Sukces goni sukces. Krośnieńscy sportowcy i tancerze z medalami

Krośnieńskie kluby sportowe nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy. Złotym medalem może pochwalić się karateka Aleks Łączak z Kyokushin Karate Krosno. Do sportowców dołączają też tancerze. Dziewczyny z Zespołu Eksperyment przy SP nr 15 zostały Mistrzyniami Polski w cheerleadingu sportowym.
Nowe sukcesy na swoim koncie mają m.in. cheerleaderki z Zespołu Eksperyment, młodzi piłkarze Profbud Beniaminka Krosno oraz siatkarze krośnieńskiej uczelni
FACEBOOK

Kyokushin Karate Krosno

Karateka Aleks Łączak, zawodnik krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wziął udział w Otwartych Mistrzostwach – IKO Spanish Open Karate Championship w Hiszpanii (18.03). Wywalczył złoty medal w kategorii kumite do 75 kg.

Aleks Łączak po prawej
FACEBOOK

25 marca w Dębicy rozegrały się XXV Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Wystartowało w nich 269 zawodników. Krośnieński klub reprezentowało 46 zawodników, którzy zdobyli 31 pucharów indywidualnie oraz 1. miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej, zdobywając 77 punktów. Na wyróżnienie zasługuje Aleks Łączak, który zwyciężył w kumite i zajął 2. miejsce w kata.

Zawodnicy Kyokushin Karate Krosno
FACEBOOK

UKS Piętnastka Krosno

19 marca zakończył się Puchar Czech w Judo - Ostrava Judo Open 2023, w którym uczestniczyło ponad tysiąc zawodniczek i zawodników. Klub UKS Piętnastka Krosno reprezentowała Anna Bednarz, która zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrny medal. W finale uległa zawodniczce z Czech.

Judoczka Anna Bednarz zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal
FACEBOOK

W drugiej połowie marca w Jaśle zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Judo Carpatia Cup 2023. Z krośnieńskiego klubu wystartowało 15 zawodników. Pierwsze miejsca zajęli: Franciszek Marszałek, Paweł Szydło, Natalia Repecka, Bartosz Uram, Liudmyla Nozdratenko. Na drugim miejscu uplasowali się Alan Lewandowski, Igor Braja, Liliana Prajsnar i Tymoteusz Jasiński.

Judocy UKS Piętnastka Krosno
FACEBOOK

UKS Skorpion Judo Krosno

Judoczka Magdalena Wałęga została brązową medalistką Pucharu Polski Juniorek Młodszych w Piasecznie, który rozegrał się na początku marca. Rywalizowała w kategorii 57 kg i stoczyła sześć pojedynków, z których wygrała pięć. Na tym samym turnieju Agnieszka Mercik również zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 48 kg.

Magdalena Wałęga pierwsza z prawej
Fcebook

Oliwia Ziewalicz, uczennica „Naftówki” i zawodniczka UKS Skorpion Judo Krosno została srebrną medalistką Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Radomiu (10-11.03). Rozegrała cztery pojedynki w kategorii wagowej +78 kg, z których wygrała trzy. Przegrała z zawodniczką KS AZS Opole. To był jej debiut judoczki w tej kategorii wiekowej. Trenerem Oliwii jest Paweł Juryś.

Oliwia Ziewalicz ze srebrnym medalem
FACEBOOK

Zawodniczki UKS Skorpion wzięły również udział w turnieju Ostrava Judo Open 2023 (18-19.03). W pierwszym dniu brązowy medal wywalczyła Magdalena Wałęga, zaś w drugim Oliwia Ziewalicz zdobyła srebrny.

25 marca w Jaśle zorganizowano zawody Jaslo Carpatia Judo Cup. Drugie miejsca zajęli Agnieszka Mercik i Franciszek Glazer, zaś trzecie – Maja Staszewska.

Od lewej Maja Staszewska i Agnieszka Mercik
FACEBOOK

Paweł Mikosz

Krośnianin zdobył Puchar Polski MMA na zawodach w Sochaczewie (25.03).

Paweł Mikosz (pośrodku) zdobywcą Pucharu Polski MMA
FACEBOOK

UKS Sokoliki MOSiR Krosno

Szermierze z klubu UKS Sokoliki MOSiR Krosno wzięli udział w turnieju o Puchar Słowacji w Sninie (04.03). W turnieju rywalizowali zawodnicy z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Krośnieńscy zawodnicy zdobyli liczne medale i puchary:

• Dawid Wilusz – 2. miejsce w kategorii U11 chłopców,
  • Natalia Bobusia – 1. miejsce w kategorii U11 dziewcząt,
  • Kaja Wojtuń – 1. miejsce w kategorii U11 dziewcząt,
  • Aleksandra Szczepan – 2. miejsce w kategorii dziewcząt U13.
Kaja Wojtuń (druga z prawej) zajęła 1. miejsce w kategorii U11 dziewcząt w Sninie i 3. miejsce na turnieju we Wrocławiu
FACEBOOK

Kaja Wojtuń, zawodniczka UKS Sokoliki zajęła 3. miejsce w 45. Międzynarodowym Turnieju Dzieci Challenge Wratislavia w szermierce, które odbyły się 16 marca we Wrocławiu. Łącznie rywalizowało ze sobą ponad 1700 szermierzy.

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie

Wiktor Sajdak został Mistrzem Europy w strzelectwie sportowym. Uczeń klasy maturalnej w krośnieńskiej „Naftówce” reprezentował Polskę na Drużynowych Mistrzostwach w Strzelectwie Sportowym w konkurencji Karabin Pneumatyczny Juniorów, które odbyły się w połowie marca w Estonii.

Wiktor Sajdak pierwszy z prawej
FACEBOOK

Wiktor zdobył złoto wraz z Michałem Chojnowskim i Jakubem Kowalskim. Strzelectwo trenuje od ośmiu lat, obecnie należy do klubu TKS LOK Tarnów.

Klub Strzelecki Husaria Krosno

Puchary w zimowej lidze pneumatycznej zdobyli Dominika Śmietana (karabin) oraz Mikołaj Kołodziej (pistolet).

Dominika Śmietana
FACEBOOK

XVI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie "Zlot Orlików" w Siedlcach zorganizowano w dniach od 23 do 26 marca. Igor Cesarz, zawodnik Husarii Krosno pobił nowy rekord życiowy i zajął 4. miejsce w konkurencji pistolet młodzików. Po finale zajął ostatecznie 6. miejsce.

Krośnieński Klub Szachowy "Urania" Krosno

Szachiści z Krośnieńskiego Klubu Szachowego „Urania” wzięli udział w XII Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Michał Guzik zajął 2. miejsce w grupie juniorów starszych, natomiast Maksymilian Wojtuń – 2. miejsce w grupie młodzików i przedszkolaków.

Od lewej Maksymilina Wojtuń
FACEBOOK

Beniaminek Profbud Krosno

Na początku marca zawodnicy Beniaminek Profbud Krosno z rocznika 2010 zdobyli brązowy medal w Turnieju Piłkarskim Cutline Cup w Szalowej. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Wiktor Włodarski oraz Damian Albrycht.

Z kolei w połowie miesiąca drużyna Beniaminka z rocznika 2014 wygrała turniej piłkarski „Akcja Rywalizacja 2023” w Sienawie. Najlepszym bramkarzem zawodów został Franek Nykiel.

Beniaminek z rocznika 2014
FACEBOOK

11 marca odbyła się w Krakowie pierwsza edycja turnieju „Ajwen Cup”. W zawodach wzięła udział drużyna Beniaminka z rocznika 2013, która zajęła drugie miejsce, ulegając tylko zespołowi z Katowic. Karol Leńczuk został wyróżniony nagrodą im. Andrzeja Iwana.

Beniaminek U-11 zajął 9. miejsce w turnieju piłkarskim Number One Cup w Gdańsku. Na murawie spotkał się z drużynami najlepszych akademii piłkarskich z kraju i zagranicy. Na sześć spotkań, wygrał cztery. Był drugą najlepszą, polską drużyną turnieju.

Beniaminek U-11 w Gdańsku
FACEBOOK

Beniaminek U-13 z rocznika 2010 wygrała turniej piłkarski w Nadrzeczu. Wyróżnienia indywidualne otrzymali Damian Albrycht jako najlepszy zawodnik i Szymon Puchalski jako najlepszy bramkarz.

Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno

4 marca młodzicy Karpat MOSiR Krosno rozegrali w Rzeszowie Turniej Finałowy Podkarpackiej Wojewódzkiej Ligi Młodzików w siatkówce. Zajęli 2. miejsce w rundzie zasadniczej ligi i tym samym awansowali do turnieju finałowego. Zakończyli go na 3. miejscu, zdobywając brązowy medal w województwie podkarpackim. Podczas kolejnego turnieju rozegranego w w Skarżysku-Kamiennej drużyna wywalczyła awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Młodzicy Karpat MOSiR Krosno
FACEBOOK

W ćwierćfinale Mistrzostw Polski zagrają także młodziczki Karpat MOSiR Krosno. Awans do tego turnieju młode siatkarki wywalczyły po 1/8 Finału Mistrzostw Polski, którą zorganizowano 18-19 marca w Krośnie, gdzie gospodynie zajęły 2. miejsce. Najlepszą zawodniczką w tych zawodach okazała się Kinga Penar.

Siatkarki Karpat MOSiR Krosno
FACEBOOK

AZS PANS Krosno

Siatkarze AZS PANS Krosno zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w piłce siatkowej (5.03). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Baran, a rozgrywającym Konrad Kundera.

Siatkarze AZS PANS Krosno
FACEBOOK

Natomiast siatkarki PANS Krosno zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w piłce siatkowej kobiet w Krośnie (8.03). Najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju wybrana została studentka krośnieńskiej uczelni Maja Grodzka.

Siatkarki AZS PANS Krosno
FACEBOOK

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie

W Turnieju Piłki Siatkowej, który zorganizowano na krośnieńskiej uczelni 28 marca, rywalizowało sześć drużyn z Krosna i okolic. Zwyciężyła w nim drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, która zdobyła puchar, dyplom i nagrodę w wysokości 700 zł na sprzęt sportowy.

Skład zwycięskiej drużyny
FACEBOOK

Zespół Eksperyment

Zespół Eksperyment ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Krośnie zajął I miejsce na VI Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym w Raszynie (22-25.03). Tytuł Mistrza Polski przypadł również duetowi: Mai Kaszy i Zuzannie Półchłopek.

SP NR 15 w Krośnie

Szkoła Tańca i Rekreacji Ruchowej „Balans”

Szkoła Tańca i Rekreacji Ruchowej „Balans” z Krosna brała udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca World Talent Show & Dance Competition w Dębnie (12.03).

Tancerki ze Szkoły Tańca i Rekreacji Ruchowej „Balans” z Krosna ze swoją trenerką Melanią Findysz (w środku)
BALANS

Formacja seniorek wytańczyła 2. miejsce w kategorii modern formacja 17+. Milena Terlecka zdobyła 1. miejsce w kategorii modern solo 9-12 lat. Małgorzata Wójcik i Dominika Wójcik zdobyły 1. miejsce w kategorii jazz duet 17+, natomiast Wiktoria Omachel i Milena Terlecka zajęły 2. miejsce w kategorii jazz duet 13-16 lat.