Paraliż urzędów w całym kraju. Wielka awaria informatyczna [NAPRAWIONO]

Mieszkańcy, którzy chcą pozałatwiać dziś (12.06) swoje sprawy w urzędzie będą musieli poczekać. Nie działają systemy, na których pracują urzędnicy. Trwają prace naprawcze.
Taki komunikat zobaczymy w Wydziale Komunikacji i Transportu przy ul. Staszica
Damian Krzanowski

Niewiadomo kiedy usterka zostanie wyeliminowana. Nie działają m.in. System Rejestrów Państwowych, a także CEPiK oraz ePUAP.

W związku z tym, nie ma możliwości załatwienia spraw związanych m.in. z dowodami osobistymi, meldunkami, aktami urodzeń, zgonów czy z rejestracją pojazdów i kierowców.

- Operator centralny, który jest dostawcą systemów informatycznych dla wszystkich urzędów w Polsce, bada przyczyny awarii. Czekamy na komunikat z nawet przybliżonym terminem naprawy usterki. Będziemy o nim niezwłocznie informować - mówi Joanna Niepokój z Wydziału Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta Krosna.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że sytuacja jest poważna.

Aktualizacja z godz. 13:00: Awaria systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców została usunięta. Wydział Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Krosna, obsługuje już klientów.

Aktualizacja z 13 czerwca, godz. 9:00: Awaria systemów została usunięta. Wszystkie systemy działają poprawnie i Urząd Miasta Krosna obsługuje klientów na bieżąco.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person mscgs24
13.06.2018 08:01

System CEPiK padał już 3-4 tygodnie temu i sieroty nie widziały w tym nic niepokojącego. 

Najprawdopodobniej firma obsługując systemy teleinformatyczne rządu nie poniesie żadnych konsekwencji, bo obsadzona jest pociotami rządzących, a im wolno wszystko. Im wolno mieć błędy i totalne porażki, im wolno poniżać i deptać, ale innym już nie. No ale jak sobie wybraliście ALBO NIE WYBRALIŚCIE, to tak macie. Bo ciężko wyjść z nory i wrzucić głos do urny....

person
mscgs24
na forum od listopada 2017
star
person InvisibleLara
12.06.2018 15:03

Podobno Polska wstała z kolan, jesteśmy bezpieczni, mamy najlepsze zabezpieczenia na świecie... Tak oto pisowskie łgarstwo wychodzi na wierzch. "Wielka Polska" - pusty balon, który pęka w praktyce. Wielkie słowa, propaganda, a tymczasem Polska leży.

person
InvisibleLara
na forum od listopada 2017
star
person cywilny_kaplan
12.06.2018 13:04

Tak to jest jak władze w kraju sprawuje Prezes, który nie ma prawa jazdy, konta w banku, zakupy robią za niego służby itd. Burdel panuje wtedy w całym kraju.

person
cywilny_kaplan
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (7) forward