Sportowe sukcesy krośnian. Na podium judoczki, biegacze i pływacy

W czerwcu spore sukcesy zaliczyli zawodnicy m.in. KKB MOSiR Krosno w biegach, KS Swim2Win w pływaniu czy UKS Piętnastka oraz UKS Skorpion w judo. Na podium znalazły się również tancerki Fragolina.
Sukcesy odnieśli m.in. młodzi piłkarze Beniaminka oraz judocy UKS Piętnastki Krosno
Beniaminek Profbud/UKS Piętnastka Krosno

Krośnieński Klub Biegacza MOSiR Krosno

Daria Guzior z KKB MOSiR Krosno zajęła III miejsce na dystansie 800 m w mityngu im. Edwarda Szklarczyka w Suchej Beskidzkiej (20.05)

Na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego U20 Przemyśl (17.06) zawodnicy KKB MOSiR Krosno zdobyli dwa medale. Jakub Kościelniak wywalczył srebrny medal na 100 m, zaś Daria Guzior brązowy na 1500 m.

Jakub Kościelniak z KKB MOSiR Krosno zdobył srebrny medal
KKB MOSIR Krosno

KS Swim2Win Krosno

Zawodnicy klubu Swim2Win uczestniczyli w Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w pływaniu w Dębicy (10-11.06). W zawodach brało udział ok. 300 zawodników z 25 klubów.

Reprezentanci klubu zdobyli następujące miejsca:

• Kamil Stachowicz kat. 15 lat i starsi – 1 miejsce 50 m st. dowolny, 1 miejsce 100 m st. dowolny, 1 miejsce 50 m st. motylkowy;
  • Tymoteusz Strojek kat. 14 lat - 1 miejsce 50 m st. klasyczny, 1 miejsce 50 m st. grzbietowy, 3 miejsce 200 m st. grzbietowy;
  • Tomasz Lasek kat. 12 lat - 2 miejsce 200 m st. dowolny, 2 miejsce 400 m st. dowolny, 2 miejsce 50 m st. klasyczny, 3 miejsce 100 m st. klasyczny, 3 miejsce 200 m st. klasyczny;
  • Sebastian Pawelec kat. 13 lat - 2 miejsce 50 m st. klasyczny, 2 miejsce 100 m st. klasyczny;
  • Emilia Pokrzywa kat 12 lat - 2 miejsce 200 m st. dowolny, 3 miejsce 400 m st. dowolny, 3 miejsce 100 m st. grzbietowy;
  • Ilona Stachowicz kat. 15 lat i starsi - 3 miejsce 800 m st. dowolny.
Pływaczki i pływacy Swim2Win odnieśli sukcesy na mistrzostwach w Dębicy
SWIM2 WIN

Beniaminek Profbud Krosno

Drużyna Beniaminka U-10 wywalczyła na turnieju Sokolik ORLEN Cup 2023 w Starym Sączu (17-18.06) 6 miejsce. Na boisku zmierzyła się m.in. z FC Barceloną, którą pokonała w grupie eliminacyjnej (3:2).

Drużyna Beniaminka pokonała m.in. drużynę z Barcelony
BENIAMINEK PROFBUD

UKS Piętnastka Krosno

Zawodnicy UKS Piętnastki Krosno wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Jaśle (10.06). Pierwsze miejsca zajęli Paweł Szydło, Mila Nozdratenko, Natalia Repecka, Bartosz Uram, Liliana Prajsnar i Liliana Syrek, zaś drugie: Paweł Drozd, Alexander Makoś, Igor Braja, Tymoteusz Jasiński i Jarosław Repecki.

Paweł Szydło zajął pierwsze miejsce, zaś Paweł Drozd drugie na Międzynarodowym Turnieju Judo w Jaśle
FACEBOOK/UKS Piętnastka Krosno

Judocy uczestniczyli też w Międzynarodowym Turnieju Judo (17.06) w Bochni. Klub reprezentowało 11 zawodników. W swoich kategoriach pierwszej miejsca zajęli Bartosz Uram i Jarosław Repecki. Na drugich uplasowali się Alan Lewandowski, Franciszek Marszałek, Liliana Prajsnar i Mila Nozdratenko. Trzecie miejsca należały do Tymoteusza Jasińskiego, Natalii Repeckiej i Pawła Drozda.

Jarosław Repecki zajął pierwsze miejsce na podium podczas turnieju judo w Bochni

UKS Skorpion Judo Krosno

Judoczki UKS Skorpion Judo wzięły udział w Judo Baltic Cup w Gdyni (3-4.06). Złoto wywalczyła Oliwia Ziewalicz, zaś brąz powędrował do Agnieszki Mercik i Magdaleny Wałęgi.

Młodzi zawodnicy krośnieńskiego klubu wzięli udział w turnieju judo w ramach Jasielskiego Festiwalu Sportu (10.06). Złote medale zdobyli Ula Glazer i Alan Węgrzyn. Srebro wywalczyli Franciszek Glazer, Kornel Szczypiński, Karol Maciejewski i Emil Pesz.

Oliwia Ziewalicz zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Seniorów w Rybniku (14.06) w kat. +78 kg.

Oliwia Ziewalicz zdobyła 2. miejsce w Rybniku
FACEBOOK/UKS Skorpion Judo Krosno

Krośnieński Klub Szachowy "Urania" Krosno

W Hali Sportowej w Przeworsku (5.06) zorganizowano Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich. W zawodach, które zgromadziły około 200 szachistów i szachistek, udział wzięła też ekipa z Krośnieńskiego Klubu Szachowego „Urania” Krosno.

Sześcioro zawodników zajęło wysokie miejsca w swoich kategoriach. Stanisław Panasiuk zdobył tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego Szkół. Wicemistrzami zostali Maksymilian Wojtuń, Patrycja Oberc, Szymon Oberc i Samuel Węgrzyn. Kamil Bolek wywalczył brązowy medal.

Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno

Siatkarze Karpat Krosno zajęli wysokie miejsca w finale wojewódzkim chłopców U12 – Kinder Joy of Moving w siatkówce plażowej (26-28.06). I miejsce zajęli Marcel Kasprzycki i Daniel Szczurek, zaś drugie - Hubert Zięba i Bartosz Nabywaniec.

Złoto dla Daniela Szczurka i Marcela Kasprzyckiego
FACEBOOK/Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno

Akademia Cheerleaderek Fragolin

Tancerki Akademii Cheerleaderek Fragolin zdobyły złoty medal na Grand Prix Polski Cheerleaders PSCh o Puchar Burmistrza Tyczyna (10.06).

W Zabrzu na XI Międzynarodowym Turnieju Cheerleaders Cheermania 2023 (11.06) tancerki Fragolinu zdobyły następujące medale: