Speedland na lotnisku. Największa impreza motoryzacyjna w Polsce

Przed nami dwa dni motoryzacyjnych emocji. W sobotę (17.08) na krośnieńskim lotnisku rozpoczyna się Lo-Stark Speedland. W tym roku na festiwalu zobaczymy nie tylko widowiskowy drifting, ale również największy monster truck na świecie oraz akrobacje zawodników Freestyle Motocross FMX.
Speedland to festiwal motoryzacyjny, który gromadzi tysiące miłośników samochodów. Największą atrakcją jest drifting
Krzysztof Klimek

Lo-Stark Speedland to jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Jest organizowana w Krośnie po raz trzeci.  Tylko w zeszłym roku zgromadziła ponad 15 tys. odwiedzających. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Przed nami 15 godzin niesamowitego show, przepełnionego zapachem palonej gumy i blaskiem supersamochodów.

Główną atrakcją wydarzenia jest drifting, w którym będzie uczestniczyło wielu znanych zawodników.

- Drifting to najbardziej widowiskowym motorsport. Jest pełen emocji. Cały czas coś się dzieje – mówi Rafał Haznar, pochodzący spod Krosna organizator Speedland. - Owszem, samochody o koniach mechanicznych 400, 500, 700, a nawet 1021 będą jechać w kontrolowanym poślizgu, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy i jak będzie wyglądał wyścig. Będą strzały, ognie i dużo dymu - zapowiada.

Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć ponad 100 samochodów: tunningowanych, zabytkowych, egzotycznych oraz po raz pierwszy elektrycznych, np. bmw i8, teslę, czy chevroleta. 

Zapis transmisji na żywo z roku 2018:

Po raz pierwszy też w Krośnie wystąpią zawodnicy Freestyle Motocross FMX, którzy wykonają akrobacje na wysokości czwartego piętra. - Będzie to atrakcyjne wizualnie widowisko nie tylko dla automaniaków, ale również dla zwykłego Kowalskiego – dodaje Rafał Haznar.

W czasie festiwalu będzie można też zobaczyć największego Monster Trucka na świecie, który okazał się o 20 cm większy od dotychczasowego lidera ze Stanów Zjednoczonych. Pojazd na krośnieńskim lotnisku pojawi się już w czwartek (15.08).

Wśród atrakcji będą również m. in. targi motoryzacyjne, zlot motocyklowy, czy symulatory wyścigowe. W czasie imprezy nie zabraknie też foodtrucków i strefy familijnej. - Każdy będzie mógł skorzystać z atrakcji i wynieść z imprezy coś fajnego – zapewnia organizator.

Start festiwalu w sobotę, 17 sierpnia o godzinie 12.00 na lotnisku w Krośnie (wjazd od ulucy Kaczorowskiego). Festiwal potrwa do niedzieli, 18 sierpnia (w godzinach od 10.00 do 19.00). Bilety można nabyć w kasie lub przez stronę internetową.

Koszt biletów:

  • 1 dzień – bilet ulgowy 15 zł, normalny 20 zł
  • 2 dni – bilet ulgowy 20 zł, normalny 30 zł
  • dzieci do lat 12 - wejście bezpłatne

Więcej informacji na stronie Speedland.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person dobo
15.08.2019 20:19

oby tylko bylo kilka kas z biletami a nie jak rok temu jedna i kolejka na dwie godziny stania po bilet.

person
dobo
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (4) forward