Karetki, którymi ratownicy medyczni przywożą pacjentów do szpitala i w których często trwa walka o ich życie, po każdym transporcie muszą być dokładnie wysterylizowane. Szczególnie jest to ważne teraz, gdy na całym świecie trwa pandemia koronawirusa.
- Do krośnieńskich ratowników medycznych trafi urządzenie do dekontaminacji, czyli dezynfekcji karetek. Wcześniej przekazaliśmy 1000 maseczek. To ważne, aby szczególnie w tych trudnych czasach pamiętać o naszej społeczności, która tutaj mieszka i pracuje - mówi Tadeusz Sanocki, prezes Grupy Splast.
Koszty urządzenia to 45 tys. zł, pokryły je firmy Splast i Nowy Styl. Pogotowie w Krośnie posiada takie urządzenie, ale w obecnej sytuacji jest ono cały czas w użyciu i bardzo eksploatowane. - Dezynfekujemy nim wszystkie karetki. Dzięki dodatkowemu urządzeniu będą szybciej gotowe do ponownego użycia - mówi Andrzej Jurczak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie i dodaje:
Wiele lokalnych firm nam pomaga, cieszę się, że pamiętają o nas. Spływają do nas także pieniądze, za które kupujemy potrzebne rzeczy. Cały czas się podbudowuję, że jestem otoczony dobrymi ludźmi.
Obie firmy od lat angażują się w różne społeczne akcje. Organizują imprezy charytatywne i wspierają lokalne fundacje i potrzebujące osoby. - Jesteśmy związani z regionem, ponad 90% naszych pracowników pochodzi z Podkarpacia. Dlatego odpowiedź na potrzeby lokalnych służb medycznych, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie, była dla nas oczywistą decyzją - mówi Jerzy Krzanowski, założyciel Nowego Stylu.
Za kilka dni w programie informacyjnym na żywo "Krosno w czasach epidemii" będziemy rozmawiać z dyrektorem i lekarzem pogotowia o tym, jak obecnie wygląda praca ratowników medycznych i całego pogotowia w Krośnie.
KIedy nieszczęście dotyka większośc ludzi-należy zachować sie "jak trzeba"
Nie wiem czy komentatorzy lubiący dowalić rządowi wiedzą jakie plotą bzdety? Przecież każdy zdrowy na umyśle widzi, że praktycznie cały świat jest nieprzygotowany na pandemię koronawirusa. Wirusa nie można porównywać do epidemii grypy. Grypę można leczyć antybiotykami, natomiast koronawirusa nie.
jazz6 czegoś takiego nie przewidział żaden rząd ani samorząd i to nie tylko w Polsce ale i w świecie. Szkoda że tego nie rozumiesz. Fajnie że firmy kojarzone z Krosnem coś dołożyły.
Podziękowania dla tych firm.
tak się zastanawiam, co się dzieję w moim kraju, rząd nie zabezpieczył podmiotów leczniczych w tak proste wyposażenie jak maseczki czy sprzęt do dezynfekcji i teraz podmioty muszą liczyć na darowizny..
czym oni (rząd) się zajmował od początku epidemii... nóż się otwiera w kieszeni
Prokuratura powinna im już postawić zarzuty niedopełnienia obowiązków, im czyli rządowi (celowo z małej litery) oraz Prezesom agencji rezerw materiałowym itp.
Brawo dla tych firm ! Bardzo dobrze to o nich świadczy. A Merkury nie dołączy do pomocy? Tak zawsze wysoko w rankingu forbsa są
No stykłoby, bo za 2-3 miesiące to bezrobocie będzie na dramatycznym poziomie.. 75 % firm już zaczyna zwolnienia...