Pierwsza taka szkoła w Krośnie. Trwa rekrutacja do „Niebieskiej 21”

Już we wrześniu pierwszoklasiści rozpoczną naukę w „Niebieskiej 21” - niepublicznej szkole podstawowej, która prócz lekcji zorganizuje uczniom specjalistyczne terapie.
Szkoła zaprasza wszystkie dzieci – zarówno potrzebujące specjalnych zajęć, jak i te, które nie muszą na nie uczęszczać
Damian Krzanowski

Kolorowe ściany budynku przy ulicy Czajkowskiego od ponad roku przykuwają uwagę krośnian. W środku powstała „Niebieska 21”, czyli pierwsza w Krośnie Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Specjalnymi. Jej przyszli uczniowie będą się uczyć w klasach ogólnodostępnych, dla uczniów z autyzmem oraz specjalnych.

Siedziba szkoły przy ul. Czajkowskiego
adrian krzanowski

Kadra szkoły podkreśla, że placówka „wyrosła z bogatego doświadczenia Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego ‘Planeta 21’ oraz Fundacji 21”. - Szkoła ta powstała z chęci stworzenia miejsca, w którym wszystkie dzieci będą miały zapewnione odpowiednie warunki do edukacji i wszechstronnego rozwoju – mówi psycholog Ewa Szajnicka z Fundacji 21.

Ze znajdujących się w salach klasowych i gabinetach specjalistycznych sprzętów i pomocy terapeutycznych korzystają już klasy zerowe Przedszkola „Planeta 21”. We wrześniu dołączą do nich dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej.

Zajęcia w jednym z gabinetów terapeutycznych w „Niebieskiej 21”
damian krzanowski

- Nauka będzie się odbywać na takich samych zasadach, jak w szkołach publicznych, na bazie tej samej podstawy programowej – opisuje Ewa Szajnicka. - Zaletą posłania dziecka do naszej szkoły będzie mniejsza liczebność klas niż w szkołach publicznych oraz dwóch nauczycieli w klasie. Dzięki temu poświęcimy każdemu z uczniów więcej uwagi, rozpoznamy ich możliwości, talenty, a także obszary wymagające wsparcia.

Dzieci, u których stwierdzono taką konieczność, wezmą udział w specjalistycznych zajęciach dostosowanych do ich potrzeb, np. terapii logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej czy fizjoterapii. Szkoła zapewnia, że dzięki przebywaniu wśród rówieśników z różnymi problemami czy deficytami, dzieci uwrażliwią się na drugiego człowieka. Nauczą się też pełnego szacunku i zrozumienia w podejściu do innych.

Wszystkie zajęcia odbywają się w tym samym budynku, nieopodal skrzyżowania ulic Czajkowskiego, Jagiellońskiej i Pużaka
DAMIAN KRZANOWSKI

Rekrutacja do „Niebieskiej 21” na rok szkolny 2019/2020 już trwa i nie ma ograniczonego terminu. O przyjęciu dziecka zadecyduje ilość wolnych miejsc w danej klasie oraz to, czy szkoła będzie mogła zapewnić odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju konkretnego ucznia. Czesne ma być niskie, a w jego ramach uczniowie skorzystają z części zajęć dodatkowych. Ponadto w szkole będzie działać świetlica poranna i popołudniowa.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward