Pomylili obwodnicę z autostradą. Jechali ponad 130 km/h!

W niedzielny (11.02) wieczór policjanci przecierali oczy ze zdumienia. Na krośnieńskiej obwodnicy zarejestrowali młodych kierowców, którzy pędzili niemal dwukrotnie szybciej, niż przewiduje ograniczenie prędkości.
Zmodernizowana obwodnica kusi młodych kierowców do zwiększenia gazu
Damian Krzanowski

Po godz. 21, na ulicy Podkarpackiej w Krośnie policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości. Uwagę mundurowych zwróciło rozpędzone audi, którego kierujący na zmodernizowanym odcinku miejskiej obwodnicy, jechał z prędkością 133 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 20-letni mieszkaniec Jasła. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Młody mężczyzna został ponadto ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali kierującą volkswagenem, która pędząc 139 km/h, blisko dwukrotnie przekroczyła dopuszczalną na tym odcinku prędkość. 22-letnia mieszkanka powiatu jasielskiego straciła prawo jazdy, została ukarana wysoką grzywną oraz punktami karnymi.

- Zimowa aura, ujemne temperatury powietrza, opady śniegu i marznącego deszczu wpływają na pogorszenie się warunków drogowych. Dlatego też pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni nawet dopuszczalna prędkość, nie musi oznaczać prędkości bezpiecznej - przypomina asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Zmodernizowana krośnieńska obwodnica kusi kierowców, by przyśpieszyć ponad dopuszczalną prędkość 70 km/h. W listopadzie ub.r. 38-letni kierowca bmw jechał nią też prawie 140 km/h.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person AG
12.02.2018 17:46

Chyba jestem w mniejszości, ponieważ ja mniej więcej od ponad roku już nie używam określenia "obwodnica" w stosuku do DK28. Dla mnie (wiem, że wybiegam o kilka lat do przodu) "obwodnica" to ten kawałek drogi G. Natomiast w stosunku do DK28 używam określenia "średnicówka", wpędzając w ten sposób w zakłopotanie rozmówców, bądź wręcz wywołując na ich twarzach ździwienie, które można "przeczytać" - a co to jest i gdzie (ta "średnicówka")?

person
AG
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (11) forward