DYSKUSJE
Pomylili obwodnicę z autostradą. Jechali ponad 130 km/h!
Jezyk11
13.02.2018 08:52

rjs (celowo z małej litery) przyzwyczajony, że na polu ziemniaków nie ma ograniczeń dla ciągników xd

Jezyk11
na forum od listopada 2017
Lukii
13.02.2018 02:10

RB93 problem w tym że stara obwodnica czyli trasa srednicowa składa się z kilku ulic ul. Podkarpacka to jeden z odcinkow. Trasa srednicowa "srednicowka" to poprawne określenie minimum 2 pasmowej drogi biegnącej przez miasto w terenie zabudowanym o przyspieszonym ruchu (wiecej jak 50km/h) z jednego końca miasta na na drugi lub łączącym miasta. Takie nazewnictwo stosowane jest w całej Polsce. No ale jak się nie ma prawa jazdy i sie jeździ  po Polsce palcem po mapie to później błazna zgrywasz na forum.

Lukii
na forum od listopada 2017
Lukii
13.02.2018 01:51

AG masz rację. Ja też używam określenia trasa srednicowa. Miasto powinno postawić duże tablice na wjazdach do Krosna. Może w końcu ludzie by się nauczyli nazewnictwa. Krosno się rozburozbudowuje i po latach wchłoneło  obwodnicę która obecnie jest centralnym krwiobiegiem miasta. 

Kiedys przejazd z jednego końca miasta na drugi w godzinach szczytu zajmował nawet 30-40 min. Teraz to maks 15 min. Udana inwestycja.

Lukii
na forum od listopada 2017
psy_pavlowa
12.02.2018 20:32

Bo widzisz RB93 - po Przemku jechali wszyscy, a po astfaltnicy śródlądowej,  jedyne  nieliczni.  Każdy  chce być na jakiś sposób wyjatkowy.  Let it be... 

psy_pavlowa
Konto zablokowane
RB93
12.02.2018 20:20

@AG możesz równie dobrze nazwać DK28 np. "Przemek". Wtedy to dopiero ludzie będą zdziwieni!  Ale co mnie k.... obchodzi jak Ty ją nazywasz?  Swoją drogą zadziwia mnie myślenie takich ludzi jak Ty. Zamiast powiedzieć DK28, Podkarpacka, lub stara obwodnica wymyślasz sobie pseudo inteligentną nazwę, a później musisz tłumaczyć co to za droga i jeszcze Cię to kręci. Do prawdy fascynujące. 

RB93
na forum od listopada 2017
TLo
12.02.2018 18:29

Czyli - da się! Po co zatem na obwodnicy ograniczenia do 70 km/h? 90 km/h byłoby OK.

TLo
na forum od listopada 2017
darion
12.02.2018 17:55

A około 2 tygodnie temu po godz. 22.00 policjanci krośnieńskiej drogówki jadąc nieoznakowanym radiowozem marki Opel Insignia (pojazd nieuprzywilejowany) popełnili wykroczenie wyprzedzając mój pojazd na przejściu dla pieszych na wysokości cmentarza. Ciekawy jestem zatem, czy funkcjonariusz siedzący na fotelu pasażera ukarał stosownym mandatem kierującego pojazdem??? 

darion
na forum od listopada 2017
AG
12.02.2018 17:46
wyróżnione przez moderatora

Chyba jestem w mniejszości, ponieważ ja mniej więcej od ponad roku już nie używam określenia "obwodnica" w stosuku do DK28. Dla mnie (wiem, że wybiegam o kilka lat do przodu) "obwodnica" to ten kawałek drogi G. Natomiast w stosunku do DK28 używam określenia "średnicówka", wpędzając w ten sposób w zakłopotanie rozmówców, bądź wręcz wywołując na ich twarzach ździwienie, które można "przeczytać" - a co to jest i gdzie (ta "średnicówka")?

AG
na forum od listopada 2017
bejca56
12.02.2018 15:39

Moim skromnym zdaniem pisanie otwarcie o każdym wykroczeniu w Krośnie nie przestrzega, a wręcz zachęca kierowców do pobijania "rekordu". Nie dziwię się również że jest ich coraz więcej. Nie wiem w jakim celu osoba pisząca takie artykuły stara sie piętnować te osoby jakby conajmniej zabili kilka osób. Można przecież w normalny sposób przekazać informację a nie robić z tego takiej afery. Pozdrawiam

bejca56
na forum od lutego 2018
run_forest_run
12.02.2018 15:30

Popieram...  a Plutona planetą 

run_forest_run
Konto zablokowane
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA