.05)

To główny dzień Juwenaliów. Niemal wszystkie zaplanowane na 18 maja imprezy odbędą się na Rynku. Od 11.00 do 14.00 w RCKP przy ul. Kolejowej trwać będzie Międzynarodowy Festiwal Młodzieży. - Festiwal jest znakomitą i rzadką okazją, aby przedstawiciele licznych narodów i kultur zaprezentowali się mieszkańcom miasta – muzycznie i tanecznie - twierdzą organizatorzy. Krosno odwiedzą goście m.in. z Chin, Turcji, USA i Rosji.

O 14.00 ulicami miasta przejdzie Barwny Korowód Studentów (z RCKP na Rynek), a o 14.30 rozpocznie się gala Miss 2018. Najpiękniejsza zostanie wybrana spośród studentek PWSZ. O 16.30 wykładowcy i studenci uczelni zmierzą się w konkursie Kocham Cię Krosno, którego regulamin oparto na zasadach teleturnieju TVP2 "Kocham Cię Polsko”. Pytania i konkurencje dotyczyć będą przede wszystkim historii Szklanego Miasta.

Od 18.00 startują koncerty – na pierwszy ogień zespół Rosarian. O 19.30 na scenę na Rynku wejdą członkowie grupy Mikrokosmos, a o 20.30 gwiazda XIX Juwenaliów – zespół Akurat. - Akurat to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty – czytamy na stronie PWSZ.

Więcej informacji na stronie Juwenalia 2018 PWSZ Krosno.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (6) forward